Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ulewa

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Robin
Częsty Bywalec
469 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Sporo kłopotów przyniosła wczorajsza wielka ulewa. Znowu ujawnił się problem dróg w rejonach podleśnych. Woda napływająca z lasów i dróg gruntowych dochodzących do dróg utwardzonych nanosi spore ilości piasku. Tak dzieje się np. w przypadku ulicy Leśnej, czy 12 Marca. Problem tym większy, że piasek dostaje się do studzienek kanalizacyjnych i je zapycha. Zastanawiam się, dlaczego nie wykonuje się "łapaczy" tego piasku tuż przed włączeniem drogi gruntowej do utwardzonej. Wyraźnie poprawiłoby to sytuację, a koszty nie powinny być wielkie (w każdym razie nieporównywalne do utwardzenia i odwodnienia problematycznych dróg gruntowych.)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Robin pisze: Zastanawiam się, dlaczego nie wykonuje się "łapaczy" tego piasku tuż przed włączeniem drogi gruntowej do utwardzonej. Wyraźnie poprawiłoby to sytuację, a koszty nie powinny być wielkie (w każdym razie nieporównywalne do utwardzenia i odwodnienia problematycznych dróg gruntowych.)
No własnie dlaczego? Kiedyś widywałem na leśnych drogach ułożone i nieco zagłębione w poprzek drogi żerdzie. Powodowało to kaskadowy spływ wody, no i zatrzymywało napływ piasku i innych "paprochów" lesnych. Żerdzie te były ułozone kilkanaście lub kilkadziesiat metrów przed skrzyzowaniem z droga utwardzoną Nie ma już tego? Dawno nie byłem w lesie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1792 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Niestety nie ma, a jest nawet gorzej. Wczoraj ul Leśna zamknięta była przez policję przez to, że z ulicy Krajobrazowej zjechał piasek.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2874 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

A co ciekawe, dopiero teraz podtopienia w parku...
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 9 lat temu

7 lat temu

W czwartek wracałem z Pragi. Przez całą drogę, 900 km padał deszcz. Momentami tak gęsty że widoczność była ograniczona do 20-30 metrów. Samochodów bez tylnych świateł przeciwmgielnych w ogóle nie było widać.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:A co ciekawe, dopiero teraz podtopienia w parku...
No, bo teraz przypłynęła woda ze zlewni rzeki. Zawsze tak jest.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

tak wyglądał redzki park w sobotnie popołudnie
Załączniki
IMG_5868_jzzpl.jpg
IMG_5872_jzzpl.jpg
IMG_5869_jzzpl.jpg
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1792 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Też to widziałem, chciałem rowerem przez park przelecieć ... ale zwątpiłem, pojechałem Pucką ... ale ruch był taki, że równie dobrze mogłem iść pieszo, szybciej by było
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

trzeba było śmigać rowerem - dzisiaj tam masa ludzi miała uciechę z tej wody , swoją drogą faktycznie warto aby ktoś sprawdził czy prąd nie dociera do zalanych latarni - wówczas robi się niebezpiecznie...
Jerzyk
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Nie wiem ile w tym prawdy, ale wysoki poziom wody w Parku należy zawdzięczać Zarządowi Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku, Oddział Reda. Ponoć koło stawów rybnych zapora była wysoko ustawiona co spowodowało zablokowanie wody i jej wypływ w Parku. Czy nikt nie mógł zareagować? Nie pierwszy raz. Wiecie coś na ten temat? Majorze, dzięki za fotki, mogą się przydać.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Wody w parku i okolicach przybywa. W poprzek mostku leży kłoda/konar, która tarasuje przepływ wody. Mostek uszkodzony. telefony w OSP i UM milczą. Na miejscu sa strazacy OSP, którze zabezpieczają teren, lecz niewiele (co zrozumiałe) wiedzą.
Przychpdzą tam (w okolice mostku) ludzie, którym woda zalewa ogrody i piwnice
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Właśnie stamtąd wróciłem. ogromniaste kłody usuniete. Brawo OSP Reda
Awatar użytkownika
alutka
Bywalec
234 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Zdarzają się również niebezpieczne sytuacje związane z dziećmi raczej bez opieki i młodzieżą. Tu jest opisany jeden z przypadków: http://moja-reda.pl/aktualnosci/krok-tr ... rodzinnym/
Było ich na pewno więcej. Np.kilkuletnie dzieci bez wyobraźni i bez opieki bawiące się w pobliżu niewidocznego brzegu narażone są na porwanie przez wartki nurt rzeki. Z założonych taśm nikt nic nie robi. Zarówno dorośli jak i dzieciaki przekraczają je i wchodzą do wody....lub jeżdżą po wylanej wodzie rowerami...
Robin
Częsty Bywalec
469 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Co począć ..... taka nacja. Jak widzą zakazy, natychmiast je łamią. Podobnie z respektowaniem praw natury. Są tereny zalewowe, ale nic to - w naszym kraju ignoruje się również i to. W tej chwili natura pokazała swoją siłę i ludzie mieszkający na terenach zalewowych są zdziwieni. Przykładem nowe bloki na ul. Polnej. Zdziwieni nie są tylko starzy mieszkańcy, którzy wiedzą o terenach zalewowych. Pytanie dlaczego te sprawy są zaniedbywane podczas uchwalania planów miejscowych i dalej podczas wydawania pozwoleń na budowę .......
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1792 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Robin pisze:Pytanie dlaczego te sprawy są zaniedbywane podczas uchwalania planów miejscowych i dalej podczas wydawania pozwoleń na budowę .......
pinionszki, pinionszki ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ODPOWIEDZ