Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Maszt telefonii na Łąkowej 26

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
rafalf911
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Podobno mieszkańcy bloku nr 26 na ulicy Łąkowej wrabiani są w budowę masztu telefonii komórkowej na dachu ich bloku. Maszt miałby mieć 11 metrów...na bloku 4-piętrowym. Aktualnie w urzędzie trwa procedura decyzji środowiskowej. Nie wiem jak im może nie przeszkadzać taki brzydal - to szpeci całą Redę, nie mówiąc o zdrowiu okolicznych mieszkańców.
Ja to tu tylko zostawię - miałoby to wyglądać mniej więcej tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Wygląda to rzeczywiście słabo aczkolwiek nie rozumiem że mieszkańcy są wrabiani bo zgodę na montaż masztu musiała wydać wspólnota mieszkaniowa do której należą.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

@rafalf911 jesteś pewny że to nie jakaś plotka? To wygląda wręcz absurdalnie. Ponadto wydaje mi się, że wszyscy operatorzy mają już swoje urządzenia na kominie ciepłowni, a jeśli z jakiejś przyczyny któryś by się tam nie załapał, powinien szukać na innych obiektach - anteny można zakamuflować na wieżach kościelnych itepe. Takie coś na bloku??? Nikt rozsądny na to nie pozwoli.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

sytuacja wygląda w ten sposób, że projekt przechodzi większością głosów Lelo. Nie każdy współwłaściciel się zgodził. Były głosy sprzeciwu, ale była to niestety mniejszość. Mam głęboką nadzieję, że urząd miasta nie wyrazi zgody na zamontowanie czegoś takiego
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

antek pisze:sytuacja wygląda w ten sposób, że projekt przechodzi większością głosów Lelo.
Ja tam nie wiem, nie znam się.

Takie cudo znalazłem dzisiaj w skrzynce.

http://lelo.interkar.pl/gsm26.jpg
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Wiosną było walne zebranie wspólnoty i chyba nie było w porządku obrad punktu ani głosowania w sprawie budowy masztu anteny.
Zarząd wspólnoty to chyba nikogo nie miał zamiaru informować.
Informacja o planach budowy masztu przyszła z Urzędu Miasta na początku września.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty chciał zignorować stek bzdur,jakie pojawiły się w pseudoulotce wrzucanej do skrzynek,ale z uwagi na skalę insynuacji,pomówień i szargania opinii,jak również naruszania dobrego imienia Zarządu niniejszym oświadczam,że w sierpniu 2014 r odbyły się dwa zebrania wspólnoty informujące o propozycji ze strony firmy Aero oraz spotkanie z przedstawicielem firmy,na którym był obecny przedstawiciel SM w Redzie tzw "słonecznej "Spotkanie i zebranie przy udziale wymaganej prawem większości zaskutkowało podjęciem uchwały Wspólnoty,zobowiązującej Zarząd do realizacji woli większości.Twierdzenie,że nikt nic nie wiedział jest kłamstwem,brakiem kompetencji i znajomości funkcjonowania Wspólnoty i procedowania.Spółdzielnia miała 6 tyg.na zablokowanie uchwały,poprzez jej zaskarżenie,nie zrobiła tego,jak również nie poinformowała swoich mieszkańców o planach wspólnoty co do powyższego.Gdyby tak uczyniła być może sprawa nie rozwinęłaby skrzydełZarząd Wspólnoty jest obowiązany do realizacji zadań wyznaczonych przez większość jej członków,co czynił z największą starannością poprzez liczne konsultacje dot.wpływu anteny na środowisko i zdrowie oraz poprzez zawarcie jak najkorzystniejszej dla wspólnoty umowy, nie tylko pod kątem finansów,ale także zabezpieczeń nieruchomości przed skutkami jakichkolwiek awarii spowodowanych pracą anteny..Obawiam się,że próbuje się uczynić ze Wspólnoty chłopca do bicia,przykrywając własne zaniedbania.Co do estetyki to maszt perełką architektury nie jest ,lecz bardziej ohydnie wyglądają balkony zawieszone "gaciami" i upstrzone antenami satelitarnymi.Na końcu pragnę oswiadczyć,że jeśli dalsza kampania pomówień w postaci ulotek lub innej formie będzie kontynuowana ,zostanie powiadomiona prokuratura o wszczęciu postępowania na okoliczność niszczenia wizerunku i naruszenia dóbr osobistych.Pozdrawiam .A dyskusję proponuje kontynuować w sposób merytoryczny,nie uwłaczający obu stronom sporu.
Ostatnio zmieniony |9 Wrz 2016|, o 20:12 przez Zarząd Wspólnoty, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Co nie zmienia faktu, że maszt obniży wartość nieruchomości w tym budynku, a także budynków w okolicy. I w ostatecznym rozrachunku mieszkańcy stracą finansowo. Ciekawe, czy o tym także informowano mieszkańców...
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Koleżanka 2mce temu sprzedała błyskawicznie dom na ul.Wiejskiej w pobliżu potężnego masztu i bynajmniej nie za zaniżoną cenę.Atrakcyjność nieruchomości to lokalizacja,stan techniczny ,estetyka otoczenia,teraz głównie kupują ludzie młodzi,a ich sposób myślenia i spojrzenie na media, nowe technologie jest zupełnie inny.Czasy się zmieniają,już prawie nic nie jest bez powiązania z internetem,telefonem .Urządzenia ewoulują ,rośnie zapotrzebowanie,rosną oczekiwania,nie można tkwić w jakimś nieuzasadnionym strachu czy obawach,które często są na wyrost i czs zdać sobie sprawę z tego,że większe oddziaływanie na nas ma nasz telefon komórkowy,telewizor,nawet elektroniczna niania emituja wielokrotnie więcej promieniowania elektromagnetycznego niż taka antena,poza tym w chwili obecnej są tak zobostrzone warunki dopuszczające do pracy antenę,że nie możliwe jest przekroczenie jakichkolwiek norm.Emsja promieniowania jest ciągle monitorowana i jakiekolwiek odchyłki od norm powodują wstrzymanie jej funkcjonowania.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Każdy rzeczoznawca potwierdzi, że taki masz oznacza spadek wartości nieruchomości. Nie ma siły, by było inaczej. Wchodzą tu kwestie i estetyczne i potencjalne obawy o zdrowie (zawężono grono kupców takiej nieruchomości).

A moja prywatna opinia w tym temacie jest taka, że taki Zarząd, który działa ze szkodą dla interesów mieszkańców, których obsługuje, to szybko bym pogonił.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:Każdy rzeczoznawca potwierdzi, że taki masz oznacza spadek wartości nieruchomości. Nie ma siły, by było inaczej. Wchodzą tu kwestie i estetyczne i potencjalne obawy o zdrowie (zawężono grono kupców takiej nieruchomości).

A moja prywatna opinia w tym temacie jest taka, że taki Zarząd, który działa ze szkodą dla interesów mieszkańców, których obsługuje, to szybko bym pogonił.
Widzę,że dalej nie rozumiesz na czym polega praca wspólnoty,jeśli mieszkańcy czegoś chcą i takie mają oczekiwania to Zarząd jest od realizacji tego a nie od filozofowania.Zarząd nikogo nie obsługuje,bo to nie firma usługowa.Poczytaj ustawę o własności lokali to pogadamy.Pozdro
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:Co nie zmienia faktu, że maszt obniży wartość nieruchomości w tym budynku, a także budynków w okolicy. I w ostatecznym rozrachunku mieszkańcy stracą finansowo. Ciekawe, czy o tym także informowano mieszkańców...
Zigi ... nie te czasy ... czy mieszkańców Leśnej-Cegielnianej informowano o tym, że remontując tę ulicę robią im obwodnice Redy pod nosem i że to zaniży wartość mieszkań? Nie, bo nikogo to nie obchodzi.
Zigi pisze:A moja prywatna opinia w tym temacie jest taka, że taki Zarząd, który działa ze szkodą dla interesów mieszkańców, których obsługuje, to szybko bym pogonił.
Z tego co napisał Zarząd Wspólnoty
[...]w sierpniu 2014 r odbyły się dwa zebrania wspólnoty informujące o propozycji ze strony firmy Aero oraz spotkanie z przedstawicielem firmy,na którym była obecna przedstawicielka SM w Redzie tzw "słonecznej" p.Mazurowska.Spotkanie i zebranie przy udziale wymaganej prawem większości zaskutkowało podjęciem uchwały Wspólnoty,zobowiązującej Zarząd do realizacji woli większości.[...]
To odbyło się wszystko jawnie i demokratycznie. (no w końcu o tę demokrację wszyscy walczą, nie?)
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Nie znam prawa wspólnotowego. Na szczęście mnie nie dotyczy. Widzę natomiast, że decyzję podjęto w ograniczonym gronie i z przytoczonych informacji wynika, że nie wszyscy interesariusze zostali o tym poinformowani. Jak jest inwestycja wymagająca zmiany MPZP lub wpływająca na środowisko to odbywają się konsultacje społeczne.
ODPOWIEDZ