Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Jak można budować "małe rondo" na tak mocno
natężonej ruchem ulicy Obwodowej ???
...bo tak jest w opisie projektu
to jakieś chore ! :lol:
a w ogóle czy inwestycja do której Miasto będzie musiało
dopłacić ok. 60 % a może i więcej można zaliczyć do
Budżetu Obywatelskiego ?
bo co można zbudować za 50.000 PLN ... no teraz już
nowa pula 75.000 PLN ale to i tak śmieszna kwota.

Przede wszystkim małe ronda to budują na wsiach
(chodz ostatnio nie zawsze) ale nie w mieście.

... chyba że autor projektu rondo przy Aquasferze
też nazywa "małym rondem" :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

jeśli miasto dopuści to rondo do BO to jak dla mnie można zamknąć ten pomysł (ogłaszania BO) i przestać się ośmieszać.
Proponuję Węzeł Integracyjny na dworcu też zgłosić do BO albo kupno piasku do pługopiaskarek na akcję zimową... no są chyba jakieś granice :)

Inna sprawa to, że planuje się rondo na wysokości Moriny, jest rondo przy Aquasferze, teraz rondo przy Reda Park hehe
Zamiast Obwodowa powinna wtedy nazywać się rondowa :)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Mi budowa ronda w tym miejscu nie przeszkadza, niech
robią, ale NIE z Budżetu Obywatelskiego .
Jeśli mają w ogóle budować to NIE MAŁE !
... czy komuś naprawdę główkę za bardzo przygrzało ?
Tak jak pisałem wcześniej tam musi powstać
normalne "DUŻE RONDO" na którym TIR lub autobus zrobi
wygodną nawrotkę, przecież to nie droga osiedlowa,
tam jest bardzo dużo miejsca i szeroko, więc da się.

to rondo Obwodowa - Rolnicza - Olimpijska dobrze
pamiętam że było planowane w roku 2016 jako nomalna
inwestycja miejska,
dzisiaj wygląda na to że miasto wycofuje się z tego planu,
nie będzie budować tego z normalnego budżetu, ale też
nie skorzysta na pewno z dofinansowania ze Starostwa
Wejherowskiego, na które mogło liczyć, bo przecież to
droga powiatowa. Dobrym przykładem było dofinansowanie
przy I etapie ścieżki i chodnika na Obwodowej, gdzie
Starostwo przekazało na tą inwestycję aż 40 %. kwoty,
czyli ewidentnie widać że pieniądze są w zasięgu ręki,
i teraz ... czy inwestycja z projektem w B.O.
też może liczyć na zewnętrzne dofinansowanie ???
... tego nie wiem, ale przypuszczam że chyba nie.
Ogólnie pieniądze z Budżetu Obywatelskiego, to znaczy :
wspólne środki z lokalnego budżetu powinny być efektownie
wydane, czyli do budowania dóbr dla lokalnej społeczności ...
... DLA NAS REDZIAN..... a oni chcą budować rondo też dla
pucków i innych turystów ... no brawo "geniusze" ! :(
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Zakończyło się składanie propozycji inwestycyjnych, oraz weryfikacja zgłoszonych projektów do BO 2019. Głosować będziemy dopiero od 10 września do 24 września i tylko drogą elektroniczną . :)
Każdy mieszkaniec Redy będzie mógł oddać tylko jeden głos i na jeden projekt

Lista projektów przyjętych do głosowania :
http://miasto.reda.pl/wp-content/upload ... owania.pdf
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

dla mnie to chore, że projekty trzeba było zgłaszać do połowy maja, a głosowanie będzie za 5 miesięcy....
Dlaczego nie można było zgłaszać projektów do np. sierpnia?

Za dużo projektów by wpadło?
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Mam nadzieję, że ten BO będzie miał trochę lepszą promocję niż poprzednie i większa liczba mieszkańców weźmie udział w głosowaniu.

Przydałyby się chociażby plakaty jak to robią w Wejherowie, albo niech chociaż powiedzą księdzu niech powie z ambony o tym czy coś :P
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

póki co dwa projekty nie zostaną zrealizowane, bo w przetargu... a jakże, miasto źle oszacowało koszty.

chodzi o rozbudowę placu zabaw w Betlejem i o wychodek dla psów przy Obwodowej.

W obu przypadkach niedoszły wykonawca chciał więcej pieniędzy niż miasto zaplanowało.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

W ubiegłym roku układano na moim domu papę termozgrzewalną. Rozrzut cen ogromny od 5 do 15 zł za m kw. Prawie żaden z dekarzy nie dysponował wolnymi terminami w sezonie wiosenno-letnim. Szukałem w lutym/marcu. Jedynie ci najdrożsi "może by coś znaleźli" W efekcie skompletowałem ekipę sam, a kolega budowlaniec pilnował jakości robót. zmieściłem sie w posiadanych pieniadzach.
Obecnie jest rynek wykonawcy, to oni windują ceny, nie ma ludzi do pracy. U kuzyna na budowie pracuje 3 Ukraińców. Zarabiają tyle samo co Polacy, a tacy fachowcy jak zbrojarz, dobry kafelkarz czy ciesla cenią się.
Jedno trzeba przyznać, ze ci Ukraińcy pracuja od rana do wieczora z przerwami na posiłki (nie muszą, sami chcą). Właściciel firmy budowlanej ustawił na budowie dwie przyczepy kampingowe i robota idzie. Z tego co wiem, to ta firma nie ma wolnych terminów na przyszły rok.

Może Urząd żle skosztorysował te roboty, a może zadna firma nie ma ochoty na takie małe partaniny. W tym czasie może zarobic więcej na innej budowie.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Od 10 do 24 września będziemy głosować na przyjęte projekty do Budżetu Obywatelskiego 2019
Na liście znajduje się 15 propozycji na które możemy oddać głos na jeden wybrany projekt,
głosowanie odbywa się w formie elektronicznej przez stronę www.bo.reda.pl

http://miasto.reda.pl/wp-content/upload ... owania.pdf

Mam tylko nadzieję że lista która została zaopiniowana ponad 3 miesiące temu jest nadal aktualna i nie została poddana kolejnej weryfikacji w tym czasie :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Mam pytanie odnośnie tych projektów. Czy jeżeli dotyczy on np wybudowania czegoś, czy przeprowadzenia jakiejś usługi (szkolenia, kursy, terapie itd) to po wybraniu przez mieszkańców odbywa się przetarg na wykonanie takiej usługi czy to już jakaś konkretna firma się o to stara? Bo jak czytam o projekcie z półkoloniami w Redzie z hipoterapią, to przychodzą mi na myśl dwie stajnie a ten sam projekt, z tego co pamiętam, był składany przez tę samą osobę w zeszłym roku. Zastanawiam się, na ile jest to próba kręcenia własnego interesu z kasy miasta, a na ile tak na prawdę robienie coś pro bono publico...

... a może ja po prostu znowu marudzę :D
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Easywalker
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

Kolego, ad.projektu półkolonie letnie dla dzieci, projekt składany jest poraz pierwszy, jest to projekt miekki, osoba, ktora,go złożyła nie ma nic wspólnego z ŻADNĄ stadniną koni w Redzie, ani w okolicy. Projekt nie dotyczy hipoterapii, a półkolonii z elementami nauki jazdy konnej dla redzkich dzieci. Osoba, ktora go złożyła, wygrała w 2018 w budżecie - projekt budowa placu zabaw w Ciechocinie za torami. Stąd może kojarzysz tą osobę, działa lokalnie dla mieszkancow etc.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

Oczywiście, że jest to kręcenie własnego biznesu. Każda usługa podpada, a już tak wąska specjalizacja to wręcz pisanie wprost. Jest w czym wybierać, można ze spokojem sumienia pominąć :)
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Czym innym jest zachowanie czujności i pilnowanie transparentności w sferze publicznej, a czym innym jakaś fobia i doszukiwanie się wszędzie nieprawidłowości. Sam robiąc kiedyś społeczną akcję musiałem się posunąć do granic absurdu, żeby nie zostać posądzonym o cokolwiek niegodziwego. Teraz wszyscy są zadowoleni z efektów. Jestem pełen uznania dla wszystkich wnioskodawców za to, że im się chciało ruszyć 4 litery i zrobić coś dla siebie i innych. To już kwestia komisji kwalifikacyjnej czy słusznie przesiali wnioski.
Awatar użytkownika
grabula
Forumowicz
40 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

5 lat temu

Lepiej oddać głos na budowę chodnika lub inne inwestycje , które powinny być zrobiona przez UM. Najważniejsze szukać wszędzie spisku i myśleć, że wszyscy chcą kombinować....Przykre
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

5 lat temu

Witam :)

Wszystkich mieszkańców Redy zachęcam do głosowania na projekt nr 7 na liście:
🚴‍♂️🚴‍♀️"Stworzenie parkingu rowerowego oraz szafek podręcznikowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie"🎒📚

Jeśli są jakieś pytania dotyczące projektu lub sposobu głosowania, to chętnie na nie odpowiem ;)
ODPOWIEDZ