Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

KRADZIEŻE W REDZIE!

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Johny,nie wiesz tego czy wózek targałam czy nie,czy chowałam do piwnicy czy nie,czy rozmawiałam z sąsiadami czy nie..więc daruj sobie...
ps .i tak wózki stojące na klatce,jestem w stanie zrozumieć,to już butów,śmieci,deskorolek,rowerków,hulajnogi...już niestety nie,wybacz Johny moją nietolerancję.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Dyskusja obraca się w kółko. A chodzi o to właśnie co nazywamy kulturą, a co jest niestety rzadkim zjawiskiem w naszym otoczeniu a na dodatek jest bardzo różnie rozumiane. Jeśli chodzi o wózki - sam zaliczyłem targanie na 3 piętro i żyję, Do kogo mam mieć pretensje o to? Do siebie - sam wybrałem mieszkanie na tym piętrze bez windy .... O parkowaniu na osiedlu książki można pisać. W moim przypadku cały blok parkował w normalny sposób - w wyznaczonych miejscach. Do czasu kiedy przeprowadzili się nowi - postępowi, którzy w imię własnej wygody (czyt. wjeżdżania pod samą klatkę) zaczęli blokować innych. Efekt - chamskie pakowanie stało się normą. Tak to działa ale wierzę, że da się temu przeciwdziałać ......
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

O matko!znowu wylewanie żali zamiast porozmawiać jak ludzie! jakoś chyba miałam szczęście do sąsiadów,bo nigdy nie przytrafiały mi się przygody-może dlatego,że się znamy,a nie mijamy się na klatce jak obcy ludzie! I jest fajnie,bo interesują się słysząc jakieś hałasy-na naszej klatce nie było żadnych wandalizmów,nigdy nic nie zginęło-skoro mieszkamy razem to róbmy to w przyjaznej atmosferze!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Binka pisze:skoro mieszkamy razem to róbmy to w przyjaznej atmosferze!
Myślę, że to wspaniała puenta tej dyskusji!
Smerfetka
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Damian pisze:Jeśli chodzi o wózki - sam zaliczyłem targanie na 3 piętro i żyję, Do kogo mam mieć pretensje o to? Do siebie - sam wybrałem mieszkanie na tym piętrze bez windy ....
Wspaniale jeśli ojciec dziecka może za każdym razem wychodzić na spacer, ale zazwyczaj jest tak że ojciec w pracy, a matka wychodzi sama... I co? Mam po cesarce targać 15kg wózek + dziecko na 2 piętro? Bo wybrałam blok bez windy? W Redzie windę ma tylko kilka bloków Semeko a dziękuję ale w tych blokach jako Redzianka od 20 lat mieszkać nie zamierzam
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Złodziejstwa ciąg dalszy

Tym razem skurw****y okradli piwnicę na ul Szkolnej 6!
Nie wiem czy to była jedna piwnica czy więcej ale sam fakt, że w tak krótkim czasie kolejna kradzież w Redzie ma miejsce przestaje być śmieszne!
Dlatego też proszę Drodzy Mieszkańcy - zamykajcie drzwi do klatek i piwnic!
Patrzcie kogo wpuszczacie lub kto się kręci po klatkach czy też piwnicach!
Dziś okradli sąsiada ale jutro to może być ktoś z nas..
Zdjęcie0575a.jpg
Włamanie do piwnicy
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

U mnie akurat nikt nic nie stawia na klatce, ale nawet gdyby stawiali nie sądze, że by mi to przeszkadzało...w umiarkowanych ilościach oczywiście

Ale nie rozumem podejścia Redzianki - znowu wychodzi, że niby mieszkamy razem, ale wciąż każdy sobie - wózek, który JA stawiam jest ok, ale buty,rower i hulajnoga sąsiada już nie, gdzie tu logika?
209
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

wózki ok, jestem w stanie to zrozumieć, ale rowery na klatce??? i to takie po 2tyś. zł??? nawet nie wiecie jak często giną z klatek, no a potem szybko na Policję bo ukradli...
Caroline
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Trzymam wózek na klatce, już dwa razy ukradli mi z niego przypiętą do wózka zabawkę. Żeby to jeszcze były jakieś wypasione zabawki, ot gryzaczki nieźle już zdezelowane przez moje dziecko, ale oba ulubione...zapomniejliśmy zdjąć z pałąka. Zastanawiam się kiedy z wózka zginie np. śpiworek założony na zimę? Nie podejrzewam sąsiadów, ale zastanawiam się kto się kręci po klatce, skoro drzwi są na domofon. Zauważyłam też, że niektórzy sąsiedzi wychodzą np. ze śmieciami i nie zatrzaskują drzwi tylko blokują je. To po co są te kody? Przeciez żeby otworzyć drzwi nie trzeba targać pęku kluczy.
Caroline
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Po co są wózkarnie i piwnice? Chcesz przejść z czymś większym, często nawet z dwoma siatami zakupów jest problem ,żeby się zmieścić.Takie OT ,ale nie mogłam się powstrzymać[/quote]

"wózkarnia" w naszym bloku to raczej powinna nazywać się "graciarnia" Ostatnio jak tam weszłam w celu "zbadania terenu" to aż mi się nogi ugięły. Było tam tyle klamotów, że wejść się do środka nie dało, a co dopiero zostawić tam wózek. Poza tym wejście do piwnicy, jak już pisali moi przedmówcy, jest tak strome, że wniesienie tam wózka grozi zwaleniem się razem z nim ze schodów.
gnysek
Znam to forum
103 postów
Znam to forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Może jakieś dziecko sąsiadów zakosiło ? Złodziej by cały wózek wziął.
bacierek
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Dnia 31.03.2016 między godziną 22:30-23:30 Z bloku z ulicy łąkowej skradziono dwa rowery składak oraz górski.
Czyste chamstwo rowery warte 100zł? Dodam że mama używała rower do pracy który bardzo jej usprawniał prace To już 3 rower który zginął z mojej klatki (3 moj) pierwsza kradzież miała miejsce w grudniu a dziś kolejna. Gdyby ktoś widział gdzieś składaka wigry wiśniowy proszę o kontakt to rower pożyczony.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Szkoda rowerów,

Lecz z drugiej strony, trzymanie rowerów na klatce schodowej to słaby pomysł, choć domyślam się, że skoro używała go Twoja mama, to codziennie targać go na 5 piętro nie będzie, ale może macie jakiś kaloryfer na półpiętrze czy coś, albo wózkarnię, piwnicę czy cokolwiek, bo wg mnie trzymanie roweru na klatce to jak zapraszanie złodzieja do zwinięcia go.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
470 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Powoli tracę nadzieję, że to społeczeństwo kiedykolwiek zbliży się do cywilizacji. Dzicz tu zawsze panowała i niestety dalej panuje. Dopóty, dopóki będzie przyzwolenie na złodziejstwo, cwaniactwo i oszustwa , nie ma szans na poprawę. Skoro ciągle panuje przekonanie, że nie ktoś czegoś nie ukradł, tylko "skombinował" to nie ma się czemu dziwić. Współczuję straty. Może się uda odnaleźć, a złodzieja przykładnie ukarać.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Taki widoczek ujrzałem w tym tygodniu na jednym z osiedlowych parkingów w Redzie,
samochód został okradziony z kół i postawiony na trzech pustakach.

Pomimo bardzo częstych nocnych patroli naszej policji w tym rejonie
niestety doszło do tak bezczelnej kradzieży

Współczuję tylko kierowcy takiego zdarzenia,któremu na pewno ciśnienie podskoczyło
Załączniki
img-20161114-120104_2.jpg
ODPOWIEDZ