Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wsparcie dla OZE w mieście

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

No to rzeczywiście zabrakło tych informacji - ja miałem nie do końca aktualne. Teraz już po fakcie. Ja do powyższego bym dodał, że pobierając energię z sieci według współczynnika 0,8 trzeba dodatkowo uiścić opłatę przesyłową. A oddając energię do sieci tej opłaty przesyłowej się nie dostaje.
Jak wprowadziłem wszystko do Excela, to wyszedł mi okres zwrotu około 10 lat. Jak dla mnie, trochę mało. Ale to wynika z mojego zużycia - które jest niewielkie i nie w tych godzinach, w których pracuje fotowoltaika.
MaciejSP
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Fajnie, że gmina w ogóle załatwia takie dotacje. 60% to jest naprawdę świetna oferta, tym bardziej, że prosument padł. Chociaż nie każdemu będzie się opłacać. Jak ktoś mało zużywa prądu, to dla niego mniej się to opłaca. Przy większym zużyciu już bardziej. No i nie na każdy dach sie to nadaje. Panele PV byłyby fajnym dodatkiem do pompy ciepła. Gdybym miał dom, to bym sobie taki mix zrobił. No chyba, że miałbym podłączenie do gazu lub sieci miejskiej, wtedy na co mi pompa ciepła. Co to zafirma była na tym spotkaniu? Będzie możejeszcze jakieś organizowane?
loginal
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

A miało być tak fajnie że ……. problemem było za duże zainteresowanie w woj. pomorskim. Suma wniosków o dofinansowanie osiągnęła 360% dostępnych środków. Ciekawe jak z tego wybrną, tzn - dostaną tylko niektórzy, czy podzielą sprawiedliwie wszystkim ale tylko 1/4 wnioskowanych środków. A wtedy to nie będzie miało sensu bo są stałe koszty niekwalifikowane w projektach gminnych. Mijają 2 lata od zapisów i dalej nic. Coraz więcej osób decyduje się jednak nie czekać dłużej i realizuje inwestycje za własne środki lub bankowe. pozdrawiam Artur L.
loginal
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Do ZIgi
Od ostatniej nowelizacji ustawy OZE czyli od 2016 roku nie ma opłaty przesyłowej od energii odebranej z magazynu. Dopiero powyżej salda magazynu jest. Zwrot dziś dla małych instalacji 3-4 kWp - ok. 7 lat. Ale po planowanych od 01 stycznia 2019 podwyżkach cen prądu zwrot będzie ok. 5 lat. Oprocentowanie kredytu RRSO - 3% rocznie. Rachunek więc jest prosty. Nawet wydając 0zł własnych pieniędzy jest się do przodu. Artur
ODPOWIEDZ