Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Utrudnienia w ruchu na ul. Rzecznej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

zgadzam się z therminatorem, tak jak piszesz, najlepiej byłoby gdyby ten łącznik Rzeczna-12go Marca był tylko dla mieszkańców Redy, ale w tym momencie nie masz jak sprawdzić czy ktoś jest z Redy czy nie, bo po rejestracji nie, bo zawsze można autem służbowym jechać a w dowodzie nie wpisują już adresu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:zgadzam się z therminatorem, tak jak piszesz, najlepiej byłoby gdyby ten łącznik Rzeczna-12go Marca był tylko dla mieszkańców Redy, ale w tym momencie nie masz jak sprawdzić czy ktoś jest z Redy czy nie, bo po rejestracji nie, bo zawsze można autem służbowym jechać a w dowodzie nie wpisują już adresu.
Podobnie było Huher z ulicą Brzozową na Ciechocinie - była tylko dla mieszkańców Redy, ale nikt tego nie pilnował i nie egzekwował, więc zapewne byłoby tak samo tutaj. Dziś ten odcinek jest ogólnodostępny - ograniczeń już nie ma.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Oj, pamiętam jak ze 2-3 lata temu miałem tam kontrole i chcieli żebym pokazał dowód że jestem mieszkańcem Redy.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

RECIECH - ja też czasami jak rowerem jechałem tamtędy to policja potrafiła tam stać i wszystkich GA i GPU kontrolować. Podobnie jest ten znak zakaz wjazdu do Gniewowa, ale tego nikt nie przestrzega a policji nie chce się tam jechać, oni wolą stać przy cmentarzu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:RECIECH - ja też czasami jak rowerem jechałem tamtędy to policja potrafiła tam stać i wszystkich GA i GPU kontrolować. Podobnie jest ten znak zakaz wjazdu do Gniewowa, ale tego nikt nie przestrzega a policji nie chce się tam jechać, oni wolą stać przy cmentarzu.
No to ja tam rzadko jeździłem i dlatego wydawało mi się, że nikt tego nie kontroluje - tak mi się wydawało też po ilości aut, które zrobiły sobie tranzyt z uliczek Ciechocina . A droga na Zbychowo kiedyś była regularnie obstawiana przez naszą Policję i Straż Leśną - stali mniej więcej w połowie drogi i zatrzymywali wszystkich - od lat nie widziałem tam kontroli. Ale to było jeszcze za czasów Ulic..na i Siwego .
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Ta droga na Zbychowo chyba już od jakiegoś czasu jest dostępna dla Wszystkich
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

redziaczki pisze:Oj, pamiętam jak ze 2-3 lata temu miałem tam kontrole i chcieli żebym pokazał dowód że jestem mieszkańcem Redy.
Ja tam też miałem przygodę. Jechałem jako pasażer z rodziną z Łodzi. No i problem. No bo gdybym ja kierował, to wtedy mogę jeździć, ale jeśli kierowca nie jest z Redy, to nie wolno. W końcu dali sie przekonać, ale ja do końca nie jestem przekonany czy będąc tylko pasażerem "obcego" samochodu mogłem tamtędy przejechac.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

redziaczki pisze:Ta droga na Zbychowo chyba już od jakiegoś czasu jest dostępna dla Wszystkich

oj.... chętnie bym się założył, że nie.. ale jak przekazać/odebrać przegraną/wygraną ??
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Reda: Ulica Rzeczna w przebudowie

W Redzie kończy się modernizacja ulicy Rzecznej. Wykonano tam 700 m2 chodnika, który teraz uzupełnia ciąg pieszo-jezdny na tym odcinku. Drogowcy zamontują tam jeszcze próg zwalniający. Modernizacja obejmuje odcinek ulicy Rzecznej, od ulicy Wejherowskiej do mostku na rzece Redzie.

Pierwszy etap modernizacji polegał na zrobieniu chodnika z obniżonym krawężnikiem, tak żeby ten cały odcinek drogi stanowił ciąg pieszo-jezdny. W związku z tym ten chodnik będzie mniej więcej na jednym poziomie z jezdnią. W tej chwili zrealizowane zostały roboty brukarskie, pozostał nam jeszcze do zrealizowania próg zwalniający i całe oznakowanie – informuje Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Obecnie trwają uzgodnienia w sprawie organizacji ruchu. W przyszłym roku miasto przewiduje poszerzenie ulicy i wykonanie nakładki asfaltowej. Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ulicy Zbożowej z Rzeczną powstanie próg zwalniający. Całość prac pochłonęła około 90 tysięcy złotych.
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/29 ... dowie.html

nie wiem, czy ta przebudowa Rzecznej to nie jest opóźniona inwestycja o której pisaliśmy dwa lata temu
Wicek pisze:Reda planuje połączyć 12 marca z Wejherowską i przy okazji chcą strzelić ścieżkę rowerową
http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/20 ... jnego.html
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Nie wiem po grzyba ten próg zwalniający na ulicy o szerokości półtora samochodu, gdzie ruch siłą rzeczy odbywa się z prędkością góra 30 km/h.
Zastanawiam się też w jaki sposób miasto chciałoby dokonać cudu, bo tylko tak można będzie nazwać poszerzenie tej ulicy Przecież sam chodnik w niektórych miejscach praktycznie nie istnieje ze względu na gigantyczne lipy rosnące na samym jego środku.
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Po to żeby kasa się zgadzała
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Cudem nazwałbym usunięcie tych drzew. W naszym kraju drzewa to świętość, a stare drzewa - świętość do kwadratu. To nie takie proste pozbyć się jednego drzewa, a w przypadku tylu starych drzew - życzę powodzenia. Zawsze znajdą się jednak weseli ludzie, którzy z radością posadzą kolejne młode drzewka przy drogach ......
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

dzisiaj jechałem tamtędy i bardzo współczuję mieszkańcom.... chodnik został zrobiony w ten sposób, że krawężnik zbiega ku ulicy delikatnym ukosem i auta jadące w stronę Wejherowskiej wjeżdżają na chodnik prawie bez wstrząsu - tym samym obawiam się, że nie będzie już mijanek na wjazdach do posesji, tylko każdy będzie tam zasuwał po chodnikach... słabo widzę tam bezpieczeństwo pieszych
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

RECIECH pisze:dzisiaj jechałem tamtędy i bardzo współczuję mieszkańcom.... chodnik został zrobiony w ten sposób, że krawężnik zbiega ku ulicy delikatnym ukosem i auta jadące w stronę Wejherowskiej wjeżdżają na chodnik prawie bez wstrząsu - tym samym obawiam się, że nie będzie już mijanek na wjazdach do posesji, tylko każdy będzie tam zasuwał po chodnikach... słabo widzę tam bezpieczeństwo pieszych
No, ale chyba tak miało być. Ten fragment ulicy ma stanowić "ciąg pieszo-jezdny" Cokolwiek to oznacza. Kto tam ma pierwszeństo? Piesi czy zmotoryzowani? Nie wiem, a jestem zbyt leniwy aby "googlać"
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Romek pisze:
RECIECH pisze:dzisiaj jechałem tamtędy i bardzo współczuję mieszkańcom.... chodnik został zrobiony w ten sposób, że krawężnik zbiega ku ulicy delikatnym ukosem i auta jadące w stronę Wejherowskiej wjeżdżają na chodnik prawie bez wstrząsu - tym samym obawiam się, że nie będzie już mijanek na wjazdach do posesji, tylko każdy będzie tam zasuwał po chodnikach... słabo widzę tam bezpieczeństwo pieszych
No, ale chyba tak miało być. Ten fragment ulicy ma stanowić "ciąg pieszo-jezdny" Cokolwiek to oznacza. Kto tam ma pierwszeństo? Piesi czy zmotoryzowani? Nie wiem, a jestem zbyt leniwy aby "googlać"
Romek - nie wiem, czy tak miało być - czy też nie, chodzi mi o to, że będzie tam baardzo niebezpiecznie i chyba nikt tego nie wziął pod uwagę projektując tę drogę - piesi powinni mieć pierwszeństwo na chodniku i mówię to jako kierowca - tworzenie wspólnej przestrzeni dla aut i ludzi na chodniku to jak dla mnie nie jest dobre rozwiązanie
ODPOWIEDZ