Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

ferma lisów

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

W związku z panującymi upałami problem fermy lisów w Redzie Ciechocinie jest poważny!!!
W dzień upał nie do wytrzymania a wieczorem nie można otworzyć okien bo smród gorszy od upału!!!! Jak był czas przed wyborami to obiecywano że sprawa zostanie rozwiązana i co??? I jak zwykle nic!!! A poza tym z tego co się orientuję to są jeszcze przepisy które podobno?! zabraniają lokalizacji takich obiektów w obrębie miasta!!!!
Mam nadzieję że mieszkańcy Ciechocina mnie poprą i Urząd Miasta zainteresuje się tą sprawą
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Fakt, fetor jest potworny. Dwa lata temu burmistrz obiecał coś z tym zrobić, ale mówił też, że nie jest to taka prosta sprawa. Chodzi przede wszystkim o prawa własności. Mieszkam w Redzie już 30 lat i problem lisów zawsze powraca.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

To prawda, ten temat istniał już na forum (nie tylko na tym zresztą). Zdaję sobie sprawę, że tego typu problemy nie są łatwe (odniosę się do podobnego przykładu piekarni w centrum), ale to jest sprawa wyjątkowo przykra. Może warto odzywać się częściej do UM, może trzeba odwiedzić radnych na sesji? Przy różnego rodzaju pogodzie (często wilgotne wieczory niosą ze sobą ten fetor daleko) robi się nieciekawie.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Ta ferma jest na łąkach i chyba jest poza granicą Redy.Koniec ul. Wiejskiej.Są to napewno tereny rolnicze.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Jest to w obrębie miasta...
Obok są wyznaczone następne działki budowlane i powstały nowe ulice ...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Na jakiej ulicy jest ta ferma? Ja sie obracam w okolicach ul. polnej i przemysłowej i nie czuję, żadnego smrodu
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Jeżeli jest to gospodarstwo rolne i są to działy specjalne to będzie trudno zakazać produkcji.Chyba ze nie są zachowane przepisy sanitarne i weterynaryjne.Smród przy czyszczeniu klatek i złym kierunku wiatru roznosi się bardzo daleko .
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

No niestety a teraz latem przy tych upałach jest to po prostu nie do wytrzymania!
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Kiedyś słyszałem o projekcie ustawy, która wprowadza normy zapachowe dla powietrza. Ja osobiście uważam, że rozwiązanie problemu nie polega na zamknięciu zakładu, a raczej zmodyfikowaniu procesu produkcji w taki sposób, aby był nie on uciążliwy dla mieszkańców. Miasto zamiast ciągle wracać do problemu i milczeć powinno wspomóc taki projekt inwestycyjny, przynajmniej w zakresie na jaki jego budżet pozwala. Problem może się również nasilać, gdyż obok przepompowni na Mościch Błotach, znajduje się wielkie składowisko gnojowicy. Czekam tylko, gdy wiatr powieje w dobrą stronę, a wielka, połączona siła tych dwóch fetorów skutecznie sparaliżuje pół Redy. Wtedy będzie dopiero "jazda".
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
WICTOR
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Lokalizacja fermy lisów to gdzies miedzy ul. Kazimierskiej (na odcinku wyłozonym płytami betonowymi) a rzeką Redą czyli w poblirzu ul Wiejskiej tak mi mówi mój nos :D
Mieszkam w Ciechocinie blisko rzeki i odkiedy pamietam latem zawsze cuchnie lisami przeważnie wieczorami no cóż taki klimat .
Masz moje poparcie dorka04.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Na Wiejskiej zaraz za mostem kiedyś były chyba 2 fermy lisie. Wiem, bo jako małolata jeździłam tam na rowerem. Tylko, że wtedy to były same pola praktycznie. I to nie gospodarstwa rolne się przesuwają, ale domy powstają tam, gdzie jeszcze 10 lat temu rosło zboże. A ciężko jest kogoś zmusić do zmiany profesji niestety.
doktor.t
Bywalec
153 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

W tym wypadku to raczej trzeba winić dawne władze miejskie że w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczyły teren obok tych ferm na działki budowlane a nawet jak te tereny przekształcili to już trzeba winić samych sprzedawców działek że zataili przed przyszłymi mieszkańcami ten "pachnący"problem...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Przecież Ci co kupowali napewno wiedzieli że tam są hodowle ale niska cena jest zawsze zachętą .Tak też jest z terenami zalewowymi rzek. Zresztą Mości Błota są też dobrym przykładem.A Koksik i Semeko podobnie .Też nie powinno być tam osiedla.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nie ma co gadać "plan zagospodarowania", to czy oto. Sprawę należy rozwiązać. Na pewno istnieją rozwiązania techniczno-sanitarne, aby tą śmierdząca sprawę zamknąć. Kasę można dostać z UE czy też częściowo od samorządów. Amen.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Na taką złą politykę władz lokalnych Unia nie daje pieniędzy.Lisy smierdzą wszędzie jednakowo.Zresztą również smierdzą potwornie gnojowice bydlęce i ludzkie fekalia. Tylko wysoka zieleń może coś trochę pomóc.Do kanalizacji nie można zlewać gnojowic.
ODPOWIEDZ