Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Opinie o przedszkolach w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
suszka
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Witam. Czytałam troszkę o przedszkolach, ale w większości są to stare opinie. Interesuje mnie czy ktoś ma jakieś świeże spostrzeżenia na temat Milo, Przy Parku i Omnibuska. Bardzo proszę o opinie. Czytałam, że Milo ma niespecjalnie dobre noty, ale są to wypowiedzi z 2010 roku. Czy coś się tam zmieniło?
suszka
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Czy ktoś coś wie? A może są jakieś informacje na temat oddziału przedszkolnego w SP nr 4? Plis!!!
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Widzę że dla koleżanki ważny temat więc postaram się pomóc:) Do zerówki w Przedszkolu przy Parku uczęszcza mój syn. Krótko mówiąc jesteśmy bardzo zadowoleni. Budynek z zewnątrz wygląda dość średnio w porównaniu np z omnibuskiem ale w środku jest całkiem spoko. Sale są ładnie urządzone, w tym roku wyremontowano łazienkę dla najstarszej grupy. Zajęcia ciekawe, na dobrym poziomie, fajna kadra pedagogiczna. Z dodatkowych zajęć mamy język francuski, karate, taniec, "mądrą głowę". Cztero i pięciolatki mają angielski, w najstarszej grupie raz w tygodniu zajęcia z logopedą są gratis, dla młodszych dodatkowo płatne. Czesne wynosi 330 zł plus 7 zł dziennie za wyżywienie(moje dziecko mówi że smakowite) Dla dzieci jest duży plac zabaw na którym co roku dokupują nowe urządzenia. Generalnie polecam i ze swojej strony dodam tylko że wybraliśmy to przedszkole zamiast omnibuska bo zrobiło na nas lepsze wrażenie.
suszka
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Wielkie dzięki za odpowiedź. Tak, tak, to ważna sprawa dla mnie, bo już od stycznia chcemy koniecznie młodego zapisać. Obejrzeliśmy sobie przedszkola i faktycznie najbliżej jest nam do Przy Parku. Ale z chęcią zapoznamy się z opiniami na temat pozostałych. A jeszcze teraz dowiedziałam się o oddziale przedszkolnym dla 4-latków w SP 4 i zaintrygowało mnie to zagadnienie. Jest to w końcu bezpłatna opieka, ale boję się jak wygląda taki na siłę stworzony w szkole oddział - czy wszystko jest przystosowane do tak małych dzieci, czy tylko jest położona wykładzina i sprawa załatwiona Czy ktoś coś wie?
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Milo nie polecam, Omnibusek bardzo ok, tego przy parku nie znam więc nie wypowiem się.
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Oddział przedszkolny w szkole polecam dla tych mam, które nie pracują ponieważ nie ma świetlicy dla zerówek jest to pobyt 5-godzinny bezpłatny.Moja córka chodziła dwa razy do zerówki jako pięcio i sześciolatek do SP2 i byłyśmy bardzo zadowolone.
Julka84
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Hej, odświeżam temat.
Szukam przedszkola w Redzie dla swojego malucha i mam do wyboru wesołe smyki, omnibusek, i anioł stróż. Wszystkie wydają się w porządku, ale poza przejrzeniem strony internetowej nic więcej nie wiem.
Czy macie może swoje maluchy w tych przedszkolach i możecie coś więcej o nich napisać. A może doradzić jeszcze jakieś inne.
Za wszelki uwagi dziękuje.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Omnibusek córka skończyła, syn chodzi obecnie. Polecam - fajna kadra, dobre jedzenie, sporo wyjść na dwór, dzieciaki malują etc - jest rytmika, angielski. Całość profesjonalnie zorganizowana.
Julka84
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Dzięki za podpowiedź, po obejrzeniu przedszkoli raczej też zdecyduje się na Omnibuska.
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

a jest w Redzie jakies państwowe przedszkole?
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Nie ma
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Niestety nie ma!!! A słyszałam, że w przyszłości od podstaw w Rumi mają powstać dwie filie przedszkola samorządowego. Inne miasta potrafią a nasze w tej kwestii nic nie robi tylko likwiduje wielka szkoda, bo rodzice płacą majątek za przedszkole w porównaniu do naszych zarobków.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Czy taki majątek? Różnica w kosztach pomiędzy przedszkolem publicznym a niepublicznym potrafi być bardzo niewielka. Ja płacę około 450 zł. Fakt, są takie publiczne za 180 zł, ale są i za 350 zł. Trzeba pamiętać, że przedszkola różnie kalkulują opłaty. Czasem przedszkole jest bardzo tanie, ale za wszystko inne trzeba dopłacać.
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:Czy taki majątek? Różnica w kosztach pomiędzy przedszkolem publicznym a niepublicznym potrafi być bardzo niewielka. Ja płacę około 450 zł. Fakt, są takie publiczne za 180 zł, ale są i za 350 zł. Trzeba pamiętać, że przedszkola różnie kalkulują opłaty. Czasem przedszkole jest bardzo tanie, ale za wszystko inne trzeba dopłacać.
Trochę chyba jednak nie znasz tematu. Przedszkole publiczne w Gdyni wraz z wszystkimi zajęciami dodatkowymi to koszt max. 150 zł. W Redzie czy to przedszkole "pseudo" publiczne czy prywatne koszt pomiędzy 450 zł a 550 zł. W temacie przedszkoli w Redzie już się wypowiadałem to żyła złota. Dochód jednego z przedszkoli za rok 2014 to 263 433,30 zł (dane z BiP Reda). Uważam że przy takich dochodach władze powinny wymusić na przedszkolach obniżkę czesnego o czym już pisałem we wcześniejszych postach.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Żyła złota??
Załóżmy, że dzieciaków jest 80 w całym przedszkolu - 4 grupy po 20 osób. 150 zł miesięcznie to przy takich założeniach 12 000 zł przychodu brutto. Z czego trzeba zapłacić podatek dochodowy, koszty eksploatacji budynku, koszty mediów i przede wszystkim wynagrodzenia pracowników (myślę, że może to być co najmniej 10 osób), w tym także podatek i ZUS. Dodatkowo koszty posiłków i wyposażenia przedszkola.
Nadal uważasz, że przy czesnym 150 zł da się bez problemu i bez dopłat miast prowadzić taką instytucję?
I naprawdę 500 zł miesięcznie za 8-godzinną opiekę nad własnym dzieckiem wraz z wyżywieniem to majątek?
ODPOWIEDZ