Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Program 500 plus

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Paklo
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Witam, czy ktoś posiada informacje kiedy będą wypłacane zasiłki rodzinne z programu 500 plus? Chodzi mi oczywiście o wypłaty w Redzie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1979 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Myślę, że sensowniej zapytać o to w urzędzie miasta. Rozumiem, że wniosek już złożyłeś?
Paklo
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Tak, wniosek złożony. Dzwoniłam do Urzędu Miasta a tam odesłano mnie do MOPSU w Redzie. MOPS każe czekać na decyzję a potem na wypłatę ale dokładnych dat brak.
OneShot
Ja tu zaglądam
18 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

8 lat temu

Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

...programem zostanie objętych ok. 3000 dzieci...
...Obsługą programu „Rodzina 500 +” w Redzie zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Obecnie pracuje przy nim 17 osób – 14 osób dotychczas pracujących w Ośrodku na innych stanowiskach, 3 osoby zatrudnione dodatkowo i jedna stażystka...
18 osób zajmuje się programem dla 3000 dzieci
to w Gdyni (10 x większej) pewnie 180 osób
a w Warszawie (40 x większej) pewnie 720 osób

taki żarcik
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Wicek pisze:
...programem zostanie objętych ok. 3000 dzieci...
...Obsługą programu „Rodzina 500 +” w Redzie zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Obecnie pracuje przy nim 17 osób – 14 osób dotychczas pracujących w Ośrodku na innych stanowiskach, 3 osoby zatrudnione dodatkowo i jedna stażystka...
18 osób zajmuje się programem dla 3000 dzieci
to w Gdyni (10 x większej) pewnie 180 osób
a w Warszawie (40 x większej) pewnie 720 osób

taki żarcik
Wicek, skoro zatrudnili dodatkowe 3 osoby, to na 3000 dzieci pracuje 3 ludzi a nie 18
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

ja to zrozumiałem tak, ze pracuje 18

14 które "dotychczas pracowały w Ośrodku na innych stanowiskach" - czyli teraz mają inne stanowisko (ds. 500 +)
3 nowo zatrudnione
1 stażystka
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Faktycznie, masz rację
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Co prawda decyzji nie dostałam, ale wczoraj przyszły pieniądze na konto. Więc jeśli wybraliście przelew, to warto sprawdzić. Co ciekawe ani MOPS ani Urząd Miasta nie chwalą się, że wypłaty już idą. Wniosek składałam online 2. kwietnia.
Icia
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

8 lat temu

Potwierdzam, też dostałam kasę a wniosek składałam online 1 kwietnia.

Decyzję być może dostałam - awizo jest w skrzynce
Marcin
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Ja składałem poprzez Millennium, 10 kwietnia. Poki co - kasy na koncie brak.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalk
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

hmm....ja składałam osobiście 4 kwietnia - kasy nie ma ....ale mam decyzję o przyznaniu!!!! Wolałabym odwrotnie...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

jak dla mnie im prędzej zlikwidują ten program - tym lepiej; wolałbym, aby każde dziecko miało zapewnione przedszkole lub żłobek i pełen posiłek (śniadanie, obiad, podwieczorek) w miejscu nauczania
Robin
Częsty Bywalec
470 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

No, ale jak wydasz tę kasę na przedszkola, to jaki będzie Twój wynik wyborczy? Łatwiej przyjść, rozdać nie przez siebie zarobione pieniądze i już! Naród szczęśliwy, władza szczęśliwa, czego chcieć więcej .... ?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Jedni moi znajomi nieźle zarabiający rodzice 3 dzieci dostaja tysiaka miesiecznie, kupili sobie bilety na noc kabaretowa w Posatu w Sopocie. Dzieci beda z babcią. Na potrzeby dzieci maja pieniadze poniewaz zarabiaja w miarę przyzwoicie.

Drudzy moi znajomi maja 2 dzieci no i dostana tylko 5 stówek, zamierzaja dołożyc to do wakacyjnych wydatków.

Inni moi znajomi nie dostaną nic, bo maja jedno dziecko, a i tak przekraczaja próg dochodów.

Nikt z nich nie zamierza powiekszać rodziny, no chyba, zeby jakis wypadek...

Pomoc rodzinom nie jest złym pomysłem, lecz powinna ona (ta pomoc) być uzależniona od dochodów. Dodatkowo wydatki z tej pomocy należałoby kontrolować (może jakieś talony) Pewnie wielu z was zna przypadki gdzie mamusia z tatusiem pieniadze z MOPS wydaja na fajki i gorzałkę.
ODPOWIEDZ