Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Maszt telefonii na Łąkowej 26

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
hulajnoga
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Z tego co pisze Zarząd uchwala jest...tylko czy zgodna z aktualna wola Wspólnoty? Proponuje sprawdzić...patrzy wypowiedz grepot
grepot
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

kowalski pisze:Grepot nie masz racji.A każda skarga do NSA wstrzyma inwestycję.Ta inwestycja nie jest żadnym celem publcznym .
1. Nie dążę do racji, ale do ustalenia, jakie prawa (i na jakiej podstawie prawnej) mają sąsiedzi - więc prośba o podanie tej podstawy prawnej.
2. Nie wiem, czy ta inwestycja jest uznawana za cel publiczny, ale wydaje mi się, że chyba tak:
"Zgodnie z art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) przez inwestycję celu publicznego należy rozumieć działania o znaczeniu lokalnym (gminnym) i ponadlokalnym (powiatowym, wojewódzkim i krajowym), stanowiące realizację celów, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2000 r. Nr 46, poz. 543 z późn. zm.). Nie każde zamierzenie, którego rezultat dałoby się nawet zakwalifikować jako "dotyczący ogółu, służący ogółowi ludzi, przeznaczony, dostępny dla wszystkich; ogólny, powszechny, społeczny, nieprywatny" może być uznane za cel publiczny w rozumieniu ustawy o gospodarce nieruchomościami, lecz tylko takie, które mieści się w katalogu celów publicznych zawartym w art. 6 ustawy o gospodarce nieruchomościami [por. T. Grossmann, Pojęcie inwestycja celu publicznego w dziedzinie łączności, Państwo i Prawo 2005, nr 9, s. 81]."
Polecam jeszcze:
http://www.informacjaprawnicza.pl/Article,5927,5/
http://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/ ... 60417.html

W przypadku inwestycji celu publicznego sąsiedzi - jak rozumiem - niewiele mogą..
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Dobra ... ja tak ogólnie chciałbym spytać, ilu w tej dyskusji uczestniczy mieszkańców bloku 26, a ile postronnych mieszkańców, którzy może nawet nie mieszkają w tych okolicach? Bo jak tak teraz czytam posty, to z jednej strony wydaje mi się, że każdy znawca kto się tu wypowiada jest mieszkańcem tego bloku, a tymczasem wiemy że tak nie jest więc ... po co pisze i ocenia?

Zanim dalej będziecie się obrzucać bezsensami to się porządnie zastanówcie ... bo na razie od kilku zakładek ta dyskusja jest jakaś jałowa ...

A ja tym czasem spojrzę przez okno ...

Obrazek

O kurde ... a to skąd wyrosło?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:Dobra ... ja tak ogólnie chciałbym spytać, ilu w tej dyskusji uczestniczy mieszkańców bloku 26, a ile postronnych mieszkańców, którzy może nawet nie mieszkają w tych okolicach? Bo jak tak teraz czytam posty, to z jednej strony wydaje mi się, że każdy znawca kto się tu wypowiada jest mieszkańcem tego bloku, a tymczasem wiemy że tak nie jest więc ... po co pisze i ocenia?

Zanim dalej będziecie się obrzucać bezsensami to się porządnie zastanówcie ... bo na razie od kilku zakładek ta dyskusja jest jakaś jałowa ...

A ja tym czasem spojrzę przez okno ...

Obrazek

O kurde ... a to skąd wyrosło?
Na tym własnie polega demokracja, ze każdy może wyrazić swoje zdanie. Mysle , ze to malo istotne, ze wypowiadaja sie osoby nie mieszkajace w tym bloku. Jesli ktos moze cos wniesc do dyskusji to nie widze problemu. Jesli chodzi o stwierdzenie ze dyskusja stala sie jalowa to prosze tak nawet nie pisać bo czesto widzę tu rozmowy, które naprawdę sa jałowe i są strata czasu.
Jeśli chodzi o sprawę to zachowanie wspólnoty jest karygodne. To moje zdanie choć nie jestem mieszkańcem tego bloku . Nie można godzić się na takie inwestycje w centrum miasta. Bo Reda pomału staje sie karykatura miasta, rozbudowana w chaotyczny sposób.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1791 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

grabula - jasne, niech każdy się wypowie, chciałbym tylko wiedzieć, jakie jest faktyczne zdanie mieszkańców bloku 26, a jakie jest zdanie mieszkańców np Ciechocina, Betlejem, Marianowa, którzy zapewne też w rozmowie uczestniczą a oprócz ich subiektywnych widzimisie nic konkretnego do rozmowy nie wnoszą (zapewne tak jak ja nawet tej anteny z okna nie zobaczą).
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Do "jarekm"-to co wypisujesz to już nawet skomentować się nie da,ręce opadają.Zawsze powtarzam,każdy sądzi drugiego podług siebie samego.Dlaczego manipulujesz z tym straganem,doskonale wiesz ,kto był inicjatorem petycji,wszak jesteś u żródła .
grepot
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Podobno w najbliższych dnia organizowane jest jakieś spotkanie, czy konsultacje w Urzędzie Miasta. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej oficjalnej informacji.
Czy ktoś może to potwierdzić? Jeśli tak, to prosiłbym o szczegóły (kiedy, gdzie).
chochlik
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Czy ja dobrze rozumiem, że zabudowanie czegoś, czego wysokość nie przekracza 3 metrów, wymaga jedynie zgłoszenia? Ciekaw jestem, czy mieszkańcy bloków sąsiadujących z WM Łąkowa 26 mogli by zainstalować na swoich balkonach zwierciadła odbijające wiązkę PEM w stronę owego bloku. Najlepiej - gdyby się dało zidentyfikować mieszkanie P.T. prezesa i puszczać PEMowe "zajączki" wprost w okna jego, hm, apartamentu. Czy to realne?
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:Do "jarekm"-to co wypisujesz to już nawet skomentować się nie da,ręce opadają.Zawsze powtarzam,każdy sądzi drugiego podług siebie samego.Dlaczego manipulujesz z tym straganem,doskonale wiesz ,kto był inicjatorem petycji,wszak jesteś u żródła .
Nie jestem podwładnym Zarządu więc nie muszę klaskać rozkaz.
Nie mam zamiaru wdawać się w dziwne dyskusje.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

grepot pisze:Podobno w najbliższych dnia organizowane jest jakieś spotkanie, czy konsultacje w Urzędzie Miasta. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej oficjalnej informacji.
Czy ktoś może to potwierdzić? Jeśli tak, to prosiłbym o szczegóły (kiedy, gdzie).
W Urzędzie Miasta jest chyba posiedzenie komisji ochrony środowiska.
Wspólnota też robi zebranie.
Na efekty poczekamy do jutra
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

chochlik pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że zabudowanie czegoś, czego wysokość nie przekracza 3 metrów, wymaga jedynie zgłoszenia? Ciekaw jestem, czy mieszkańcy bloków sąsiadujących z WM Łąkowa 26 mogli by zainstalować na swoich balkonach zwierciadła odbijające wiązkę PEM w stronę owego bloku. Najlepiej - gdyby się dało zidentyfikować mieszkanie P.T. prezesa i puszczać PEMowe "zajączki" wprost w okna jego, hm, apartamentu. Czy to realne?
Najlepiej to tak ustawić te zwierciadła aby sygnał wrócił do źródła czyli do Torunia
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:...a jakie jest zdanie mieszkańców np Ciechocina, Betlejem, Marianowa, którzy zapewne też w rozmowie uczestniczą a oprócz ich subiektywnych widzimisie...
Nawet jeśli tak jest, to nie znaczy, że nie mają prawa się wypowiedzieć. Antena ma powstać w centralnym miejscu miasta i dość mocno zaburzy wygląd tej okolicy. Inwestycję należy rozpatrywać w szerszym kontekście.
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

jarekm pisze:PS2
Jaka sieć telefonii komórkowej jest obsługiwana przez Aro2 ???
Aero2 to jedno z dzieci Cyfrowego Polsatu/Plus GSM.
Close the world...
                         ...txen eht nepO
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Darq pisze:
jarekm pisze:PS2
Jaka sieć telefonii komórkowej jest obsługiwana przez Aro2 ???
Aero2 to jedno z dzieci Cyfrowego Polsatu/Plus GSM.

Kto jest czyim dzieckiem w układach biznesowych to chyba ani dziecko ani ojciec nie wie.
Dzieckiem jest raczej Midas potem jeszcze parę spółek(Mobyland, Centernet...) i obecne Aero to dopiero jakiś pra pra pra wnuk
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

chochlik pisze:Czy ja dobrze rozumiem, że zabudowanie czegoś, czego wysokość nie przekracza 3 metrów, wymaga jedynie zgłoszenia? Ciekaw jestem, czy mieszkańcy bloków sąsiadujących z WM Łąkowa 26 mogli by zainstalować na swoich balkonach zwierciadła odbijające wiązkę PEM w stronę owego bloku. Najlepiej - gdyby się dało zidentyfikować mieszkanie P.T. prezesa i puszczać PEMowe "zajączki" wprost w okna jego, hm, apartamentu. Czy to realne?
Tak dokładnie, jeżeli instalacja przekracza wysokość ponad 3m nad poziom dachu wymagane jest pozwolenie budowlane, realne jest wszystko i wszystko da się ogarnąć , gorzej będzie jak sobie zainstaluje takie okna.
ODPOWIEDZ