Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pytanie do Burmistrza.

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Nikt nikomu nie zazdrości zarobków.14000 zł.za parę godzin pracy to lekka przesada.Ryszard przesadziłeś z tą zawodówką.To po co się uczyć. Alfista wyliczył ze to 600 zł za godz.Damianie to są i moje pieniądze.Przez to płacę więcej za wodę i wywóz śmieci.Zresztą Wy wszyscy też.
Wiesz, burmistrzem nigdy nie byłem i raczej nie będę, ale jak się trochę orientuję na stanowiskach kierowniczych tego szczebla, czy to w mieście, czy w firmie raczej nikt nie pracuje po 8 godzin. Wyliczenia po 600 zł nie będę komentował. Wogóle ta dyskusja jest tak bardzo polska, że już bardziej być nie może a przecież radę na tego typu wątpliwości już podałem i lepszej nie widzę. Kierowanie, zarządzanie to nie tylko siedzenie na stołku (mówię o ludziach, którzy coś robią a za takiego uważam obecnego burmistrza) - to kupa roboty i praktyczne nieustanne życie swoją firmą ( w tym przypadku UM). Dużo bardziej żal mi moich pieniędzy na niektórych urzędników, dalej polityków i wogóle nazbierałoby się tego. Nie wspomnę o biednych ludziach, którzy muszą płacić kupę pieniędzy na spółdzielnie mieszkaniowe - sam już się z tego jarzma wyzwoliłem (to na marginesie tematu).
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Nikt nikomu nie zazdrości zarobków.14000 zł.za parę godzin pracy to lekka przesada.Ryszard przesadziłeś z tą zawodówką.To po co się uczyć. Alfista wyliczył ze to 600 zł za godz.Damianie to są i moje pieniądze.Przez to płacę więcej za wodę i wywóz śmieci.Zresztą Wy wszyscy też.
z zawodówką nie przesadziłem, gdyż danych nie podaję z kosmosu tylko z życia.. naszych mieszkańców.
a po co się uczyć? to sam nie wiem... doktor habilitowany na UG otrzymuje 3400 zł brutto najniższa z możliwych stawek w kraju... tak na pocieszenie :lol:
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Przypomnij sobie Twoje posty kiedy jeszcze nie wiedziałeś obudowie 12 Marca.Jakbyś uważnie czytał to te 14 tys.to za posiedzenia rady nadzorczej w Łęzycach .Niczego mu nie zazdroszcze ale płacę podatki i to nie małe i mam prawo do krytyki.A teraz chciałem tylko połatania dziur na drogach.O pieniądzach pisałem rok temu.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

oczywiscie, ze za posiedzenia rady, ale ja pisałem (nie cytując niczyjej wypowiedzi) takżę o zarobkach jakie otrzymuje z naszego UM. A moje posty sprzed budowy 12 marca... były wspierające tamtejszych mieszkańców bo to "dzielnica" od lat należąca do miasta... a przejawów tej przynależności nie było widać
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ryszard. Odpisywałem Damianowi.
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

kowalski pisze:Ryszard. Odpisywałem Damianowi.
Szanowny mr Kowalski, jeśli odpisujesz to cytuj, by wiadomo było na jaki temat i komu. Nie wnikam teraz w to czy za jakieś rady, czy coś innego dostaje burmistrz. Mój komentarz dotyczy właśnie tego wnikania i rozdrapywania kiedy wystarczy zawalczyć w demokratyczny sposób i samemu zostać burmistrzem. Bez wnikania w szczegóły idea jest prosta - jeśli ktoś jest dobry to ma zarobić, jeśli zły - nie tylko nie zarobić, ale zwijać żagle jak najprędzej. Nie uważam, żeby zarobki takich osób miały być nadmiernie windowane, ale biedy klepać też nie mogą, bo po pierwsze ludzie wartościowi uciekną do biznesu, po drugie tym o słabszej woli może to wyjść bokiem.
Nie bardzo pamiętam, do jakich postów odnosisz się ws. 12 Marca, jeśli byłbyś tak miły, zacytuj a wówczas się odniosę.
Ryś
Ja tu zaglądam
15 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Mam pytanie odnośnie ścieżki rowerowej pomiędzy skrzyżowaniem przy mostku przy ul. Kazimierskiej a przepompownią. Czy nawierzchnia tam pozostanie piaszczysta czy może zostanie wylany asfalt lub beton? Obecnie nie da się korzystać z tego odcinka, zwłaszcza w miejscach gdzie pojawiły się dziury.
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Najpewniej zostanie wylany asfalt.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ryszard pisze:burmistrz ma coś koło 10 czy 12 brutto, stawka chyba identyczna jak w Gdyni, pisze "chyba" bo mogą być jakieś groszowe różnice. pensja dobra, ale roboty sporo... zresztą ludzie po zawodówce na różnych kotnraktach mają lepszą
Dla mnie jest to jednak z najdziwniejszych rzeczy w tym kraju ;-)
Burmistrz potrafi zarabiać więcej niż poseł na Sejm RP
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

brzezins pisze:Burmistrz potrafi zarabiać więcej niż poseł na Sejm RP
Oni nie wyglądają, jakby zarabiali mniej ... nie chce mi się w to wierzyć ...

Burmistrzów nie stać na własne fabryki, pensjonaty, itd ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

no to poczytaj Huherko ile dostaje poseł na rękę, pomijam te 11 tys na utrzymanie biur.

a uważanie , że poseł zarobił na budowę "fabryki" z pensji to grzecznie ujmując - lekka przesada. Po prostu na wysokie stanowiska startują często osoby dobrze usytuowane, a nie ogrodnicy czy dekarze (nikomu nie ujmując... - sam często pracuję jako ogrodnik - więc bez nerwów proszę:)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ryszard ja wiem, że Ty jesteś że tak powiem z takimi sprawami lepiej obeznany niż szary obywatel taki jak ja, ale no patrząc chociażby w telewizję, no nie można nie odnieść wrażenia, że tam się ludziom nie płaci dobrze ... tym bardziej, po coś oni się tam tak biją, dla małych pieniędzy oni by tam nie siedzieli ...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Pensję dostają tylko posłowie zawodowi. Jak ktoś ma firmę lub gospodarstwo rolne to dostaje tylko na biuro .
ODPOWIEDZ