Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Utrudnienia w ruchu na ul. Rzecznej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
zombruk
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

W związku z prowadzonymi robotami drogowymi, firma Zombruk informuje o trwających utrudnieniach na
ul. Rzecznej w Redzie.

Zalecamy objazd!
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

zombruk pisze:W związku z prowadzonymi robotami drogowymi, firma Zombruk informuje o trwających utrudnieniach na
ul. Rzecznej w Redzie.

Zalecamy objazd!
Do kiedy to potrwa?
Objazd z ul. 12 Marca do przystanku SKM Pieleszewo oznacza nadrabianie jakichś 5 km
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Piechotą też nie można? No bo objazd samochodem, to chyba mniej więcej tylo samo co do dworca. A co tam właściwie robią ? Może bedzie lepiej?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Co dokładnie jest robione na Rzecznej? Mam nadzieję, że tylko kawałek do stadniny i nasi włodarze w końcu pójdą po rozum do głowy i zamkną dalej tę ulice dla ruchu kołowego i zrobić z lasu ostoję ciszy i spokoju a nie autostradę. Wejherowo potrafiło zamknąć przejazd przez las i spokojnie można tam spacerować z dziećmi, na polanie przy osiedlu wielki plac na ogniska ławeczki i nikt się nie boi puścić dzieciaka z obawy że przejedzie go jakieś zasuwające GPU, który nie chciał 5 km nadrobić, a w Redzie? - przejechać rowerem nie jest wesoło, bo te płyty rozjechane, a kierowca oczywiście czekać nie będzie z wyprzedzaniem tylko minie Cie na odległość lusterka, spacer też po redzkiej stronie lasu nie należy do przyjemnych ... no ale cieszymy się szczęściem mieszkańców Betlejem, którzy nie muszą nadrabiać do dworca ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

No i po co ta informacja? Miało być dobrze a wyszło jak zwykle - jedynie fala internetowej krytyki i tyle. Ale niech rzuci kamieniem kto jest bez winy. Kierowcy? Lepiej nie mówić jak się zachowują, pędzą wszędzie, czy to na Rzecznej, czy na niebezpiecznych płytach łączących z 12 Marca, czy na samej 12 Marca.
Rowerzyści? Na wspomnianej 12 Marca jeżdżą bez pardonu po asfalcie tuż przy istniejącej ścieżce rowerowej. Na Rzecznej i w lesie niewidoczni - nie mają oświetlenia i oznakowań.
Piesi? Najsłabsi na drodze, też chodzą bez jakichkolwiek odblasków - szczególnie na odcinku leśnym ma to znaczenie.
Powyższe wyliczanki można przyłożyć do dowolnej ulicy w Redzie, jak i w całej Polsce - też będzie pasować.
Niestety to smutne, ale każdy z uczestników ruchu ma mnóstwo pretensji do reszty - do siebie raczej rzadko
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Jeżdżę często rowerem do Wejherowa, i jeśli mam wybierać między DK 6 a drogą przez las, to wybieram tę drugą. Szału nie ma, to prawda, wole jednak te niedoskonałą nawierchnię od tego wariactwa na "6"
Drogą przez las jeżdżą samochody. Kierowcy często nie jeżdżą bezpiecznie. Jest jednak tak, jak napisał Robin, każdy ma coś za uszami.

Huherko, a co z tymi GPU? Jedni krytykuja drugich. GWE nie lubi GPU (ze wzajemnością) GA i GD nie lubi wszystkich pozostałych tez ze wzajemnością.
Wiele GA czy GD mieszka w GPU (Mosty, Rewa, Mechelinki, Kosakowo itp) lecz przed chałupami stoja bryki GA, podobnie w Koleczkowie, Bojanie czy Kielnie. U nas w Redzie nie inaczej. Sporo też rejestracji z wojewóðztw ościennych.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

Romek, a mam jakąś urazę do GPU i tak mi się jakoś napisało

Robin, to co napisałeś jest absolutnie prawdą, tylko że porównałeś ulicę 12-go marca (asfaltowa, z wydzielonym chodnikiem i ścieżką rowerową z kostki, w terenie zabudowanym) do starej ... drogi, ścieżki przez las? Ona nie jest nawet wydzielona jako pas drogowy (jedynie od 12go Marca do Rzecznej jest działka na tę ulicę) a reszta to jest tylko i wyłącznie las. Po co zrobić coś rekreacyjnego, kawałka deptaka dla tych, co chcą chociażby z dziećmi się lasem przejść/przejechać rowerem skoro można machnąć kolejną ulicę.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:Romek, a mam jakąś urazę do GPU i tak mi się jakoś napisało

.
To tak, jak w tym starym dowcipie o rolniku, którego spotykały wszystkie nieszczęścia. Powódź, susza, wichury, pomór trzody....rolnik zwraca sie do Najwyższego i pyta: Boże dlaczego? No i z niebios słychać głos: "To nic osobistego, ale jakoś cie nie lubię"
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Huherko pisze:Po co zrobić coś rekreacyjnego, kawałka deptaka dla tych, co chcą chociażby z dziećmi się lasem przejść/przejechać rowerem skoro można machnąć kolejną ulicę.
Huherko, w tych rejonach jest tak mnóstwo rozmaitych ścieżek, dróżek, traktów, szlaków w lesie (mieszkam tam i znam te miejsca na wylot), że naprawdę, gdyby pozostawiono tę jedną drogę dopuszczoną do ruchu samochodowego to kompletnie nikt by na tym nie stracił
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Ta droga to jedno z nielicznych objazdów do Wejherowa.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Gdyby to ode mnie zależało, to zrobiłbym tam pieszo-rowerową ścieżkę 2,5-3,0 m szer. o nawierzchni szutrowej (ubitą,z drobego tłucznia z krawężnikami) Drogę dla samochodów zrobiłbym taką, aby była przejezdna, lecz z niewielkimi trudnościam. Zakaz wjazdu dla ciężarowych.

Wydaje mi sie jednak, że prędzej czy później droga ta sie stanie tak jak pisze kowalski "jednym z nielicznych objazdów do Wejherowa"
Śpiew ptaków zagłuszą silniki, cudowny zapach lasu zasmrodzą te wszystkie kopcące "nówki"...ech zycie
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

7 lat temu

kowalski - powiem Ci, że słaby ren objazd, bo i tak jadąc od Redy lądujesz na światłach kilometr przed tym "właściwym" Wejherowem, więc objazd żaden, rowerem? - owszem, możesz jechać dalej i do samego szpitala dojedziesz, więc skoro jest ścieżka rowerowa na całej długości 12go Marca (która osobiście oceniam na takie 4-), od Wejherowa też bezproblemowa możliwość jazdy rowerem, dlaczego przez las nie zrobić strefy zdemotoryzowanej, dla rowerzystów i spacerzystów wzorem Wejherowa?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Huherko, ale jeśli mieliby zamknąć tę drogę, to ja (czy inni mieszkańcy tej części Redy) chcąc pojechać do Wejherowa musiałabym się cofnąć niemal do centrum Redy i tam dopiero zawrócić Czyli dodatkowe 5 km (w obie strony 10 km). Ja rozumiem las, cisza i świeże powietrze, ale chyba nie takim kosztem.
therminator
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Zamykać to bym nie zamykał tej drogi całkowicie.
Wystarczy znak "Tylko dla mieszkańców, rowerzystów i gości stadnin" i kwestia małej obwodnicy zostanie uregulowana po myśli mieszkańców - ku bezpieczeństwu spacerowiczów i rowerzystów.
Ostatnio takie jest natężenie samochodów na tej trasie, że ulica się korkuje, samochody wystają na Gdanska, a stada tych, co im się spieszy rozjeżdżają chodnik z pieszymi, zamiast poczekać przy zatoczce do mijanki.
Brak lewoskrętu na Gdańskiej (w kierunku Rumi) do zjazdu w Rzeczną oraz słaba częstotliwość świateł (auta jadące z Rzecznej na Rumię) stwarzają dodatkowe korki zagrożenie w ruchu na krajowej 6tce.
Nie ma co kryć, że Rzeczna to ulica na szerokość jednego auta i dopuszczenie na niej pełnego ruchu drogowego bez regulacji z uwagi na jej szerokość - jest chorym pomysłem. Tym bardziej, że na tej drodze nagminnie są prowadzane konie z siedzącymi na nich dziećmi (niech jakiś spieszący się debil spłoszy konia i tragedia gotowa), czy od mostku do lasu jest duży ruch pieszy a nie ma poboczy i jest wąsko.
Osobna sprawa, to fakt, że zatoczki do mijanek są wykorzystywane jako miejsca parkingowe, pogarszając jeszcze i tak słaba przepustowość tej ulicy.
Jako mieszkaniec Betlejem cenię sobie tę drogę, gdyż jeżdżę nią czasem nawet kilka razy dziennie. A w sezonie z uwagi na korki na Puckiej jest ona nieoceniona. Jestem wdzięczny włodarzom za utwardzenie leśnego odcinka od 12 Marca do Rzecznej - samochód tak się nie niszczy i droga jest przejezdna niezależnie od pogody.
Byłbym jednak zadowolony, żeby dokończyli szczytną ideę zagospodarowania tej drogi aby była normalna i bezpieczna (rozbudowa do normalnej wielkości drogi dwujezdniowej + normalny wyjazd/wjazd na/z Gdańskiej) albo dostosowali ruch na tej drodze do jej możliwości tj.: wprowadzili obustronny zakaz parkowania na całej długości, namalowali linie warunkowego zatrzymania dla mijanek, ustawili słupki na chodniku, powiększyli zatoczki do mijanek, poszerzyli wjazd od Gdańskiej, czy ustawili znak, że to droga dla mieszkańców Redy (z drogą Reda - Nowy Dwór można było tak zrobić, a klasa tej drogi jest chyba taka sama jak Rzecznej).
Na chwile obecną jeżeli chodzi o ruch - to jest mała obwodnica na linii GPU-GWE a standardem przypomina osiedlową drogę pod blokiem.

Przy okazji wspomnę też o drodze przez las (12 Marca - oś. Fenikowskiego).
Ta droga tez nie jest uregulowana znakami. Często widzę jak lokalne cwaniaczki że szrotowywrotek (szczególnie ci co robią okoliczne wywózki ziemi czy dostawy piachu) omijają viatoll i jeżdżą przez las do Fenikowskiego, a czasem puszczają się Rzeczną przez nadwątlony mostek. Jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo oraz na trwałość infrastruktury drogowej - już nie wspominam.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

O trwałości infrastruktury faktycznie nie ma co wspominać, skoro nagminnie rozjeżdża się u nas to co już powstało. Na wspomnianej 12 Marca skutki budów widać od razu. Ścieżka rowerowa jest niszczona przez samochody ciężarowe, gruszki z betonem itd. Policji to nie rusza, bo nie ma bezpośredniego przełożenia na nich. Interwencje mieszkańców, których szlag trafia na widok tej wschodniego kołchozu, niewiele przynoszą. Dalej nikt nie dba o to co zbudowane.
Co do projektów, jakie są tu proponowane, to faktycznie zamknięcie drogi przez las dla samochodów jest ok. Oczywiście nie mówię tu o łączniku pomiędzy Rzeczną a 12 Marca. O ile pamiętam już dawno była mowa o projektowaniu cywilizowanego połączenia 12 Marca z Gdańską, ale chyba coś nie wychodzi.
ODPOWIEDZ