Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Biały dym

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dziś rano widziałam kłęby białego dymu z okolic za dworcem.
Mam pytanie do zorientowanych. Czy to kolejny raz dym z fabryki kostki betonowej? Czy ktoś wie, czy to jakieś pyły, czy to para i przede wszystkim, czy to jest szkodliwe.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Jest to para wodna spuszczana z autoklawów, kloc-fabryka wypuszcza ją regularnie od kilkudziesięciu lat Nieszkodliwa.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

To nie fabryka kostki betonowej, tylko kloców (można to nazwać kostką) gazobetonowych. Robi się je z piasku, wapna, cementu i proszku aluminiowego. Czy para nie jest szkodliwa? Nie wiem, ale troszkę śmierdzi
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Romek pisze:Czy para nie jest szkodliwa? Nie wiem, ale troszkę śmierdzi
Ona służy do ogrzewania autoklawów czasami może ma charakterystyczny zapach wapna, ale to nawet gorące pustaki taki zapach mają
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze: Ona służy do ogrzewania autoklawów czasami może ma charakterystyczny zapach wapna, ale to nawet gorące pustaki taki zapach mają
Tak, to prawda. Gdy budowałem dom, to przywieźli na działkę kloce "prosto z pieca"
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Dzięki za odpowiedź
Michalek
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Tak w ramach ciekawostki i być może pouczenia.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2840767068
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

A ja mam pytanie z innej beczki ale być może podchodzi pod "kloc fabrykę"? Codziennie lub przynajmniej kilka razy w tygodniu w godzinach późno wieczornych (około 22) słychać 2-3 serie dosyć głośnych stuków (4-5 stuków), czy to też od nich?Nie podejrzewam aby mieszkańcy regularnie urządzali sobie jakieś remonty i to w tych godzinach dlatego cień podejrzeń pada na nich ale pytam z ciekawości.
ARKA TO MY FANATYCY !!!
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Te stuki to z prefabetu, jakieś wibratory się załączają, nie mam pojęcia co to może być, jakieś wspomaganie zagęszczenia, rozszalunkowanie wyrobu, etc. Ten dzwięk nie pojawia się tylko w godzinach o których pisałeś, ale o rożnych porach, nawet 3 w nocy, dziwię się ludziom którzy mieszkają w okolicy że jeszcze afery o to nie zrobili.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

lelo pisze:dziwię się ludziom którzy mieszkają w okolicy że jeszcze afery o to nie zrobili.
Mieszkam po sąsiedzku z Prefabetem prawie 30 lat, powiem Ci, że jakieś byle stuki przy hałasie przejeżdżających pociągów obok pociągów, samochodów, i innych zakładów przemysłowych w bliskiej okolicy nie robią na mieszkańcach wrażenia...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Wiem Huherko gdzie mieszkasz, przemieszkałem jakieś 9 lat obok dworca w redzie, wiem ze to kwestia przyzwyczajenia, ale od czasu gdy postawili tą nową halę, to zaczęły się te "stuki" jak dla mnie to bardziej huczenie, dobrze tez pamiętam, jak jakieś 2 lata temu załączył się jakiś alarm u nich i tak sobie wyło jakieś 2h, najgorsze ze to było pomiędzy 2 a 4 rano , no ale mniejsza o to jeszcze wisisz mi browara za znalezienie sterowników pod xp do laptopa
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Dzięki wielkie za odpowiedź, w sumie nie słyszę tych stukow o innych porach tylko właśnie w okolicach 22/23 bo kłade się spać a reszta..... Może gdyby to było jakieś mega strasznie długie to by mi przeszkadzało a tak to w sumie jak już wiem to będę spał spokojniej
ARKA TO MY FANATYCY !!!
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

lelo pisze:no ale mniejsza o to jeszcze wisisz mi browara za znalezienie sterowników pod xp do laptopa
kurczę, czas wyrównać rachunki
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ