Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Utrudnienia w ruchu na ul. Rzecznej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Major - tylko jak wyglądała Obwodowa za czasów Gierka? Jakie były zabudowania przy niej? Jak jej sama nazwa wskazuje, biegnie po obwodzie Redy, dziś praktycznie jest w centrum (choć wg mnie tak bardziej na uboczu) - gdyby kiedyś o tej inwestycji pomyślano, to może DK6 by nie była tak zakorkowana. A tymczasem - pozwolenia na budowę wydaje się częściej niż bilety SKM w kasie - każdy kawałek ziemi jest zagospodarowany i coś na nim "rośnie" ... tylko dojechać tam nie ma jak.

W tej kwestii odnoszę wrażenie, że włodarze naszego miasta, tak jak i sąsiednich miejscowości, ale także samorządy i rządy już dawno mają rękę w nocniku ... pytanie, kiedy się obudzą?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod Terminatorem. Mieszkam praktycznie na końcu 12 Marca i to, co się dzieje w tym rejonie, woła o pomstę do nieba. Setki obcych rejestracji pędzących na oślep Rzeczną. Korki na kilkadziesiąt metrów, brak możliwości przejazdu (bo ciasno). Rozjeżdżony chodnik. Wyścigi - kto pierwszy.
Dowalę do pieca i napiszę jeszcze o kompletnie porąbanej sygnalizacji na Wejherowskiej. Wyjazd autem z Rzecznej czy Torowej na S6 to mission impossible, gdy nie ma żadnego pieszego, który akurat wciśnie "żebraka". Tam zawsze było źle, a teraz, w sezonie dzieją się po prostu dantejskie sceny.
Dopytuję się o zmianę sygnalizacji i poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie już od niemal 2 (DWÓCH!) lat i ciągle są te same odpowiedzi. Ostatnio od pani Zastępcy Burmistrza o takiej treści"
"Szanowna Pani!
Sygnalizacja świetlna w ciągu drogi krajowej nr 6 (DK6) pozostaje – jak i cała droga – w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDiK). Znając problem, Gmina Miasto Reda podjęła już działania zmierzające do zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK6 z ulicą Rzeczną i ulicą Torową, w tej chwili trwają prace nad koncepcją nowego układu drogowego wraz z sygnalizacją świetlną. Gotowa koncepcja zostanie przedstawiona do uzgodnień i akceptacji GDDKiA, zatem w tej chwili nie jesteśmy w stanie określić wiążących terminów wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Zapewniamy jednak, że opisana przez Panią kwestia jest już w opracowaniu."

Ile razy to już słyszałam, to tylko ja wiem. Działania podjęto już bodaj w 2018 i końca nie widać :/
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Działania podjęto a jakże, tylko jak zwykle w PL nie zrobiono nic, i niewiele się zmieni
Dlaczego ? dlatego że obecnie trwa budowa trasy kaszubskiej, po wybudowaniu której nasza krajowa 6 przejdzie na własność albo miasta albo województwa albo nie wiem kogo na pewno nie GDDKiA. czyli na 100% nie będą robić żadnych inwestycji w coś co zaraz oddadzą samorządom.
a prawda jest taka, że sytuacja na tym skrzyżowaniu znacznie się pogorszyła z kilku powodów, oczywiście głównym jest znaczne zwiększenie ruchu na Rzecznej, pewnie Mapy google podpowiadają skrót i szybszy przejazd. w stosunku do zakorkowanej Puckiej,. Ostatnio byłem świadkiem korka wyjazdowego z Rzecznej na główną , korek sięgał za mostek...
Drugi powód to większa prędkość na "6" i zła koordynacja świateł. Spróbujcie wjechać na to skrzyżowanie po zapaleniu się czerwonego światła., Dzwon gwarantowany
Policji nie widać , chyba że przy cyklicznych wypadkach, ostatnio średnio raz na tydzień?
Ja bym ograniczył ruch na Rzecznej na rzecz mieszkańców Redy i okolic odpowiednim znakiem. Zakaz ruchu ? Chyba koniecznie są drastyczne decyzje
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Działania podjęto a jakże, tylko jak zwykle w PL nie zrobiono nic, i niewiele się zmieni
Dlaczego ? dlatego że obecnie trwa budowa trasy kaszubskiej, po wybudowaniu której nasza krajowa 6 przejdzie na własność albo miasta albo województwa albo nie wiem kogo na pewno nie GDDKiA. czyli na 100% nie będą robić żadnych inwestycji w coś co zaraz oddadzą samorządom.
a prawda jest taka, że sytuacja na tym skrzyżowaniu znacznie się pogorszyła z kilku powodów, oczywiście głównym jest znaczne zwiększenie ruchu na Rzecznej, pewnie Mapy google podpowiadają skrót i szybszy przejazd. w stosunku do zakorkowanej Puckiej,. Ostatnio byłem świadkiem korka wyjazdowego z Rzecznej na główną , korek sięgał za mostek...
Drugi powód to większa prędkość na "6" i zła koordynacja świateł. Spróbujcie wjechać na to skrzyżowanie po zapaleniu się czerwonego światła., Dzwon gwarantowany
Policji nie widać , chyba że przy cyklicznych wypadkach, ostatnio średnio raz na tydzień?
Ja bym ograniczył ruch na Rzecznej na rzecz mieszkańców Redy i okolic odpowiednim znakiem. Zakaz ruchu ? Chyba koniecznie są drastyczne decyzje
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

narek pisze:
3 lat temu
Ja bym ograniczył ruch na Rzecznej na rzecz mieszkańców Redy i okolic odpowiednim znakiem. Zakaz ruchu ?
Ten manewr już jest zastosowany na Gniewowskiej w stronę Zbychowa - też przejazd tylko dla mieszkańców i okolic, a spróbuj tamtędy przejechać to mijają Cie sznury samochodów na rejestracjach z całego kraju, droga jest zasadniczo już nieprzejezdna, no chyba, że z prędkością 15-20 km/h bo inaczej można sobie auto uszkodzić. Ale turyści dalej tamtędy jadą, a potem będzie: "Ale dlaczego ta droga jest taka rozwalona? Przecież tam tylko okoliczni mieszkańcy mogą jeździć ..."
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Przed chwilą na Rzecznej, okolice mostku.
Korek od Wejherowskiej aż do 12 Marca w obie strony.
700 m jechaliśmy jakieś 10 minut, bo nikt nie mógł się ruszyć ani w przód ani w tył.
Oczywiście w większości obce rejestracje.
Załączniki
rzeczna.jpg
psr
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 3 lat temu

3 lat temu

Ale Twoje rejestracje tez obce ... :D Jeszcze jeden weekend i będzie luz blues :roll:
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

.
Ostatnio zmieniony |22 Sie 2020|, o 21:18 przez Salamandra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

psr pisze:
3 lat temu
Ale Twoje rejestracje tez obce ... :D Jeszcze jeden weekend i będzie luz blues :roll:
Nie wiem skąd wniosek, że moje rejestracje są obce.
Za tydzień niestety nie wróżę zbytniej poprawy :(
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Salamandra pisze:
3 lat temu
Nie wiem skąd wniosek, że moje rejestracje są obce.
Naklejka na szybie zdradza początek GA :P
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Huherko pisze:
3 lat temu
Salamandra pisze:
3 lat temu
Nie wiem skąd wniosek, że moje rejestracje są obce.
Naklejka na szybie zdradza początek GA :P
No bez przesady, GA to nie jest obca rejestracja ;)
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Szał na Rzecznej związany z remontem minął. Wrócili do dawnej częstotliwości działania świateł. Kilka razy próbowałem tam ostatnio wjechać na główną. To jest absolutny koszmar. Jeśli chcesz w dodatku wjechać z Rzecznej w Torową to powodzenia. Spróbuj może o 3 w nocy. Ludzie wypuszczają pasażerów, żeby włączyli światła na przejściu dla pieszych, bo inaczej nie ma szansy na włączenie się do ruchu. Wcześniej czy później ta sytuacja doprowadzi do ofiar. Ciekawe co robi miasto w tej sprawie. Jak sobie radzi z państwem w państwie o nazwie GDDKIA .... :scratch:
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

Nie za bardzo rozumie na czym ten problem miałby polegać.
W najgorszym przypadku wystarczy poczekać jak główna ma czerwone i po problemie
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

2 lat temu

Jeśli tam nie jeździsz, to nie możesz nie rozumieć. Przybliżę raz jeszcze. Na tym odcinku drogi wojewódzkiej auta rozpędzają się jak na autostradzie. Nie widziałem tam jeszcze policji, więc za nic mają ograniczenia. Do tego potok aut jest ogromny. Światła ustawione są tak, że bardzo rzadko wstrzymują ruch na głównej i wpuszczają boczne. Jedynie przycisk pieszego na przejściu zmienia światła. Aut z Rzecznej (wąskiej dróżce, na której nie mieszczą się dwa auta) wciąż przybywa i nie mogą się włączyć do ruchu na głównej. Kwestią czasu jest tragiczny wypadek z udziałem np. auta próbującego wjechać z głównej w zablokowaną Rzeczną. Miasto się rozwija dynamicznie i w tej części. Czas już zadbać o zmianę na drodze głównej.
jarekm
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

2 lat temu

Ciekawe skąd taka pewność i wiedza gdzie ja jeżdżę.
Więc nie będę dyskutował z osobą wszystkowiedzącą.

Ciekawa autostrada o prędkości 50km/h
ODPOWIEDZ