Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Maszt telefonii na Łąkowej 26

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Każdy z członków wspólnoty ma prawo do wglądu do umowy z operatorem telekomunikacyjnym Aero2, może ktoś się pochwali się jej zapisami?

Okres wypowiedzenia, kary umowne, wielkość wynagrodzenia za maszt telekomunikacyjny.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

hulajnoga pisze:
Zarząd Wspólnoty pisze:
hulajnoga pisze:
Uchwaly Wspólnoty sa podejmowane na zebraniach Wspólnoty badz w trybie indywidualnego zbierania głosów(w praktyce idzie sasiad do sąsiada i sie podpisuje lub nie według własnej nieprzymuszonej woli). Zarząd powinien doskonale o tym wiedzieć. czy to co Zarząd napisal jest kompromitacja? Czy celowym wprowadzaniem w błąd?
Niestety strzelasz sobie w kolano art 23.1 ustawa o własności lokali. I nie in suuj tu złej woli,bo każdy ocenia drugiego podług siebie samego. I jeszcze jedno- zaskarżyć można tylko uchwałę podjętą na drodze indywidualnego zbierania podpisów,jeśli nie było prawidłowego powiadomienia .Natomiast uchwały podjęte na zebraniu ustawową większością nie podlegaja obowiązkowi powiadomienia i nie podlegają zaskarżeniu art 25.1 podpunkt 1a
Żartujesz sobie
Nigdy w życiu,jakże bym śmiała.
hulajnoga
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:
hulajnoga pisze:Jak to są m Zarząd Wspólnoty napisal w którymś z kolei poście to Zarząd wykonuje wole Wspolnoty-zatem to Zarzad pracuje dla Czlonkow Wspólnoty i powinien w obiektywny sposob służyć pomocą każdemu Czlonkowi wspólnoty niezależnie od poglądów.
Wypełnia wolę wyrażoną w uchwałach ,a nie wolę i chęć jako taką i nie ma obowiązku bycia niańką,owszem dobrym sąsiadem tak ,lecz z wzajemnością.
No i tutaj osiągnęliśmy zgodę bo Zarząd wykonuje uchwały tylko ze kazda uchwale można uchylic jesli Czlonkowie Wspólnoty zmienia zdanie na dany temat (albo zmienia sie wlasciciele). Wole Wspólnoty wyraża uchwala i zarząd powinien dokonać wszelkich starań by uchwala (nawet stara) byla zgodna z aktualna wola Wspólnoty.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

hulajnoga pisze:
Zarząd Wspólnoty pisze:
hulajnoga pisze:Jak to są m Zarząd Wspólnoty napisal w którymś z kolei poście to Zarząd wykonuje wole Wspolnoty-zatem to Zarzad pracuje dla Czlonkow Wspólnoty i powinien w obiektywny sposob służyć pomocą każdemu Czlonkowi wspólnoty niezależnie od poglądów.
Wypełnia wolę wyrażoną w uchwałach ,a nie wolę i chęć jako taką i nie ma obowiązku bycia niańką,owszem dobrym sąsiadem tak ,lecz z wzajemnością.
No i tutaj osiągnęliśmy zgodę bo Zarząd wykonuje uchwały tylko ze kazda uchwale można uchylic jesli Czlonkowie Wspólnoty zmienia zdanie na dany temat (albo zmienia sie wlasciciele). Wole Wspólnoty wyraża uchwala i zarząd powinien dokonać wszelkich starań by uchwala (nawet stara) byla zgodna z aktualna wola Wspólnoty.
Czy umowa z Aero2 została już podpisana? Jeśli tak to co ma do tego uchwala, bo z tego co się orientuję to nie zmienia statusu prawnego Aero2 - Wspólnota wyrażonego w odrębnej uchwale.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Umowa została podpisana w zeszłym roku i wchodzi w życie po uzyskaniu przez Aero2 stosownych zezwoleń.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

hulajnoga pisze: No i tutaj osiągnęliśmy zgodę bo Zarząd wykonuje uchwały tylko ze kazda uchwale można uchylic jesli Czlonkowie Wspólnoty zmienia zdanie na dany temat (albo zmienia sie wlasciciele). Wole Wspólnoty wyraża uchwala i zarząd powinien dokonać wszelkich starań by uchwala (nawet stara) byla zgodna z aktualna wola Wspólnoty.
Wszystko pięknie i ładnie,tyle że zarząd nie ma monitoringu woli Wspólnoty,jeśli nikt nie przychodzi ,nie wnosi o zwołanie zebrania, na rocznym zebraniu pytano zarząd jak tam sprawa anteny, cisza przez 2 lata od podjęcia uchwały- to jak to ma interpretować zarząd,no tylko ,ze jest o key i tyle. W tej chwili przy tym oporze otoczenia też cisza ze strony Wspólnoty. Swej woli nie chcą wyrażać?
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zainteresowanym,zaniepokojonym i ciekawym polecam do poczytania poniżej,klikając kolejno otworzą się w prawidłowym porządku strony.Szczególnie mieszkańcom wspólnoty polecam trzy pierwsze strony.Ci co byli na zebraniach powinni mieć tę wiedzę ,bo było to omawiane i zresztą nie tylko.
Opinie i analizy 1
Opinie i analizy 2
Opinie i analizy 3
Opinie i analizy 4
Opinie i analizy 5
Opinie i analizy 6
Opinie i analizy 7
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Dzięki za materiały które można wygoglować, miałem nadzieję że wstawisz coś co dotyczy konkretnego przypadku.

Tutaj lepiej przedstawiona jest charakterystyka pracy anteny GSM, w przeciwieństwie do w/w opracowania.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

konkretny przypadek to są dane techniczne stacji i projekt ,raport określa oddziaływanie stacji na środowisko i taki raport powinien być w dokumentacji przedłożonej w starostwie,jeśli stacja bazowa ma moc powyżej 100w,jeśli mniejszą to jej oddziaływanie na środowisko jest małe lub znikome.Poza tym po to jest maszt ,by jak najdalej odsunąć działanie pola elektromagnetycznego na budynki i ludzi.Każdy blok w okolicy naszego jest tak samo wysoki lub niższy ,wyniesienie nadajnika jeszcze wyżej o 11m powoduje ,że na drodze fali znajduje się co? W zależności od mocy fala ma określoną amplitude,ponadto jest ukierunkowana,po trzecie każde 7m masztu to dodatkowa 2,5 metrowa powyżej powierzchni dachu strefa tzw czysta, więc wszystko poniżej dachu plus ok 4m ponad dachem nie jest zagrożone szkodliwym oddziaływaniem fal.
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Według W/w opracowania wystarczy 1,8m to poco maszt 11m ? Tylko po to by można było przyłożyć mocy nadawczej i ominąć główną wiązką bloki w najbliższej okolicy, pamiętaj o tym że każda antena poza główną wiązką promieniuje też listki boczne i może się okazać że Twój sąsiad z 4 piętra ma zamiast pokoju mikrofalówkę.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

lelo" opamiętaj się,kto ci zatwierdzi i wyda zgodę na takie ekstrema jakie tu przytaczasz.Jakiś czas temu na Semeco Play chciał umieścić antenę na najwyższym bloku,były protesty ,panika i odpór.I co się okazało? w okolicy stanęły dwie anteny na niskich budynkach i jakoś nie słyszałam ,by tam doszło do upieczenia kogoś lub innych dziwnych rzeczy. I jeszcze jedno ,ja mieszkam na III pietrze ,pod hipotetyczną anteną ,czy uważasz,że jestem tak ograniczona, by szkodzić,jeśli nie innym,to samej sobie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Widać nie zakłada Pani sprzedaży swojego mieszkania, więc utrata jego wartości Pani nie zaboli.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:Widać nie zakłada Pani sprzedaży swojego mieszkania, więc utrata jego wartości Pani nie zaboli.
Przeprowadzałam się już 5 razy,wystarczy.Po za tym mam komu je oddać Umowa na maszt jest na 10 lat i nie musi trwać dalej. I jeszcze, żeby było jasne ,nic na siłę nie mam zamiaru forsować
hulajnoga
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:
Zigi pisze:Widać nie zakłada Pani sprzedaży swojego mieszkania, więc utrata jego wartości Pani nie zaboli.
Przeprowadzałam się już 5 razy,wystarczy.Po za tym mam komu je oddać Umowa na maszt jest na 10 lat i nie musi trwać dalej. I jeszcze, żeby było jasne ,nic na siłę nie mam zamiaru forsować
Pani myśli tylko o sobie.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:
Zigi pisze:Widać nie zakłada Pani sprzedaży swojego mieszkania, więc utrata jego wartości Pani nie zaboli.
Przeprowadzałam się już 5 razy,wystarczy.Po za tym mam komu je oddać Umowa na maszt jest na 10 lat i nie musi trwać dalej. I jeszcze, żeby było jasne ,nic na siłę nie mam zamiaru forsować
Czy mam rozumieć, że to największy sukces waszej wspólnoty - akceptacja na postawienie stacji bazowej Aero2 (oszczędność 60-70 zł na czynszu dla mieszkańca). Pochwalcie się lepiej ile dostaniecie za zniszczenie innym życia. Czy to powód do dumy? Czy tak się buduje relacje sąsiedzkie? Szkoda słów.

Obawiam się że roszczenie odszkodowawcze za utratę wartości okolicznych nieruchomości może was kosztować znacznie więcej.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ