Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1613 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

1 tydzień temu

Easywalker - faktycznie mogło tak być. To nazwisko się powtórzyło w zeszłym roku, a o samych półkoloniach mogłem czytać gdzieś w jakichś propozycjach projektów czy coś takiego i stąd mój błąd. Myślę, że Pani Sylwia mi wybaczy :)

Robin, Grabula - nie jestem z tych co wszędzie szukają spisków, zadałem jedno proste pytanie, które mnie nurtowało. Moje wątpliwości o przykładowo, i jak się okazało omylnie z mojej strony, projekt rozwiał Easywalker.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2092 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 8 lat temu

1 tydzień temu

Huherko pisze:
1 tydzień temu
Mam pytanie odnośnie tych projektów. Czy jeżeli dotyczy on np wybudowania czegoś, czy przeprowadzenia jakiejś usługi (szkolenia, kursy, terapie itd) to po wybraniu przez mieszkańców odbywa się przetarg na wykonanie takiej usługi czy to już jakaś konkretna firma się o to stara? Bo jak czytam o projekcie z półkoloniami w Redzie z hipoterapią, to przychodzą mi na myśl dwie stajnie a ten sam projekt, z tego co pamiętam, był składany przez tę samą osobę w zeszłym roku. Zastanawiam się, na ile jest to próba kręcenia własnego interesu z kasy miasta, a na ile tak na prawdę robienie coś pro bono publico...

... a może ja po prostu znowu marudzę :D
nie wiem jak to jest w tym przypadku, ale na pewno w wielu przypadkach jest to pomysł na wspomaganie swojego biznesu.
Kiedyś czytałem nawet o tym artykuł na jakimś trójmiejskim portalu, że powstały firmy oferujące "gry miejskie" i zgłaszały projekty w każdej dzielnicy. Projekty tanie po kilka tysięcy ale w każdej dzielnicy i często było tak, że wygrała jakaś duża inwestycja i zostały pieniądze w puli to właśnie te tanie projekty dostawały te zlecenia... a przeprowadzić mógł to tylko jeden podmiot...który to zgłosił :)

Teraz nie wiem czy to jest możliwe, czy miasta się przed tym zabezpieczyły...

Jeżeli jest tak, że wygrywa projekt, który dostał najwięcej głosów, to dla mnie to jest ok, że ktoś zgłasza swój biznes.
Widocznie ludzie tego bardziej potrzebują niż chodników, a po to ten budżet jest :)

Ja wole inwestycje, więc dla mnie najlepszy projekt tej edycji to:
Rozbudowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw oraz budowa mini parku
i na niego oddałem głos :P

Ale najważniejsze, aby jak najwięcej osób głosowało, a w przyszłości jak najwięcej osób zgłaszało projekty.
Major
Częsty Bywalec
403 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 5 lat temu

6 dni temu

w pełni się zgadzam z Wickiem, ale też to co opisał wcześniej Huherko
... dlatego mój wybór z listy był zdecydowany i również głosowałem na projekt nr.2 czyli Rozbudowa siłowni zewnętrznej i placu zabaw oraz budowa mini parku przy ul.Obwodowej :)
ODPOWIEDZ