Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Utrudnienia w ruchu na ul. Rzecznej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Czy ktoś się orientuje czy prace na ul. Rzecznej zostały zakończone czy zawieszone czy jeszcze coś innego? Praktycznie przez cało lato, a nie wiem, czy nawet nie wcześniej, trwał tam remont pobocza (prawa strona jadąc w kierunku lasu). W sumie trudno to nazwać remontem, bo zaorano cały pas asfaltu mniej więcej na szerokość metra i głębokość 15 cm, zabezpieczono słupkami i ... koniec. Teraz już nawet słupków nie ma, więc jeśli ktoś jedzie po ciemku, a nie zna okolicy, to może się nieźle władować w uskok na jezdni.
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Podobno do końca listopada wykonawca robót ma zakończyć remont przy ulicy Rzecznej. Cała inwestycja jest podzielona na dwie części: część 1: remont ulicy Gniewowskiej, część 2: drogi gminne (w tym Rzeczna). Przetarg na realizację robót w przypadku obu części wygrała ta sama firma, więc może zaczęli od ulicy Gniewowskiej, dlatego na razie przy Rzecznej nic się nie dzieje
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Napisałam jeszcze do Burmistrza, zobaczę, co opowiedzą Szkoda tylko, że zamiast skończyć, to rozgrzebali i wzięli się za coś innego. I jeszcze zabrali słupki zabezpieczające.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

robota na dwa dni, a bałagan na Rzecznej trwa czwarty miesiąc. Nie pomaga coraz większy ruch, po remoncie lepiej nie będzie
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Ja tylko mam nadzieję, że zrobią i drogę, i mostek także, bo jest straszny .
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Mostek historyczny i dlatego taki krzywy, bo podobno dostał z moździerza czy coś w tym stylu. W każdym razie od czasów wojny taki jest Ale faktycznie, ta ulica i okolice zdecydowanie wymagają jakiejś rewitalizacji, bo ruch tamtędy jest coraz większy i robi się niebezpiecznie, bo auta nie mają jak się mijać.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

mostek to nadaje się do zamknięcia, jak się dobrze popatrzy to wygląda jak katastrofa budowlana
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Ulica Rzeczna jest już przejezdna , nowy asfalt, nie ma progu, ale mostek nietknięty
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Salamandra pisze:Mostek historyczny i dlatego taki krzywy, bo podobno dostał z moździerza czy coś w tym stylu. W każdym razie od czasów wojny taki jest Ale faktycznie, ta ulica i okolice zdecydowanie wymagają jakiejś rewitalizacji, bo ruch tamtędy jest coraz większy i robi się niebezpiecznie, bo auta nie mają jak się mijać.
Moze wystarczyłby zwykły remont Swoją drogą, to na miejscu własciciela drogi bałbym sie zezwolic na ruch przez ten mostek. no, chyba, ze przeprowadzono jkies ekspertyzy i stwierdzono, że wszystko jest w porzadku.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Niestety jakość asfaltu poniżej krytyki. Jest zwyczajnie nierówno.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

ale było tanio i zaczyna być szybko czyli niebzezpiecznie...
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

therminator pisze:
7 lat temu
Jako mieszkaniec Betlejem cenię sobie tę drogę, gdyż jeżdżę nią czasem nawet kilka razy dziennie. A w sezonie z uwagi na korki na Puckiej jest ona nieoceniona. Jestem wdzięczny włodarzom za utwardzenie leśnego odcinka od 12 Marca do Rzecznej - samochód tak się nie niszczy i droga jest przejezdna niezależnie od pogody.
Nigdy bym nie pomyślał, że odszczekam własne słowa o wdzięczności za utwardzenie leśnego odcinka. Wystarczyły aż tylko 2 lata.

To że 12 Marca jest obwodnicą zakorkowanego centrum to już wie prawie każdy, kto choć raz tędy jechał.
Od czasu utwardzenia odcinka leśnego i dopuszczenia ruchu pojazdów po chodniku na Rzecznej - utylizacja drogi wzrosła conajmniej kilkukrotnie a w okresie letnim kilkudziesięciokrotnie.
Teraz, latem jak ktoś mieszka w pierwszym ciągu przy 12 Marca - to nawet nie ma jak otworzyć okien - bo za oknami jest dosłownie korowód samochodów wczasowiczów, hałas i smród spalin.
O tym, że za ostatnim "leżącym policjantem" na skrzyżowaniu 12 Marca z Ogińskiego auta rozpędzają się w kierunku Wejherowa do ponad 80 km na godzinę i ścinają zakręty to już nie wspomnę. Nawet policja już łapie przekraczających prędkość na końcówce 12 Marca. Często byłem świadkiem wyprzedzania się samochodów i motocykli na tym odcinku - a tam jest przecież ograniczony widokowo wyjazd z Chopina, wyjazd z Moniuszki i zaraz za nimi kolejne skrzyżowanie z Nowowiejskiego. Może powinno się je podnieść - zanim jakiś śpieszący się kierowca z "fantazją" skasuje wyjeżdżające auto, rowerzystę czy pieszego. Nie idzie przewidzieć, że jakiś idiota będzie brał wysepki lewą stroną - a widziałem już tutaj takich...
Kolejny niepożądany efekt to brak możliwości bezpiecznego przejścia lub przejechania rowerem z 12 Marca do chodnika za mostkiem na Rzecznej. Przy takim natężeniu ruchu i tak wąskim pasie drogowym (gdzie miejscami dwie osobówki się ledwo mijają), bez poboczy to cud, że nie było tam jeszcze żadnego potrącenia. Bardzo często widuję dzieci na rowerach bądź starsze osoby idące tymi odcinkami. Miejscowi korzystają z przejścia z Karłowicza do Rzecznej ale nie wszyscy o nim wiedzą, bądź wieczorem nie chcą ryzykować chodzenia tym przejściem przez krzaki i zagajniki.
Jednym słowem włodarze wyprodukowali z Rzecznej i kawałka drogi przez lasek - namiastkę drogi lokalnej zaś natężenie ruchu na tym odcinku jest jak na mocno obciążonej drodze powiatowej.
Jeżeli te zmiany miały ułatwić życie mieszkańcom Redy i Wejherowa - to było to szczytne posunięcie. Ale jeżeli teraz po 2-3 latach założenia tego ciągu komunikacyjnego zostały kilkukrotnie przekroczone to sugerowałbym ograniczenie ruchu na tym odcinku zanim coś się stanie.

A tak przy okazji...
W większości przypadków ruch wyprowadza się poza miasta - a u nas w Redzie wpuszcza się go w osiedla i kiepskie drogi korkując niemalże całe miasto (Kazimierska, Nowa i okoliczne, 12 Marca, Rzeczna, Drogowców itd.).
O aspekcie ekologicznym już nie wspomnę. Myślę, że 80-90% ruchu aut w Redzie - to ruch transferowy na lini Gdynia-Półwysep, Gdynia-Wejherowo oraz Wejherowo-Półwysep. My jako mieszkańcy Redy nic z tego ruchu nie mamy - poza korkami i trudnościami w komunikacji we własnym mieście.
Prawdopodobieństwo powstania OPAT jest takie jak budowa lotniska w Redzie. Ale może warto było by się zastanowić czy jednak nie można pokusić się obudowę nowych dróg, np. spiąć Obwodową z Lipową a nawet z Pucką - z pominięciem centrum. Inną alternatywą dla Puckiej byłoby wybudowanie kawałka OPAT-u od krajowej szóstki do Puckiej - wzdłuż torów. Takie inwestycje wyniosły by trochę ruch z "centrum" Redy.
Przecież w sezonie zjazd na półwysep korkuje całą Redę i pół Rumii. Poza sezonem to zakorkowane jest pół Redy lub więcej. Na Kosynierów od dawna korki sięgają od skrzyżowania z Obwodową za Aquapark a czasem dochodzą i do zjazdu na Auchan.
Spora część mniejszych niż Reda miast planuje i buduje obwodnice - a Reda z jednym z najwyższych w Polsce dobowych natężeń ruchu drogowego nic z tym nie robi... "Trochę" to irytujące...
Częściowe odciążenie centrum Redy w okresie letnim dałoby wybudowanie odcinka drogi Kąpino-Celbowo. Spora część aut zamiast korkować Redę - mogła by tamtędy jechać na Półwysep. Ale to Wejherowo i trzeba by było lobbować za budową "nie swojej" drogi mimo, że miałaby realny wpływ na ruch w Redzie a nawet w Rumii. Może to jest jakieś pole dla współpracy w MTK.

Ot taka refleksja płikendowa. Zakopane ma dwupasmową Zakopiankę z tunelem - a centralne wybrzeże ma Pucką w Redzie ze światłami po środku, które korkują pół Redy - w zwykły, bieżący dzień...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

therminator - ja też lubiłem tamtędy jeździć na rowerze do Wejherowa- lasek, przyroda, ja na rowerze nie zakłócam ani ciszy, ani nie smrodzę spalinami ... ale obecnie nie zapuszczam się tam, bo zwyczajnie się boję. To uciekanie w krzaki przed rozpędzonymi samochodami mnie już nie bawi.

Wspomniałeś coś o Wejherowie - oni swój odcinek drogi przez las mają zamknięty i ich G obchodzi, że ktoś chce sobie skrócić drogę - ścieżka leśna jest dla spacerowiczów z dziećmi a nie dla szalejących samochodów.

Wspominałeś o budowie nowych dróg. Ale kto to zrobi - Ja? Ty? :) O OPACIE gadane jest już od lat, nawet jakieś projekty były, ale zawsze okazywało się, że to przecież nie jest potrzebne. Ja bym zaproponował co innego - wspólny spacer latem, przejście przez pasy na DK6 ... tak może z kilkanaście razy na godzinę ... na razie korek jest do Rumi, ale jak sięgnąłby do Warszawy, to może ktoś by wpadł na pomysł, jak ten ruch z centrum miasta wyprowadzić nie kierując wszystkich przez lokalne osiedla.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

therminator - masz dużo racji, ale jedno w Twoim wpisie mnie zadziwia, czy Ty chciałbyś by Obwodową puścić tranzyt turystyczny ?
therminator pisze:
3 lat temu
spiąć Obwodową z Lipową a nawet z Pucką
nie zapomnij że Ul.Obwodowa to też centrum miasta,
tak jak Ty nie chcesz by turyści jeździli 12 Marca, tak i ja nie chcę by z Obwodowej zrobić małą Obwodnicę Redy.
Teraz gdy stoi cała ul.Gdańska w stronę półwyspu, wszyscy "walą" w Obwodową i tu też ku zdziwieniu stoją w gigantycznym korku (bo tak ich prowadzi GPS - omiń korki, omiń korki),
a co by było gdyby Obwodową jeszcze "wyciągnąć" w stronę półwyspu ...koszmar

Czasami tak myślę, może i dobrze że za Gierka nie skończono Obwodowej ... by miała połączyć się z DW 216 gdzieś w Rekowie :)
psr
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

ale ruch tranzytowy Obwodową, Kazimierska, Wiejska, Brzozowa, Aleja Lipowa istnieje i zwiększa się rok do roku. Ostatnio to samochody nie mogą przejechać Brzozową bo nikt nikogo nie wpuszcza i wszyscy stoją, a co sprytniejsi jadą sobie chodnikiem i mają gdzieś pieszych... sam zostałem przez takie auta zepchnięty bo się śpieszyło...
ODPOWIEDZ