Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Opinie o przedszkolach w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Przepraszam ale nie będę dyskutował z kimś kto nie ma bladego pojęcia o czym pisze.
P/S Polecam poczytać o dofinansowaniu do przedszkoli z budżetu miasta.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Proszę czytać uważnie: "Nadal uważasz, że przy czesnym 150 zł da się bez problemu i bez dopłat miasta prowadzić taką instytucję?"

Swoją drogą dziwny argument - "nie będę dyskutował, bo nie masz pojęcia o temacie". Zatem wyjaśnij temat, skoro uważasz, że nie mam pojęcia, ponieważ moja wiedza na ten temat najwyraźniej jest inna niż Twoja.
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Które przedszkole w Redzie nie ma dopłat miasta ? Ile obecnie wynosi dopłata od miasta do jednego przedszkolaka ?
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Wszystkie przedszkola Niepubliczne dostają dofinansowanie dokładnie nie wiem jaki to koszt ale ok 400zł. a na punkty przedszkole 150-250zł
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

meegi84 pisze:Wszystkie przedszkola Niepubliczne dostają dofinansowanie dokładnie nie wiem jaki to koszt ale ok 400zł. a na punkty przedszkole 150-250zł
Brawo. Moje pytanie było retoryczne dla osób wypowiadających się wcześniej a nie znających realiów.
Kiedyś pisałem że moim zdaniem przy każdej szkole powinno mieścić się publiczne przedszkole z czesnym takim jak np. w Gdyni ale to tylko marzenie.
P/S Nie mam już dzieci w przedszkolu, myślę o innych dla których 500 zł to dużo. Dla mnie było.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Czyli można zmodyfikować pytanie Salamandry czy przy czesnym 150 zł i dotacji 400 zł da się prowadzić przedszkole?

Sent from my m1 note using Tapatalk
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

laki pisze:Które przedszkole w Redzie nie ma dopłat miasta ? Ile obecnie wynosi dopłata od miasta do jednego przedszkolaka ?
A GDZIE napisałam, że jakieś przedszkole w Redzie nie ma dofinansowania?
Czy Ty w ogóle zrozumiałeś moje pytanie?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

meegi84 pisze:Wszystkie przedszkola Niepubliczne dostają dofinansowanie dokładnie nie wiem jaki to koszt ale ok 400zł. a na punkty przedszkole 150-250zł
Z kolei w Gdyni to dofinansowanie z miasta może być dużo, dużo większe i może dlatego przedszkola gdyńskie są w stanie pozwolić sobie na dużo niższe czesne.
Porównywanie dwóch różnych miasta, o dwóch różnych budżetach i zdziwienie, że tam jest taniej, a tu jest drożej jest cokolwiek dziwne (to nie do Ciebie meegi, tylko do osoby, która jest oburzona różnicami w opłatach).
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:
meegi84 pisze:Wszystkie przedszkola Niepubliczne dostają dofinansowanie dokładnie nie wiem jaki to koszt ale ok 400zł. a na punkty przedszkole 150-250zł
Z kolei w Gdyni to dofinansowanie z miasta może być dużo, dużo większe i może dlatego przedszkola gdyńskie są w stanie pozwolić sobie na dużo niższe czesne.
Porównywanie dwóch różnych miasta, o dwóch różnych budżetach i zdziwienie, że tam jest taniej, a tu jest drożej jest cokolwiek dziwne (to nie do Ciebie meegi, tylko do osoby, która jest oburzona różnicami w opłatach).
To dużo większe dofinansowanie wynosi 50 zł więcej co przy kosztach prowadzenia działalności w Gdyni a w Redzie powoduje iż w Redzie to dofinansowanie jest de facto większe. Jakby była wiedza na jakiej podstawie wylicza się dofinansowanie miasta do przedszkoli to moglibyśmy rozmawiać. A tak tylko pytania, niewiedza, jakieś dziwne wyliczenia, kalkulacje itd. Można zajrzeć na BiP, poczytać, sprawdzić ale po co.
P/S Kończę temat bo na prawdę dyskutować z kimś kto nic nie wie o temacie w którym się wypowiada nie ma sensu. Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

To dużo większe dofinansowanie wynosi 50 zł więcej co przy kosztach prowadzenia działalności w Gdyni a w Redzie powoduje iż w Redzie to dofinansowanie jest de facto większe. Jakby była wiedza na jakiej podstawie wylicza się dofinansowanie miasta do przedszkoli to moglibyśmy rozmawiać. A tak tylko pytania, niewiedza, jakieś dziwne wyliczenia, kalkulacje itd. Można zajrzeć na BiP, poczytać, sprawdzić ale po co.
P/S Kończę temat bo na prawdę dyskutować z kimś kto nic nie wie o temacie w którym się wypowiada nie ma sensu. Miłego dnia.
Najpierw pytasz ile wynosi dofinansowanie przedszkoli w Redzie, teraz podajesz, że w Gdyni jest 50 zł większe. To w końcu znasz te dane faktycznie czy tylko domniemywasz?
I po raz kolejny - jeśli uważasz, że ktoś się nie zna to po prostu napisz konkretnie i wyraźnie gdzie popełnia błąd w rozważaniach, przedstaw argumenty, konkretne dane liczbowe, źródła tych danych, bo na razie zachowujesz się jak Kaczyński - wiem, ale nie powiem. Autentycznie rozmowa z Tobą stała się cokolwiek dziwaczna, bo jedyne, czego dowiedzieliśmy się w kwestii dofinansowania przedszkoli to to, że ja i inni się nie znają na temacie.
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Salamandra pisze:bo na razie zachowujesz się jak Kaczyński - wiem, ale nie powiem.
A na końcu jak brakuje argumentów merytorycznych pojawiają się inwektywy. Klasyka gatunku każdego forum
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

laki pisze:
Salamandra pisze:bo na razie zachowujesz się jak Kaczyński - wiem, ale nie powiem.
A na końcu jak brakuje argumentów merytorycznych pojawiają się inwektywy. Klasyka gatunku każdego forum
Porównanie do wypowiedzi polityka to dla Ciebie inwektywa??
Po prostu dla lepszego zobrazowania dałam Ci przykład kogoś, kto w równie denerwujący sposób prowadzi rozmowę. Innymi słowy - z jednej strony cały czas dyskredytuje wypowiedzi swojego rozmówcy, a z drugiej strony sam żadnych konkretów nie podaje. Na razie wpisujesz się w ten przykład idealnie.
I dla mnie to wyraźny sygnał, by faktycznie dyskusję z Tobą odpuścić, bo niczego na temat dofinansowania przedszkoli w Redzie (oraz porównawczo w Gdyni) od Ciebie się nie dowiemy.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

laki pisze: To dużo większe dofinansowanie wynosi 50 zł więcej co przy kosztach prowadzenia działalności w Gdyni a w Redzie powoduje iż w Redzie to dofinansowanie jest de facto większe.
Nie masz racji.
W Gdyni dofinansowanie do niepublicznych to ok. 547 zł, a do publicznych ok. 730 zł (a są plany na jeszcze wyższe). Więc jednak to "ciut" więcej niż 400 zł, które oferuje Reda.
Właśnie z tego względu nie ma sensu porównywanie dwóch różnych miast o różnych budżetach i tym samym innych możliwościach.
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

laki pisze: Trochę chyba jednak nie znasz tematu. Przedszkole publiczne w Gdyni wraz z wszystkimi zajęciami dodatkowymi to koszt max. 150 zł.
Proszę nie rozpowszechniać bzdur.

Przeciętny koszt w publicznym przedszkolu gdyńskim to 1 zł za godzinę, w ciągu której dziecko przebywa w przedszkolu poza 5 godzinami ustawowo darmowymi. Czyli z reguły jest to ok. 3 zł dziennie. Do tego koszt posiłków, który oscyluje między 5 zł a 6 zł (a bywa więcej, w zależności od typu placówki) dziennie. Po wyliczeniu łatwo zauważyć, że kwota wynosi w zależności od liczby dni roboczych w miesiącu od 170 zł do 190 zł (albo i więcej - jak wyżej), więc już w tym momencie przekracza 150 zł.
I są to jedynie opłaty obowiązkowe, podstawowe.

Reszta - angielski, rytmika, zajęcia artystyczne itp. - to wszystko jest płatne oddzielnie. Do tego dochodzą opłaty na radę rodziców - kolejny koszt. W przedszkolach niepublicznych takich opłat ponad czesne już z reguły nie ma albo są symboliczne.
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Jeżeli różnica między 150 zł a 170 zł jest kolosalna to ciężko dyskutować. W przedszkolach niepublicznych też są opłaty dodatkowe typu taniec czy jakieś teatrzyki. Co do dofinansowanie to proszę o źródło bo z informacji za rok 2014 wynika zupełnie coś innego. Ale dobrze że pojawił się ktoś z kim można merytorycznie dyskutować.
ODPOWIEDZ