Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wydarzyło się...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

W tym wątku będę zamieszczał filmy wideo, przygotowane w naszym urzędzie, opisujące bieżące wydarzenia. Właśnie pojawił się pierwszy odcinek.

Źródło: http://miasto.reda.pl/2016/1-wydarzylo-sie/

Edit: Film zniknął z Sieci i ze stron UM
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Wizyta w Waldbronn. To stąd moje wrażenie, że od pewnego czasu żyje mi się lepiej. Wszystko dzięki samorządowcom i kilkudziesięcioosobowej rewizycie w tej gminie.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:Wizyta w Waldbronn. To stąd moje wrażenie, że od pewnego czasu żyje mi się lepiej. Wszystko dzięki samorządowcom i kilkudziesięcioosobowej rewizycie w tej gminie.
Nie sposób nie przyznać Ci racji. Pozostaje mieć tylko nadzieję (hehe), że uczestnicy wycieczki sfinansowali ją z własnych środków Wszak kasa miasta świeci pustkami, czego dowodem są wypowiedzi urzędników na stronie UM.

Co do tematu wątku - bardzo fajny serwis informacyjny
Ostatnio zmieniony |14 Wrz 2016|, o 19:20 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

To prawda, serwis fajny. Przy ewentualnej podwyżce pensji burmistrza dowiem się za jakie osiągnięcia rada miasta podjęła taką decyzję. Nie wiem czy aby na dzisiaj wynagrodzenie burmistrza nie było wyższe od pensji prezydenta Gdyni? Miasta bądź co bądź trochę większego od Redy.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Filmik coś nie bangla
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Rzeczywiście - zniknął z sieci
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Z ciekawości porównałem w BIP zarobki burmistrza Krzemińskiego i prezydenta Gdyni. Z oświadczeń majątkowych wynika, że pan Krzemiński z tytułu pełnienia funkcji burmistrza w 2015 roku zarobił 188.728,77 zł plus 41.454,96 z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej Eko-Dolina. Prezydent Szczurek w tym samym okresie zarobił z tytułu pełnienia funkcji prezydenta Gdyni 157.431,47 zł. Nie zasiadał w żadnej radzie nadzorczej.
Oczywiście miasto ma prawo mieć przedstawiciela w radzie nadzorczej ale np. pan Szurek osobiście nie korzysta z takiej możliwości. Nie ma na to czasu czy jest inny powód? Nie wiem?
Różnica między zarobkami z tytułu kierowania miastem wynosi 31.297,30 zł na korzyść pana Krzemińskiego. Nie liczę oczywiście tych 40 tysięcy za zasiadanie w radzie nadzorczej Eko-Doliny.
Bardzo bogata ta nasza Reda a zasługi burmistrza muszą być wyjątkowe że rada miasta ustaliła zarobki burmistrza na tak wysokim poziomie.
Dlatego dobry pomysł z tymi filmami informującymi.
Dowiedziałem się o wyjeździe do Niemiec, o budkach dla ptaków, o pierogach że są dobre, o ułożonych płytach dojazdowych do posesji, o sesji rady miasta i o tym że w Redzie rozpoczął się rok szkolny. No to się trochę uspokoiłem. W Redzie jednak się dzieje ...
Teraz czekam na zapowiadane informacje o zadaniach naszych urzędników. O ciężarze pracy który codziennie dźwigają na swoich oddanych miastu plecach.
A jako ciekawostkę podam jeszcze wynagrodzenie jakie otrzymała za 2015 rok pani Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Kwota ta to 158.992,49 złotych.
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Stanisław Żółkiewski pisze:Z ciekawości porównałem w BIP zarobki burmistrza Krzemińskiego i prezydenta Gdyni. Z oświadczeń majątkowych wynika, że pan Krzemiński z tytułu pełnienia funkcji burmistrza w 2015 roku zarobił 188.728,77 zł plus 41.454,96 z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej Eko-Dolina. Prezydent Szczurek w tym samym okresie zarobił z tytułu pełnienia funkcji prezydenta Gdyni 157.431,47 zł. Nie zasiadał w żadnej radzie nadzorczej.
No przecież Pan Burmistrz zasłużył na taka wypłatę. Postawił piękny Urząd Miasta. Dlatego teraz nie ma pieniędzy aby zrobić chodnik na całej Obwodowej, która bardzo mi przypomina ulice Hutnicza w Gdyni . A Wydział Architektury i Urbanistyki, który pewnie pamięta tamtej ustrój powinien dostać nagrodę za fantastyczne planowanie przestrzenne naszego miasta. Brawo tak trzymać.
A Pan szczurek nie zasłużył na taka wypłatę jak nasz burmistrz przecież on w Gdyni nic nie robi!
Stanisław Żółkiewski
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 8 lat temu

7 lat temu

Przeczytałem artykuł na stronach urzędu o wyjeździe do Waldbronn. Cytując ze strony:

„W dniach 2 – 5 września 2016 roku jedenastoosobowa grupa redzkiej młodzieży odwiedziła Waldbronn – nasze miasto partnerskie. Okazją były coroczne obchody święta gminy Waldbronn, tak zwane Kurhaus Park Festival. Wyjazd młodych ludzi i ich opiekuna był możliwy dzięki staraniom zarządu Towarzystwa Kulturalno – Sportowego przy Zespole Szkół nr 2 „TKS Reda – Ciechocino” i władz miasta. Oprócz młodzieży, w skład delegacji wchodzili radni Rady Miejskiej w Redzie, burmistrz Redy, członkowie Stowarzyszenia oraz pracownicy MDK Fabryka Kultury.”

Przejrzałem zdjęcia z wyjazdu. Jest młodzież, są radni, jest burmistrz wraz z żoną. Wygląda to bardzo ładnie. Świetnie, że Reda została zaprezentowana z dobrej strony.

A z ciekawości zapytam, jaką funkcję społeczną czy publiczną pełni żona burmistrza? Jest członkiem Stowarzyszenia TKS Reda – Ciechocino czy pracownikiem MDK Fabryka Kultury?
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Lubię zajrzeć od czasu do czasu na stronę lokalnej telewizji morskiej, zrobić przegląd newsów, zorientować się w aktualnościach z okolicy, a szczególnie z Redy. Zazwyczaj sporo rzeczy z Redy pokazywali. Tymczasem przejrzałem sobie ostatnie 3 tygodnie i ..... ani jednej wiadomości z naszego miasta. Czy może telewizja nagle się obraziła? Może powołanie tego urzędowego programu tv to jakaś odpowiedź? Dziwne dość. Jak zwykle, jak coś dobrze funkcjonowało, to szybko trzeba to sknocić. A to nie pokazują newsów z Redy, a to poblokowali normalny odbiór jakimiś opłatami ......
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Coś będzie, bo widziałem TTM przy budowie ścieżki rowerowej na Obwodowej...
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Po prostu za wiele w Redzie sie nie dzieje. A budowa kawalka sciezki rowerowej to już coś:)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
ODPOWIEDZ