Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mistrzowie kierownicy

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Miejsce postojowe jest ... ale dla skutera, albo wózka dziecięcego. Proponuję dodawać więcej tego typu "perełek", głupoty ludzkiej nie można tolerować.

Obrazek
Parking LIDL 25.04.2016
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Byłbym trochę ostrożny w osądzaniu.
Mam pytanie, co zrobisz jeśli stoją dwa samochody a pomiędzy nimi jest tyle miejsca że też możesz zaparkować tylko jest jeden problem linia rozdzielająca stanowiska będzie pośrodku Twojego samochodu.
No i po odjeździe sąsiadów okaże się że to Ty jesteś MISTRZ KIEROWNICY
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Czasami może się zdarzyć sytuacja że potrzebne jest maksymalne otwarcie drzwi. Powody mogą być różne np wyprowadzenie osoby niepełnosprawnej, wyjęcie czegoś o większym rozmiarze niż zwykle, itp
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

jarekm pisze:Czasami może się zdarzyć sytuacja że potrzebne jest maksymalne otwarcie drzwi. Powody mogą być różne np wyprowadzenie osoby niepełnosprawnej, wyjęcie czegoś o większym rozmiarze niż zwykle, itp
dziecinnie proste !
... parkujesz na chwilę obok miejsc postojowych, tak by inne pojazdy mogły swobodnie się poruszać
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Podpisuję się pod tym, że to może być zbyt pochopna ocena. Często bywa tak, że jak parkujemy, jest to jedyne wolne miejsce. Potem sąsiedzi odjeżdżają i taki ktoś zostaje z autem zaparkowanym nieprawidłowo.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

jarekm, Zigi - Jeżeli widzicie, że wasz sąsiad zaparkował jak ... no powiedzmy niechlujnie, to nie stajemy obok tak samo, bo tylko powielamy głupotę - nie ważne, czy to wasz sąsiad tak stanął, czy sąsiad waszego sąsiada - wy mnożycie w tym momencie głupotę. Wyjść z auta, zrobić zdjęcie, wrzucić na forum. A może znajdzie się właściciel auta i zrozumie jaką głupotę popełnił.
jarekm pisze:Czasami może się zdarzyć sytuacja że potrzebne jest maksymalne otwarcie drzwi. Powody mogą być różne np wyprowadzenie osoby niepełnosprawnej, wyjęcie czegoś o większym rozmiarze niż zwykle, itp
Wyprowadzenie osoby niepełnosprawnej - bardzo proste - stajesz na miejscu dla niepełnosprawnych, które jest na tyle szerokie, że ww osoba wysiada bez problemu z auta.

Wyciągnięcie czegoś o większych rozmiarach? To już Major napisał - stajesz włączasz awaryjne i wyciągasz, a jak Cie zablokował, to zamiast się spinać pomóż mu wyciągać, może szybciej wyjedziesz.

BTW: jak robiłem zdjęcie, gdybym obrócił się 90* w lewo, to zobaczyłbym auto z przyczepką, które nijak nie miało jak stanąć na miejscu parkingowym, więc stało pod ścianą "piekarni" Lidla, no i pełne zrozumienie, nie musiał zajmować 4 czy 5 miejsc parkingowych tylko dlatego, że miał przyczepkę.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

8 lat temu

Aby wyjść z auta i zrobić zdjęcie to najpierw trzeba mieć gdzie zaparkować.
To znaczy że aby nie powielać głupoty to odjeżdżasz i rezygnujesz np. z wizyty u lekarza na którą czekałeś rok.
Jeśli stajesz na miejscu dla inwalidy nie mając uprawnień to naprawdę z Ciebie mistrz kierownicy.
To samo z nadużywaniem świateł awaryjnych.
No i to parkowanie blokujące innych.

No ale ostatnio taka moda filmowania innych.

Teraz pewnie nastąpi oskarżenie że popieram coś i pewnie sam tak postępuję.

Ciekawe co sądzą inni o np. zatrzymaniu na przystanku albo np zaraz po skręcie na skrzyżowaniu aby wypuścić pasażera, albo np. coś co widzę kilka razy dziennie u. łąkowa, sklep Żabka i zatrzymanie na przystanku bo tylko na moment do sklepu, oj można mnożyć. Największe przyzwolenie to chyba na rozmowę przez telefon, a najlepiej to rozmawiać , palić papierosa no i zabrakło rąk.

I pomimo wszystko to jednak takie oskarżanie , piętnowanie nie wiem czy powinno być natychmiast. Może w stosunku do tych robiących to systematycznie.
Szkoda że nie zrobiłeś zdjęcia tym parkujących na wjeździe na parking, bo ci tam parkujący to już chyba nie są niechlujni , raczej stwarzają zagrożenie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Generalnie w tym kraju jeździ się i parkuje fatalnie. Wszystko to wynika z braku konsekwencji wyciąganych przez służby. Przed chwilą np. śmignął mi na skrzyżowaniu Pucka/Gdańska samochód GA tak chamsko na czerwonym, że ręce opadają. Założę się, że mimo kamer żadna odpowiedzialność za to go nie spotka. W krajach o wysokiej kulturze jazdy za nieporządne parkowanie zabierają auto na lawetę i tyle. A zamiast trąbić, albo wygrażać burakowi, który za naturalne ma wyrzucenie papierosa na ulicę powinienem właśnie nagrać film i wysłać na policję. Nie zrobię tego, bo nie mam kamerki, ale mam pewność, że moja interwencja zamiast dać mu nauczkę, przysporzy jedynie kłopotów ..... mnie. Ot i przyczyna stanu rzeczy.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Chyba znowu niepotrzebnie jesteśmy dla siebie niemili... Przecież Huher nie napisał, że stajesz na miejscu dla niepełnosprawnych gdy nie masz uprawnień - napisał wyraźnie, że w celu wyprowadzenia z auta osoby niepełnosprawnej - a więc jak najbardziej ok. Choć nie zgadzam się z opinią, że muszę odjechać i zrezygnować z parkowania, bo ktoś zapoczątkował taką sytuację - to nie jest moja wina i bardzo często auta po jakimś czasie się "miksują" i wszystko wraca do normy. Co nie znaczy, że takie parkowanie mnie nie denerwuje. Ale najbardziej wkurzają mnie kierowcy, którzy stają sobie zaraz za przejściem dla pieszych przy wjeździe na parking - przy kwiaciarni... staje taki baran i siedzi w aucie, podczas gdy parę metrów dalej ma miejsce parkingowe... niektórzy wjechaliby do sklepu autem gdyby tylko mogli.... lub stawanie równolegle do osi jezdni przy skręcie.... dramat - pół przodu na jednym pasie i pół doopy na drugim....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

RECIECH pisze:Choć nie zgadzam się z opinią, że muszę odjechać i zrezygnować z parkowania, bo ktoś zapoczątkował taką sytuację - to nie jest moja wina i bardzo często auta po jakimś czasie się "miksują" i wszystko wraca do normy. Co nie znaczy, że takie parkowanie mnie nie denerwuje.
Nie zawsze musisz rezygnować z parkowania - ja nie zrezygnowałem, przejechałem na drugą stronę parkingu i tam znalazłem wolne całe miejsce postojowe. Kwestia tego, żeby nie powielać tego, bo powielając dajesz akceptację (czy skoro inni palą i rozmawiają przez komórkę podczas jazdy, to ja też mam tak robić?)
RECIECH pisze:Ale najbardziej wkurzają mnie kierowcy, którzy stają sobie zaraz za przejściem dla pieszych przy wjeździe na parking - przy kwiaciarni... staje taki baran i siedzi w aucie, podczas gdy parę metrów dalej ma miejsce parkingowe... niektórzy wjechaliby do sklepu autem gdyby tylko mogli.... lub stawanie równolegle do osi jezdni przy skręcie.... dramat - pół przodu na jednym pasie i pół doopy na drugim....
Była już o tym mowa nawet chyba w TTMie czy innym portalu. Wstawili tam znak zakaz postoju*, ale nikt się do tego nie stosuje, bo policja tam nie przyjedzie bo to teren LIDLa, a jego to już akurat nie obchodzi.

*- B-35 Zakaz postoju
Znak ten oznacza, że:
-zabrania się postoju trwającego dłużej niż czas określony napisami na znaku lub pod znakiem. Jeżeli czas ten jest nieokreślony, to zabrania się postoju trwającego dłużej niż 1 minutę.
-znak obowiązuje całą dobę, jeżeli okres doby jest nieokreślony.
-znak dotyczy tej strony jezdni, na której jest ustawiony.
W niektórych przypadkach do znaku dołącza się tabliczkę określającą jakich grup pojazdów znak ten dotyczy, bądź nie dotyczy.

Znak obowiązuje do najbliższego skrzyżowania, chyba, że na drodze dwujezdniowej droga odgałęziająca znajduje się tylko z lewej strony i nie ma bezpośredniego połączenia z prawą jezdnią lub zakaz wyrażony przez znak został wcześniej odwołany znakiem odwołującym ten zakaz.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Na parkingach nie powinno być w ogóle wymalowanych pasów określających miejsca postojowe. Samochody powinny parkować obok siebie. I to wszystko.
Zawsze znajdzie się szeryf Janusz, który zaparkuje na miejscu postojowym obramowanym wymalowanymi pasami, zamiast względem samochodu który zaparkował wcześniej. Bo zobaczył wymalowane pasy i teraz wszystkim pokaże. I jeszcze zdjęcie zrobi.
To nic, że gdyby stanął na pasie wyznaczającym miejsce to obok niego mógłby zaparkować jeszcze jeden samochód. Jak wymalowano to tak ma być! I koniec! Zaparkowałem na obramowanym miejscu i teraz idę w blasku fleszy, chwały i aplauzu ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

8 lat temu

Huherko pisze:jarekm, Zigi - Jeżeli widzicie, że wasz sąsiad zaparkował jak ... no powiedzmy niechlujnie, to nie stajemy obok tak samo, bo tylko powielamy głupotę - nie ważne, czy to wasz sąsiad tak stanął, czy sąsiad waszego sąsiada - wy mnożycie w tym momencie głupotę. Wyjść z auta, zrobić zdjęcie, wrzucić na forum. A może znajdzie się właściciel auta i zrozumie jaką głupotę popełnił.
No co Ty? Masz ciąg zaparkowanych aut, jeden obok drugiego i jedno puste miejsce, ale nie w linii pasów parkingowych, to co, mam nie parkować?
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

No właśnie głupota totalna i denerwują mnie tacy szeryfowie i zdjęcia na portalach typu mistrzowie parkowania. Nie biorą pod uwagę że np 30 minut temu to było jedyne wolne miejsce a że teraz się zrobiło pusto to już nie moja wina

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Zigi pisze:No co Ty? Masz ciąg zaparkowanych aut, jeden obok drugiego i jedno puste miejsce, ale nie w linii pasów parkingowych, to co, mam nie parkować?
A zaparkuj sobie ... jak się wciśniesz zwykłym samochodem w to miejsce które masz na zdjęciu i wyjdziesz drzwiami z tego samochodu, to jesteś mistrzem.
Stanisław Żółkiewski pisze:Na parkingach nie powinno być w ogóle wymalowanych pasów określających miejsca postojowe. Samochody powinny parkować obok siebie. I to wszystko.
Zawsze znajdzie się szeryf Janusz, który zaparkuje na miejscu postojowym obramowanym wymalowanymi pasami, zamiast względem samochodu który zaparkował wcześniej. Bo zobaczył wymalowane pasy i teraz wszystkim pokaże. I jeszcze zdjęcie zrobi.
To nic, że gdyby stanął na pasie wyznaczającym miejsce to obok niego mógłby zaparkować jeszcze jeden samochód. Jak wymalowano to tak ma być! I koniec! Zaparkowałem na obramowanym miejscu i teraz idę w blasku fleszy, chwały i aplauzu ...
No cóż, ja jestem za tym, że jakiś porządek musi być, od czegoś pasy narysowali, żeby stawać tak, a nie jak się Januszom podoba, po coś stworzono przepisy, żeby porządek był, ale zawsze się znajdzie taki Janusz, który stwierdza, że po co w terenie zabudowanym jeździć 50km/h skoro on może 80 ... Po co stawiać znak na wjeździe na parking skoro Janusze mogą stawać jak chcą ... po co w ogóle przepisy?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

8 lat temu

Jak bardzo trzeba się nudzić żeby robić zdjęcia zaparkowanym samochodom i umieszczać je w sieci? Pęknąć ze śmiechu można Nie mogłeś zaparkować przy samym wejściu do sklepu i to ciebie tak wzburzyło? Pewnie jesteś z tych co montują w samochodzie kamerę żeby później biegać na policję i zgłaszać przewinienia drogowe innych kierowców. Albo jadąc dwupasmówką blokujesz lewy pas - bo przecież jest ograniczenie a ty jedziesz równo z nim, więc o co chodzi? Potem wracasz do domu z poczuciem dobrze spełnionej misji. Opowiadasz jaki jesteś fajny i ile osób nauczyłeś porządku i kultury Ego wzrosło, dzień udany
ODPOWIEDZ