Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

ferma lisów

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Już na znam to mniej więcej. Ile razy planowałem że wrócę na jakiś dzień to zawsze na złośc coś wykombinowali u mnie w firmie i się przedłużało hehe. Inni też się włączą w spotkanko?
Wracając do tematu to ostatnio czułem lekki powiew lisków. Ale nie jest to jakiś straszny zapach.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Z ciekawości dziś rano podczas biegu skierowałem się w stronę Fermy i muszę powiedzieć, że przebiegając obok o mało się nie porz***łem. Dramat.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
lola7
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Witam wszystkich

Piszę , ponieważ jestem ciekawa Waszej opinii na temat fermy lisów w Redzie. Czy nie przeszkadza Wam fetor latem, cierpienie zwierzat? Wasza opinia jest bardzo ważna, piszcie co uważacie.

Pozdrawiam
Miłego dnia
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Proszę, "lisi" wątek : viewtopic.php?f=1&t=1590&hilit=lisy&start=210

Moderator: Połączono wątki.
lola7
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Uważam, że w dzisiejszych czasach nie powinno być czegos takiego jak fermy lisów, trzeba zabic kilkanaście zwierząt żeby jakiejś pustej pindzi zrobić futro. W naszych czasach mozna kupic dobrej jakości futro sztuczne. Nie bierzemy pod uwagę tego, że giną bezbronne zwierzęta, ze są trzymane w okropnych warunkach a ponad to zabijane w okrutny sposób. Fermy lisów nie zatrudniają wielu ludzi wiec nie są to potencjalne miejsca pracy, powinno się zamykać takie zakłady. Polecam odwiedzenie takich miejsc osobom, które uważają ze fermy zapewniają super warunki zwierzętom i przekonanie się na własne oczy jak ta wygląda. Zapraszam do kontaktu ze mna osoy , które nie sa obojętne na cierpienia zwierząt..
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

No to ja się pytam gdzie sa organizacje odpowiadające za kontrolę tego typu miejsc, ci wszyscy eko-terroryści ... aha, zapomniałem, oni są zajęci obklejaniem kominów elektrowni atomowej napisami STOP CO2 ...

Obrazek

Sztuczne futra? Fajnie, wytworzenie takiego futra to strata energetyczna, wydobycie boksytów a potem po 3 latach używania trafia w glebę (bo przetworzyc nie da rady) i rozkłada się z górką 500 lat. To jest "eko" myślenie
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Zwierzęta powinny być hodowane tak, aby nie cierpiały. Zgoda. Te obrazki nie sa budujące, zgoda.
Tylko jaka powinna byc metoda zabicia zwierzaka w celu zjedzenia go lub zrobienia z niego torebki, butów, kurtki czapki czy nawet futra? Czy sa jakieś regulacje prawne w tej dziedzinie? Pewnie tak.
Jesli ktos ma ochote nosić kuzuch z barana lub innego zwierzaka , to niech nosi.
Przyznam, że mam parę kur, kogutów i gęsi na sumieniu. nie wiem czy to było właściwe...pieniek, siekierka...i ciach.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Zwierzęta w przyrodzie zabijają się nawzajem, aby przetrwać - taka jest natura. My, jako ludzie chodzimy do pracy i zarabiamy pieniądze, aby nimi zapłacić za jedzenie - w przeciwnym wypadku musielibyśmy sami zabijać te zwierzaki (chyba, że ktoś chciałby jeść tylko korzonki). Nie ma nic złego w tym, że zdobywa się pożywienie - nawet jeśli zabija się zwierzęta, bo taka jest przyroda, natura i życie. Chodzi jednak o to, żeby nie odbywało się to w sposób barbarzyński i sadystyczny, a często takie się widuje. Ja dalej będę jadł mięso, dalej będę używał przedmiotów ze skóry i jako człowiek wolę jeść mięso z hodowli niż uganiać się po lesie za obiadem. A jeśli chodzi o futra to jest to element odzieży, który nie ma żadnego uzasadnienia jako tzw. konieczność (jak np. u Eskimosów) - więc gdyby nie hodować tych biednych stworzeń na te ubrania, to wiele cierpień można by uniknąć.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Niestety wiosna się zbliża ,więc lisy znów są odczuwalne Mam nadzieję , że smród dotarł już do bloków w Reda Park to może ktoś się tym tematem zainteresuje na poważnie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Swoją drogą nie rozumiem idei hodowli zwierząt futerkowych. Naprawdę ktoś jeszcze chodzi w naturalnych futrach poza niewielkim odsetkiem damskiego społeczeństwa, które nie ma lepszego pomysłu jak wydać nadwyżkę pieniędzy?
Bori
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:Swoją drogą nie rozumiem idei hodowli zwierząt futerkowych. Naprawdę ktoś jeszcze chodzi w naturalnych futrach poza niewielkim odsetkiem damskiego społeczeństwa, które nie ma lepszego pomysłu jak wydać nadwyżkę pieniędzy?
Skoro ta ferma istnieje od paru lat to widocznie jest spory popyt na takie futra. Może być tak, że są sprzedawane do innych krajów. Ja osobiście wypuściłbym te lisy do ich naturalnego środowiska a nie zabijał dla jakiegoś futra bez którego można się obejść.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Swoją drogą znalazłam w sieci coś takiego:
"Mieszkańcy Redy mają pełne prawo do składania zażaleń, gdyż od 2003 roku hodowle zwierząt w Redzie są nielegalne. Dokładnie 9 lipca 2003 roku Rada Miasta Redy przyjęła zakaz prowadzenia hodowli zwierząt futerkowych (za wyjątkiem królików)."
Tutaj link z roku 2010:
http://reda.naszemiasto.pl/artykul/reda ... id,tm.html
Na ile to rzetelna informacja? A jeśli tak jest, to dlaczego i na jakiej podstawie ta ferma nadal działa?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Salamandra, a nie jest to tak, że prawo nie może działać wstecz?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Nie może i dlatego nikt nikogo nie będzie karać za dotychczasową działalność.
Natomiast jeśli uchwałą Rady Miasta wprowadzono zakaz czegoś tam (tutaj: hodowli zwierząt futerkowych) to od tego momentu należy się do tego zastosować i hodowli zaprzestać. W przeciwnym razie wszelkie zmiany, wszelkie nowe ustawy będą mogły być legalnie "olewane" na zasadzie tłumaczenia, że prawo nie działa wstecz. To nie o to chodzi moim zdaniem.
Pewnie nikt z władz nie oczekiwał od właścicieli, że ferma zamknie się w miesiąc czy dwa, ale minęło już 13 lat i naprawdę trudno mi uwierzyć, że mimo istnienia ustawy ciągle przymyka się na to oko. To kogo ona w takim razie dotyczy?
ODPOWIEDZ