Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

picie alkoholu w Parku Miejskim

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Nie wiem czy to ma z tym związek, ale na miejskim są kamery i nie ma tylu drzew, a na Ciechocinie nie pamiętam czy są kamery, jest dużo drzew, z tego co pamiętam po zmierzchu jest tam bardzo ciemno.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

są kamery - tylko, że nie widzę związku - czyli, że jak Policja widzi na monitorze, że piją to ok i nie reagują, a jak nie widzą to przyjeżdżają i dają mandat ?? możesz mi wyjaśnić ? bo nie qmam tej logiki... a akcja z "czarnymi" była w biały dzień - i super, bo wokół pełno dzieci, wieczorem lub w nocy zaś do parku lepiej nie wchodzić... aż dziw, że wówczas się tam panowie władza nie pofatygują... ale ciemno jest jak w .... więc może się boją....
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Nie wiem, sam napisałem, że nie jestem pewien, czy to ma z tym jakiś związek, ale tak jak piszesz, raczej nie.

A może to właśnie przez tą ilość drzew i bezpośrednią bliskość terenu dla dzieci są takie naloty i wlepiają mandaty. A może jest jakiś sąsiad życzliwy z lornetką i dzwoni co chwile ze skargami, to policja musi zainterweniować ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

wesoła nowina dla smakoszy piwka w plenerze
Piwo przy grillu w parku wypijesz legalnie

Zwolennicy spożywania procentów pod chmurką mogą odetchnąć z ulgą. Radni przyjęli uchwałę zezwalającą na konsumpcję piwa w parku miejskim.
Kto nie lubi wypić piwa na świeżym powietrzu przy grillu? Do tej pory amatorzy złotego trunku w Rodzinnym Parku Miejskim byli narażeni na mandaty. Jednak na ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę zezwalającą na spożywanie niskoprocentowego alkoholu w wyznaczonej części parku, tzn. przy stolikach w okolicy ogólnodostępnego grilla.

– i bardzo dobrze, może znikną młodzieńcy pijący piwo na ławkach przy przedszkolu, nie chce by moje dziecko oglądało patologię – mówi Pani Anna.

Zmiana była możliwa dzięki nowelizacji przepisów zakazujących picia alkoholu w miejscach publicznych, która daje samorządom wyznaczania miejsc wykluczonych z zakazu. Podobne strefy wprowadziły też inne miasta np. Szczecin czy Warszawa.

Nie wszystkim ta zmiana się podoba, niektórzy mieszkańcy obawiają się, że ukrywający się dotychczas w bocznych alejkach “smakosze” procentów, będą okupować stoliki przy grillu. W efekcie zabraknie miejsca dla osób które faktycznie chcą wypić jedno, dwa piwka przy posiłku.
https://moja-reda.pl/aktualnosci/piwo-p ... -legalnie/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Jest to krok w dobra stronę, poniewaz w parku pija i bedą pili. Inna sprawa to jak bedzie wygladało0 to "w praniu" Nie znam tresci uchwały, ale zastanawiam się czy okreslono dokładnie gdzie wolno, a gdzie nie wolno pić "bro" (chodzi o park oczywiście) Czy cały rok, czy w określone miesiace? Pytań jest wiele, moze gdzieś znajdę tekst uchwały, to sobie poczytam ( w tej chwili jakos nie chce mi sie)
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

5 lat temu

tak będzie można pić alkohol do 4,5 procent(chyba 4,5 max 5 %) i piwa w rejonie grilla ogólnodostępnego czyli tam przy mostku :)
Redzianin od urodzenia
ODPOWIEDZ