Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ulewa

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

A mi się podobali mistrzowie, którzy człowieka, który stał z lizakiem w żółtej kamizelce i zawracał auta z Leśnej chcieli rozjechać, bo "ja przejadę". I potem głąby zawracały, ale już były barierki postawione i się zrobił kłopot
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Reciech, też Ciebie lubię...na Polnej nie byłem chyba 6 lat, więc nie wiem co tam sie dzieje:-) Z pewnościa pisałeś do Robina
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:Reciech, też Ciebie lubię...na Polnej nie byłem chyba 6 lat, więc nie wiem co tam sie dzieje:-) Z pewnościa pisałeś do Robina
oż Ty w życiu Przepraszam Romek - oczywiście, że do Robina. Pozdrawiam z Ciechocińskiego Mordoru
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Chyba nie tylko z ciechocińskego, ale wogóle z polskiego. Przeinaczasz moje słowa, wkręcasz podejrzenia o niecne zamiary - jakbym oglądał tv !!!! Chłopie, nie napisałem że "nie chcę przeciągać bo mam rację" - to Ty dopisałeś taki tekst, nie pracuję w żadnej firmie deweloperskiej i wobec takiego typowego podejścia zgadzam się z Tobą w jednej kwestii - też mam to w nosie. Obyś miał z górki kolego.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Dla Ciebie również. Ale czepiasz się słówek, zamiast 3mać się faktów - piszesz : "Piszę o blokach na początku Polnej i terenach zalewanych od lat.". A następnie : "Jeśli kupujecie tam mieszkania to polecam wyżej.".... a więc podsumowując - tereny, o których piszesz nie są i nie były zalewane i ktoś kto czyta to forum z zamiarem np. zakupu tam mieszkania jest przez Ciebie wprowadzany w błąd.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Te tereny o których piszecie były podtopione parę lat temu po roztopach sniegu i dużym deszczu.Wtenczas park też był zalany.Tam były kiedyś łąki i bardzo wysoki poziom wód gruntowych dlatego tam występowały podtopienia.Nigdy nie był to teren zalewowy rzeki Redy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

http://mapy.isok.gov.pl/pdf/N34049/N34049Ba4_ZG_10.pdf

Były czy nie były zalewowe. Strzyżone czy golone. Tak to wyglada teraz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:http://mapy.isok.gov.pl/pdf/N34049/N34049Ba4_ZG_10.pdf

Były czy nie były zalewowe. Strzyżone czy golone. Tak to wyglada teraz.
Jak więc widać z mapy ani bloki na Willowej nie są zagrożone ani rejon przy ul. Rzecznej, który wzbudzał tyle kontrowersji.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:Re: Ulewa
przez Romek » dzisiaj, o 15:22

http://mapy.isok.gov.pl/pdf/N34049/N34049Ba4_ZG_10.pdf
Mapka w większości odzwierciedla powódz która nastapiła na skutek opadów i roztopów w lutym 2011 r.
Ale mały fragment można by powiedzieć że już jest nie aktualny, a dokładnie o tereny Semeko Reda Park,
kiedyś rozlewiska przed mostkiem tuż przy ul.Obwodowej i Olimpijskiej,
dziś tam stoją już bloki Semeko.

W moim archiwum znalazłem zdjęcie z tamtej powodzi i tego miejsca
Załączniki
IMG_3091_jzzpl.jpg
powódz 02.2011 r. ...a dziś stoją tu bloki
ODPOWIEDZ