Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wieża 40m telefoni komórkowej PLAY na osiedlu przy Młynie.

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Kolega1968
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

witam mieszkańcy

Dziś dostałem od Starostwa Powiatowego w Wejherowie (Wydział Architektury i Budownictwa) :

,,Zawiadomienie
o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia projektu i wydania pozwolenia na budowę.....

...stacji bazowej telefonii komórkowej P4 wieża typu Monobot M=39m o wysokości całkowitej 40,3 m.n.p.t. na terenie działki nr 703/8 obręb 1 w Redzie"

W ciagu7 dni można zapoznać sie z zamierzeniami inwestycyjnymi wsnioskodawcy w sekretariacie wydziału...

Czy Państwo też otrzymali takie zawiadomienia ? ,bo ja jestem w szoku jako mieszkaniec pobliskiego bloku sąsiadującego z tą działku .Według strony http://reda.e-mapa.net/ działka 703/8 znajduje się tam gdzie teraz stacja paliw LPG lub/i myjnia bezdotykowa na gdańskiej.

Prosiłbym o dyskusję na ten temat, bo chyba nie chcemy takiego czegoś w okolicy?
Erwin@2000
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Witam, oczywiście że mieszkańcy os. Semeko są przeciwni budowie wieży telefonii komórkowej Play.Osobiście mieszkam niedaleko ul. Gdańskiej dokładnie na obwodowej i w żadnym przypadku nie zgodzę się na taką wieże.Szanowni mieszkańcy przecież taka wieża to promieniowanie o dużym natężeniu, które według badań dostępnych na Politechnice Gdańskiej powoduje białaczkę, wady rozwojowe u dzieci a nawet przyczynia się do poronienia płodu u kobiet w ciąży.
W zeszłym roku ksiądz proboszcz odstąpił z pomysłu postawienia nadajnika telefonii komórkowej na kościele pod wpływem protestów mieszkańców.Tym razem Play chcę postawić wieże na Gdańskiej, uważam że dla zdrowia naszych dzieci i rodzin powinniśmy zgłosić protest i nie dopuścić do postawienia wieży blisko osiedla.Tym bardziej, że wg przepisów, które sprawdziłem wieża telefonii komórkowej może zostać postawiona w odległości 500 m od najbliższych lokali mieszkalnych.
Szanowni mieszkańcy os. Semeko - Gdańskiej, Obwodowej i okolic Proszę włączyć się do dyskusji i zacząć coś robić żeby nie było za późno.
Kolega1968
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Erwin@2000 pisze:Tym bardziej, że wg przepisów, które sprawdziłem wieża telefonii komórkowej może zostać postawiona w odległości 500 m od najbliższych lokali mieszkalnych.
W Gdańsku walczyli też z P4 ,gdzie maszt miał powstać 4 metry od zabudowy. Według referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku ,wszystko jest zgodne z prawem .Mieszkańcy bardzo długo walczyli ,po sądach ,pisma do prezydenta itd i w rezultacie wskazanie Jasienia jako miejsca zastepczego ,w innym przypadku obawiam się ,że maszt by stanął.Dlatego po tym piśmie co dostałem ,wnioskuje ,że również zgodne z prawem jest brak konsultacji z mieszkańcami i ominiecie urzędu miasta Reda.
Jedyny protest można złożyć pisemnie w urzędzie w Wejherowie w ciągu 7 dni *(zostało jeszcze 3). Wiec czuje ,że maszt powstanie.

proszę przeczytać podobny temat o którym wspomniałem wyżej
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Tel ... 93461.html
szupaf
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

ktoś zbiera podpisy do protestu?
Kolega1968
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

no wątpię ,bo nawet wspólnota nie wiedziała i się dowiedziała dziś od mieszkańca ,który dostał taki list jak ja .Ale widząc po Paniach w wspólnocie ,to nie były zainteresowane tematem,bo od razu wysłały mnie do wydziału do wejherowa.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

Sprawa wygląda następująca: Rząd PO zafundował ustawę o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych tzw. megaustawę. Samorządy w MPZP (teoretycznie) nie mogą zawierać klauzul, które ograniczają lub nie pozwalają na budowę masztów telefonii komórkowej.

Sam zapis i forma przepisów zawartych w tej ustawie jest bardzo zastanawiająca, gdyż czytając ją uważam, że nie powstała w rządzie, lecz na biurkach operatorów telekomunikacyjnych. Stopień dostępności usług telekomunikacyjnych nie jest ważny, ponadto ani gminy, ani mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia ws. usytuowania masztów telekomunikacyjnych.

Najlepszy jest przepis z tej ustawy:
Art. 48. Przedsiębiorca telekomunikacyjny oraz Prezes UKE mogą zaskarżyć, w zakresie telekomunikacji, uchwałę w sprawie uchwalenia planu miejscowego.
Oznacza to praktycznie, że operator może robić co chce jeżeli ma tylko prawo do dysponowania nieruchomością i nikt nie może się mu sprzeciwić. Kpina! Powiem ostro - moim zdaniem te przepisy są nawet sprzeczne z ustawą zasadniczą.

Proponuję zapoznać się z:
Odpowiedzi UKE na pytania operatorów do MPZP
Skutki dla planowania przestrzennego
Wyjaśnienie art. 46 ustawy
Ostatnio zmieniony |14 Wrz 2016|, o 23:16 przez brzezins, łącznie zmieniany 3 razy.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

A to nie jest tak, że aby zaskarżyć, to trzeba mieć podstawę? Moim zdaniem MPZP nadal ma pierwszorzędne znaczenie w tym zakresie. A przynajmniej może istotnie porządkować usytuowanie i formę masztu / anteny.

I nie przypominam sobie, by ktoś zgłaszał ustawę do zbadania zgodności z ustawą zasadniczą - może obecny rząd powinien się tym zająć?
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Według informacji na stronie UM, tych masztów ma być więcej. Na Gniewowskiej i na Wiejskiej tez. Ale nie ma w Obwieszczeniach informacji,że w pobliżu os. Przy Młynie.
http://bip.reda.pl/dokumenty/menu/39
Były dwa tygodnie na zgłaszanie uwag i chyba termin minął.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

goya pisze:Według informacji na stronie UM, tych masztów ma być więcej. Na Gniewowskiej i na Wiejskiej tez.
Ooo ciekawe wieści ... na Gniewowskiej już jedna antena istnieje, nie wiem jak sytuacja ma się na Wiejskiej. Czyli co, zaczynamy dwa nowe wątki na forum? Bojkot anten w mieście czy akcja toczy się tylko i wyłącznie anten na ul Łąkowej i oś. Przy Młynie?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Tak jest zróbmy bojkot anten w całej Redzie. Reda miastem bez telefonii komórkowej

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

7 lat temu

herring pisze:Tak jest zróbmy bojkot anten w całej Redzie. Reda miastem bez telefonii komórkowej
Dziwne jest to, że nagle prowadzone są trzy równolegle postępowania ws. budowy nowych masztów antenowych, a operatorzy telekomunikacyjni je dublują.

Przed budową należy zadać sobie kilka pytań:
1. Czy budowa nowych masztów i anten poprawi parametry sieci. Jeśli tak to w jakim stopniu?
2. Czy można umieścić nowe nadajniki na starych masztach?
3. Dlaczego operatorzy nie mogą współużytkować tych samych nadajników?
4. Czy będzie popyt na tego usługi w rejonie? Dla przykładu mamy w SM Słoneczna przypadek z nową instalacją TV Vectra, gdzie liczba korzystających jest szczątkowa
5. Gdzie będzie usytuowany maszt?

Skoro można odebrać mieszkańcom i gminom prawo do zapisów MPZP dot. zakazu budowy masztów i anten to i można zmusić operatorów do współużytkowania anten również w zakresie 4G i 5G.
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

7 lat temu

Nie wiem co się wyrabia w tym mieście . Najpierw wieża na Łąkowej teraz przy osiedlu Przy Młynie. Burmistrz i radni traktują Redę jak swój folwark i robią co im się podoba. Chyba zapomnieli że oni są przede wszystkim dla obywateli. Mam nadzieje, że redzianie będą pamiętać te maszty na wyborach i wykopią to towarzystwo wzajemnej adoracji.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

nie znam do końca tematu, więc nie chce krytykować władz miasta, ale zastanawia mnie czy nie można było się dogadać z tymi firmami co chcą stawiać wieże. Miasto ma w planach budowę wieży widokowej przy ulicy Jarej, Play czy inny diabeł chce stawiać wieże. Może mogliby się dogadać i Play mogłoby współfinansować miejską wieże widokową.

Rozumiem, że ta piękna wieża ma powstać tuż obok budynku Lamexu - mam nadzieję, że to bezpieczne
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

grabula pisze:Burmistrz i radni traktują Redę jak swój folwark i robią co im się podoba. Chyba zapomnieli że oni są przede wszystkim dla obywateli...
A jakie konkretnie masz w tym temacie zarzuty pod kątem władz miasta? Myślę, że taka wiedza przydałaby się mieszkańcom....
jedi
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Erwin@2000 pisze:...Szanowni mieszkańcy przecież taka wieża to promieniowanie o dużym natężeniu, które według badań dostępnych na Politechnice Gdańskiej powoduje białaczkę, wady rozwojowe u dzieci a nawet przyczynia się do poronienia płodu u kobiet w ciąży..
chętnie zapoznam się z źródłem tej tezy. Jak na razie to przypomina to stwierdzenie typu "amerykańscy naukowcy dowodzą...".
dużo większą dawkę promieniowania otrzymujemy gadając przez telefon komórkowy czy korzystając z komórkowej transmisji danych w telefonie, to jest to samo pasmo częśtotliwości co rutery wifi które każdy ma na biurku, bluetooth czy większość urządzeń komputerowych bezprzewodowych na kuchenkach mikrofalowych kończąc; a router WIFI typu LTE to już wogóle kumulacja.
Paradoksalnie posiadacze telefonów w play doświadczą mniej promieniowania ze swoich komórek, bo im bliżej stacja bazowa tym mniejszą moc używa nasz telefon.
Jedyne czego można żałować to to że ta stacja stanęła na czyjejś działce a nie na dachu jednego z naszych bloków, z czego jest stały przychód dla wspólnoty. Jakby miała stanąć na moim bloku bez chwili wahania jestem za.
ODPOWIEDZ