Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Maszt telefonii na Łąkowej 26

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Wspólnota nie ma obowiązku informowania o własnych inwestycjach i zamierzeniach,osób do niej nie należących.Insynuujesz jakieś mniejsze grono? jak to rozumieć? wszyscy mieszkańcy o zebraniu byli poinformowani ,a kto nie przychodzi sam sobie szkodzi i podobno nieobecni nie mają racji.Inwestycje na terenie prywatnym nie wymagają konsultacji społecznych to nie jest tzw inwestycja państwowa,mylisz tematy.Na Wiejskiej stawiali maszt z antenami i co? konsultacje były,a może ta na Koksiku ,o której nawet nie wiedziałam i na kościele ,też bym sobie poprotestowała ,tak dla zasady nie ,bo nie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

W tym wypadku, wszyscy Państwo sobie zaszkodziliście, a przy okazji mieszkańcom sąsiednich bloków. A obecni na zebraniu wykazali się po prostu niewiedzą lub niedostateczną wyobraźnią. W takich wypadkach elementarna przyzwoitość nakazywałaby poinformowanie (przed podjęciem decyzji) wszystkich właścicieli nieruchomości. To może wówczas dowiedzieliby się Państwo, jakie to będzie miało rzeczywiście dla Was skutki, w szczególności finansowe.

O konsultacja społecznych pisałem nawiązując do innego postu, związanego z budową drogi.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zigi- a czy mnie ktoś informował o antenie na Koksiku albo na kościele ,a gdzie zwykła przyzwoitość .Jednych biczujesz a inni mają wg ciebie in blanco mandat do przyzwoitości?
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Sam mieszkam w okolicy i zrobię wszystko, aby ten wymysł kierowany wyłącznie chęcią zysku i ludzką bezmyślnością nie powstał. Postawa waszego zarządu zasługuje na skrajne potępienie, a sprawą powinna zająć się prokuratura.

Działania ustanawiane przez okolicznych mieszkańców powinny być usankcjonowane i prowadzone przez dobrego, skutecznego i profesjonalnego pełnomocnika.
Ostatnio zmieniony |9 Wrz 2016|, o 19:07 przez brzezins, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

brzezins pisze:Sam mieszkam w okolicy i zrobię wszystko, aby ten wymysł kierowany wyłącznie chęcią zysku i ludzką bezmyślnością nie powstał. Postawa waszego zarządu zasługuje na skraje potępienie, a sprawą powinna zająć się prokuratura.

Działania ustanawiane przez okolicznych mieszkańców powinny być usankcjonowane i prowadzone przez dobrego, skutecznego i profesjonalnego pełnomocnika.
Gdyby wszyscy myśleli tak jak,ty to do dziś nie miałbyś internetu ,telefonu itp .Poza tym Zarząd nie podejmuje decyzji,zarząd wykonuje postanowienia wspólnoty,jest pełna demokracja.Równie dobrze prokuratura musiałaby się zajmować każdą nie chcianą przez sąsiadów czynnością typu altana,garaż,czemu bie skoro przeszkadza?Takie argumenty nieprzemawiąją ,brak merytoryki,tylko pieniactwo i straszenie,a nie na tym rzecz polega.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:Zigi- a czy mnie ktoś informował...
Pisała Pani/Pan, że Zarząd jest jedynie wykonawcą woli Wspólnoty, ale jednak widać, że Zarząd zajmuje wyraźne stanowisko jednej strony w tej sprawie. Wydaje mi się to nie do końca właściwe.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:Zigi- a czy mnie ktoś informował...
Pisała Pani/Pan, że Zarząd jest jedynie wykonawcą woli Wspólnoty, ale jednak widać, że Zarząd zajmuje wyraźne stanowisko jednej strony w tej sprawie. Wydaje mi się to nie do końca właściwe.
Zarząd Wspólnoty
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Tylko wykazuję,że kij ma dwa końce.Piszesz pani,ale zarząd jest dwuosobowy i reprezentacja wspólnoty też.
Spółdzielnia
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zarząd Wspólnoty pisze:Zarząd Wspólnoty chciał zignorować stek bzdur,jakie pojawiły się w pseudoulotce wrzucanej do skrzynek,ale z uwagi na skalę insynuacji,pomówień i szargania opinii,jak również naruszania dobrego imienia Zarządu niniejszym oświadczam,że w sierpniu 2014 r odbyły się dwa zebrania wspólnoty informujące o propozycji ze strony firmy Aero oraz spotkanie z przedstawicielem firmy,na którym był obecny przedstawiciel SM w Redzie tzw "słonecznej "Spotkanie i zebranie przy udziale wymaganej prawem większości zaskutkowało podjęciem uchwały Wspólnoty,zobowiązującej Zarząd do realizacji woli większości.Twierdzenie,że nikt nic nie wiedział jest kłamstwem,brakiem kompetencji i znajomości funkcjonowania Wspólnoty i procedowania.Spółdzielnia miała 6 tyg.na zablokowanie uchwały,poprzez jej zaskarżenie,nie zrobiła tego,jak również nie poinformowała swoich mieszkańców o planach wspólnoty co do powyższego.Gdyby tak uczyniła być może sprawa nie rozwinęłaby skrzydełZarząd Wspólnoty jest obowiązany do realizacji zadań wyznaczonych przez większość jej członków,co czynił z największą starannością poprzez liczne konsultacje dot.wpływu anteny na środowisko i zdrowie oraz poprzez zawarcie jak najkorzystniejszej dla wspólnoty umowy, nie tylko pod kątem finansów,ale także zabezpieczeń nieruchomości przed skutkami jakichkolwiek awarii spowodowanych pracą anteny..Obawiam się,że próbuje się uczynić ze Wspólnoty chłopca do bicia,przykrywając własne zaniedbania.Co do estetyki to maszt perełką architektury nie jest ,lecz bardziej ohydnie wyglądają balkony zawieszone "gaciami" i upstrzone antenami satelitarnymi.Na końcu pragnę oswiadczyć,że jeśli dalsza kampania pomówień w postaci ulotek lub innej formie będzie kontynuowana ,zostanie powiadomiona prokuratura o wszczęciu postępowania na okoliczność niszczenia wizerunku i naruszenia dóbr osobistych.Pozdrawiam .A dyskusję proponuje kontynuować w sposób merytoryczny,nie uwłaczający obu stronom sporu.
Spółdzielnia nie została powiadomiona o spotkaniach w sierpniu 2014 r. i nie mogła uczestniczyć w tych spotkaniach i nie wiedziała o podjęciu jakiejkolwiek uchwale.
hulajnoga
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Podstawowa rzecz jest taka ze o każde podjętej uchwale Wspólnoty musza być poinformowani jej Czlonkowie (czyli wszyscy wlasciciele mieszkan w Lakowej 26 nawet Ci co nie byli na zebraniu Wspólnoty). Jest to warunek konieczny,gdyż w przeciwnym razie odbiera sie możliwość jej zaskarżenia przez właściciela lokalu (członka wspólnoty). Czy protokół z glosowania nad ta uchwala byl dostarczony wszystkim Wlascicielom? - jesli nie to Wlasciciele mogą zaskarżyć ta uchwale w terminie 6tyg od daty kiedy dowiedzieli sie o podjęciu przez Wspolnote takiej uchwały.
Druga kwestia jest dziwny zbieg okoliczności ze uchwale podjęto w 2014r i w tym samym roku zmieniono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wprowadzając zapis o dopuszczeniu do lokalizowania anten telefonii komórkowej-jest to bardzo ciekawy watek na czyj wniosek dokonano zmiany mpzp.
Pozdrawiam i mam nadzieje ze WM Lakowa 26 pójdzie po rozum do głowy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Aby korzystac z telefonów komórkowych muszą być maszty. To oczywiste. Maszty muszą gdzieś stanąć. To też oczywiste. Interesy operatorów sieci komórkowej i okolicznych mieszkańców często są rozbieżne.
Jakie są relacje miedzy wspólnotą, zarządem a poszczególnymi mieszkańcami i spółdzielną? Nie wiem. Na posdtawie postów obecnych i z przeszłości można odnieść wrażenie, że szału nie ma
Ja za swój dom zapłaciłem 100 % - sam go wybudowałem- i za zadne pieniadze nie pozwoliłbym stawiania na dachu takiego urządzenia.
hulajnoga
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Podpowiedz:Wlasciciele lokali-członkowie WM Lakowa 26 mogą przygotować i poddać pod glosowanie uchwałę uchylajaca tamta uchwale z 2014 o inwestycji budowy stacji bazowej telefonii komórkowej.
Awatar użytkownika
Przyjaciel Pana Prezesa
Ja tu zaglądam
20 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Znając zagrywki Spółdzielni, to prawdopodobnie jest tak, jak z reprywatyzacją w "Stolycy" - pewnie chce odzyskać blok, który jako jeden z trzech ośmielił się jej niepostrzeżenie wymknąć spod jurysdykcji... Bo gdyby ten maszt miał powstać na "Słonecznym" bloku, owej dyskusji by nie było. Maszt by powstał niczym pożar - nie wiadomo z czego, nie wiadomo kiedy. Tylko Pan Prezes odczuwałby to w swoim portfelu... I byłby spokój zintegrowany z zadowoleniem jednostki. Tymczasem odczuje to Wspólnota, czyli ogół - a na dodatek byli podwładni rzeczonego Wodza. A to już nie mieści się w sposobie pojmowania rzeczywistości przez naczelników "Słonecznej". BTW - ojciec Pio miał podobno zdolność bilokacji, ale się z tym nie obnosił. Z przedstawionych postów wynika, że "Słoneczni pracownicy" pozbawiają się nawet możliwości obecności w tym samym czasie w jednym miejscu. I się z tym obnoszą ...
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Przyjaciel Pana Prezesa pisze:BTW - ojciec Pio miał podobno zdolność bilokacji, ale się z tym nie obnosił.
Panie Przyjacielu Pana Prezesa
https://www.youtube.com/watch?v=MlHMSr-_9yw
Zarząd Wspólnoty pisze:Zarząd Wspólnoty jest obowiązany do realizacji zadań wyznaczonych przez większość jej członków,co czynił z największą starannością poprzez liczne konsultacje dot.wpływu anteny na środowisko i zdrowie oraz poprzez zawarcie jak najkorzystniejszej dla wspólnoty umowy
"konsultacje dot.wpływu anteny na środowisko i zdrowie"
Poproszę o przedstawienie w/w konsultacji.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

lelo pisze:
Przyjaciel Pana Prezesa pisze:BTW - ojciec Pio miał podobno zdolność bilokacji, ale się z tym nie obnosił.
Panie Przyjacielu Pana Prezesa
https://www.youtube.com/watch?v=MlHMSr-_9yw
Zarząd Wspólnoty pisze:Zarząd Wspólnoty jest obowiązany do realizacji zadań wyznaczonych przez większość jej członków,co czynił z największą starannością poprzez liczne konsultacje dot.wpływu anteny na środowisko i zdrowie oraz poprzez zawarcie jak najkorzystniejszej dla wspólnoty umowy
"konsultacje dot.wpływu anteny na środowisko i zdrowie"
Poproszę o przedstawienie w/w konsultacji.
A na jakiej podstawie wspólnota ma przedstawiać Tobie wyniki badań skoro jesteś osobą postronną? Owszem maszt będzie wyglądał beznadziejnie i w jakimś stopniu promieniowal , ale gdzieś muszą je montować żebyś mógł bez problemu zadzwonić czy skorzystać z internetu. Ciekawi mnie natomiast kto kłamie odnośnie poinformowania spółdzielni choć tutaj moim faworytem jest zdecydowanie spółdzielnia

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ