Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

ferma lisów

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Miasto oczywiście nic nie robi w temacie licząc , że problem "przyschnie". Ale w tym roku wyjątkowo wcześnie lisy się uaktywniły więc mam nadzieję ,że komuś zacznie to też przeszkadzać .
syrenywyja
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Cześć, jestem tu nowy tzn, w mieście mieszkam już od jakiegoś czasu ale na forum trafiłem dopiero dzisiaj także witam
Salamandra pisze:Nie może i dlatego nikt nikogo nie będzie karać za dotychczasową działalność.
Natomiast jeśli uchwałą Rady Miasta wprowadzono zakaz czegoś tam (tutaj: hodowli zwierząt futerkowych) to od tego momentu należy się do tego zastosować i hodowli zaprzestać. W przeciwnym razie wszelkie zmiany, wszelkie nowe ustawy będą mogły być legalnie "olewane" na zasadzie tłumaczenia, że prawo nie działa wstecz. To nie o to chodzi moim zdaniem.
Pewnie nikt z władz nie oczekiwał od właścicieli, że ferma zamknie się w miesiąc czy dwa, ale minęło już 13 lat i naprawdę trudno mi uwierzyć, że mimo istnienia ustawy ciągle przymyka się na to oko. To kogo ona w takim razie dotyczy?
Temat mnie nie dotyczy bezpośrednio ale jestem nieco wyczulony na nierozumienie prawa. Salamandro otóż to są podstawy prawa rzymskiego, choćby władze wprowadziły zakaz (pewnie zakaz otwierania) 99 lat temu a fermiarz założył by fermę 100 lat temu zgodnie z prawem, które wówczas obowiązywało to nowe prawo go nie obejmuje chyba, że zamknął by fermę i chciał ją otworzyć na nowo.

Tak samo jeśli byś kogoś zamordowała np w zeszłym roku i za to było by np 50lat a Kaczafi by wprowadził dziś za to karę śmierci to w cywilizowanym kraju byś dostała 50 lat a nie karę śmierci.

Tym wyróżniają się kraje cywilizowane od niecywilizowanych i niestety w polskim prawie zdarzają się odstępstwa czy naciąganie tej zasady, np zamykanie z dnia na dzień legalnych biznesów, ale to temat do działu polityka więc już nic nie piszę

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

syrenywyja pisze:Cześć, jestem tu nowy tzn, w mieście mieszkam już od jakiegoś czasu ale na forum trafiłem dopiero dzisiaj także witam
Salamandra pisze:Nie może i dlatego nikt nikogo nie będzie karać za dotychczasową działalność.
Natomiast jeśli uchwałą Rady Miasta wprowadzono zakaz czegoś tam (tutaj: hodowli zwierząt futerkowych) to od tego momentu należy się do tego zastosować i hodowli zaprzestać. W przeciwnym razie wszelkie zmiany, wszelkie nowe ustawy będą mogły być legalnie "olewane" na zasadzie tłumaczenia, że prawo nie działa wstecz. To nie o to chodzi moim zdaniem.
Pewnie nikt z władz nie oczekiwał od właścicieli, że ferma zamknie się w miesiąc czy dwa, ale minęło już 13 lat i naprawdę trudno mi uwierzyć, że mimo istnienia ustawy ciągle przymyka się na to oko. To kogo ona w takim razie dotyczy?
Temat mnie nie dotyczy bezpośrednio ale jestem nieco wyczulony na nierozumienie prawa. Salamandro otóż to są podstawy prawa rzymskiego, choćby władze wprowadziły zakaz (pewnie zakaz otwierania) 99 lat temu a fermiarz założył by fermę 100 lat temu zgodnie z prawem, które wówczas obowiązywało to nowe prawo go nie obejmuje chyba, że zamknął by fermę i chciał ją otworzyć na nowo.

Tak samo jeśli byś kogoś zamordowała np w zeszłym roku i za to było by np 50lat a Kaczafi by wprowadził dziś za to karę śmierci to w cywilizowanym kraju byś dostała 50 lat a nie karę śmierci.

Tym wyróżniają się kraje cywilizowane od niecywilizowanych i niestety w polskim prawie zdarzają się odstępstwa czy naciąganie tej zasady, np zamykanie z dnia na dzień legalnych biznesów, ale to temat do działu polityka więc już nic nie piszę

Pozdrawiam!
na wstępie - witaj w mieście i na forum
A jeśli chodzi o wpis, to "Kaczafi" mnie ubawił setnie i choć masz rację - to może się okazać, że w tym kraju niedługo żadne prawo nie będzie obowiązywało jeśli nie będzie w zgodzie z myślą Prezesa..... a więc jeśli Salamandra ma wtyki w jedynej słusznej partii (nie gniewaj się na mnie Salamandro ), to może uda się zamknąć te wytwornice smrodu i miejsca mordu biednych stworzeń.....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

RECIECH pisze:na wstępie - witaj w mieście i na forum
A jeśli chodzi o wpis, to "Kaczafi" mnie ubawił setnie i choć masz rację - to może się okazać, że w tym kraju niedługo żadne prawo nie będzie obowiązywało jeśli nie będzie w zgodzie z myślą Prezesa..... a więc jeśli Salamandra ma wtyki w jedynej słusznej partii (nie gniewaj się na mnie Salamandro ), to może uda się zamknąć te wytwornice smrodu i miejsca mordu biednych stworzeń.....
A może zwyczajnie nic się nie stanie, ani PiS'iory, ani dzieci Tuska z dworca PO, ani KODy, Nowoczesne czy inne POpochodne nic nie zrobią i firma będzie działać dalej tak jak od dawnych czasów działała. Tylko dla tego, że ludzie zaczęli się budować wokół i zaczęło to komuś przeszkadzać.

A z mojej strony osobiście, jeżeli ktoś będzie chciał oprotestowywać działanie tej firmy, to ja jako miłośnik czystego środowiska jestem absolutnie w opozycji z takimi osobami.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Ja myślę, że problem leży gdzie indziej. Uciążliwość fermy powinna ograniczać się do działki na której się znajduje. Jest możliwość montażu filtrów, pewnie też kwestia tego jak często sprząta się klatki. Zakładam że działają legalnie, ale nikt nie ma prawa zasmradzać obszar kilku km2 których nie jest właścicielem. Domy w Ciechocinie też wybudowano legalnie. Jeśli komuś smród przeszkadza to sanepid lub powództwo cywilne.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Też jestem tego zdania.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Temat mnie nie dotyczy bezpośrednio ale jestem nieco wyczulony na nierozumienie prawa. Salamandro otóż to są podstawy prawa rzymskiego, choćby władze wprowadziły zakaz (pewnie zakaz otwierania) 99 lat temu a fermiarz założył by fermę 100 lat temu zgodnie z prawem, które wówczas obowiązywało to nowe prawo go nie obejmuje chyba, że zamknął by fermę i chciał ją otworzyć na nowo.
Doprawdy? Na tej zasadzie ferma może więc istnieć w nieskończoność, wbrew obowiązującemu prawu (którego zapis brzmi "zakaz hodowli zwierząt futerkowych"), bo scedowana będzie na kolejne pokolenia. Ustawa nie zakazuje zakładania nowych hodowli, tylko wyraźnie mówi o zakazie hodowli. Ja to rozumiem jednoznacznie.
Dokładnie tak samo ma się sprawa z pseudo hodowlami psów czy kotów. Wprowadzono jakiś czas temu rygorystyczne przepisy i nikogo nie obchodzi, że jakiś Kowalski para się od kilkudziesięciu lat produkcją prawie rasowych jamników bez rodowodów. Ma zaprzestać procederu, który jest niezgodny z prawem i tyle. Nie on pierwszy, nie ostatni cierpi z powodu zmiany przepisów.
Idąc dalej - jeśli wprowadzony zostanie zakaz palenia śmieciami w piecach, to ktoś będzie mógł się wytłumaczyć, że on tak palił od wieków, od czasów gdy można było i nie zamierza tego zmieniać?

Wracając więc do punktu wyjścia - nie rozumiem dlaczego w temacie fermy zwierząt futerkowych miałoby być inaczej.
Tak samo jeśli byś kogoś zamordowała np w zeszłym roku i za to było by np 50lat a Kaczafi by wprowadził dziś za to karę śmierci to w cywilizowanym kraju byś dostała 50 lat a nie karę śmierci.
Dlatego też właściciel hodowli nie zostanie i nie został ukarany za to, co robił przed wejściem w życie ustawy.
Tym wyróżniają się kraje cywilizowane od niecywilizowanych i niestety w polskim prawie zdarzają się odstępstwa czy naciąganie tej zasady, np zamykanie z dnia na dzień legalnych biznesów
Skoro działają niezgodnie z obowiązującym prawem, to już nie są legalne. Nie można tłumaczyć wszystkich swoich działań jedynie faktem, że robiło się coś od dawna. Na tej zasadzie nigdy nie wyszlibyśmy poza prawa dżungli.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

jeśli Salamandra ma wtyki w jedynej słusznej partii (nie gniewaj się na mnie Salamandro ),
Nie gniewam się, choć wtyków nie mam i mieć nie zamierzam, bo partią ową i jej działaniami brzydzę się od dawna, a od niedawna wręcz podwójnie
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

A z mojej strony osobiście, jeżeli ktoś będzie chciał oprotestowywać działanie tej firmy, to ja jako miłośnik czystego środowiska jestem absolutnie w opozycji z takimi osobami.
Zdanie pełne sprzeczności. Na pewno to chciałeś napisać?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
A z mojej strony osobiście, jeżeli ktoś będzie chciał oprotestowywać działanie tej firmy, to ja jako miłośnik czystego środowiska jestem absolutnie w opozycji z takimi osobami.
Zdanie pełne sprzeczności. Na pewno to chciałeś napisać?
Oczywiście, bo niby co jest w nim sprzecznego? Hodowla hodowlą, nie oprócz przykrego zapachu produkuje o wiele mniej niebezpiecznych dla środowiska substancji niż fabryki produkujące sztuczne futra (które same w sobie są dla środowiska niezwykle niebezpieczne)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Ciekawa jestem czy gdybyś nie mógł otworzyć okna nawet w największy upał to byłbyś takim entuzjastą
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

uwierz mi, że ja przez cały rok nie mogę okna otworzyć ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Czyli skoro Ty nie możesz to inni też mają cierpieć ? No nie powiem ciekawa logika
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Nie, po prostu jak widzę tego typu "ból du*y" i absurdy które piszesz to chyba mam prawo się wypowiedzieć, prawda? Nie zadziałało na Ciebie wytłumaczenie logiczne mojej tezy, więc poszłaś w historię jako wy jesteście męczennikami redzkimi, a że okazuje się, że nie tylko tam jest problem z normalnym życiem to co dalej? Teraz mam zarzut "ciekawej logiki" ... no niestety nie mam zamiaru już na ten temat polemizować bo wywalasz temat na manowce i wysnuwasz tezy filozoficzne... jeżeli dla Ciebie normalna logika jest ciekawa, to nie wiem jaką logiką Ty operujesz na co dzień.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
jeśli Salamandra ma wtyki w jedynej słusznej partii (nie gniewaj się na mnie Salamandro ),
Nie gniewam się, choć wtyków nie mam i mieć nie zamierzam, bo partią ową i jej działaniami brzydzę się od dawna, a od niedawna wręcz podwójnie

ufff kamień z serca - chyba powinienem cały ten polityczny wpis wziąć w wielki cudzysłów ja również czasem czuję ten smród i współczuję każdemu kto mieszka w pobliżu, mnie zastanawia to, że mamy na Ciechocinie również przetwórnię ryb i nigdy nie czułem od nich żadnych zapachów - czyli można.. będąc dzieckiem często byłem na farmach lisów i zawsze był tam syf - te zwierzaki żyły w ogromnym brudzie i sądzę, że ten smród to właśnie nie sprzątane klatki i odchody, tym powinna się zająć odpowiednia służba sanitarna i weterynaryjna
ODPOWIEDZ