Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skuterem po parku

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
IzaM
Znam to forum
110 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Czy tylko mi przeszkadza jazdzacy po parku i ścieżka od Kazimierskiej do parku panowie na skuterach? Idę sobie z psem a tu bzzziiuuuum i skuter prawie mi psa rozjezdza, nie raz tez byłam świadkiem gdy o mały włos nie zostały potrącony biegające sobie dzieci. Wróciłam dziś dziadowi uwagę to nawet głowy nie odwrócił
Skuter chyba powinien poruszać się po ulicy a nie po parku i chodnikach. Następnym razem spisie nr rejestracyjne i dzwonie na policje choć znając naszych strony prawa to nic z tym nie zrobią mimo że te skutery pod kamera przejeżdżają....
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Oczywiście, że nie mogą tam jeździć żadne pojazdy mechaniczne, nawet ostatnio zauważyłam pana, który doczepił silnik spalinowy do roweru i też jeździ sobie po parkowych ścieżkach i smrodzi. Skutery to standard i to pod okiem kamery. Numeru nie musisz spisywać, bo policja mogłaby odczytać numer rejestracyjny pojazdu z monitoringu, wystarczy podejść i im o tym powiedzieć.
karolpe
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Droga rowerowa, jak nazwa wskazuje, jest przeznaczona dla rowerów. Zatem żaden motorower, skuter, samochód czy inny pojazd mechaniczny nie ma prawa się po niej poruszać.

Kodeks Drogowy dla rowerzystów, tekst jednolity, opublikowany w Dzienniku Ustaw z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późniejszymi zmianami stan aktualny na: czerwiec 2012 r.
Dział I, Przepisy ogólne, Art. 2.
5) droga dla rowerów - drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego;
47) rower - pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h;

Obawiam się, że Policja nie będzie zainteresowana podjęciem działań w tej sprawie. Aczkolwiek mam nadzieję, że jestem w błędzie.
ODPOWIEDZ