Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Ja będę głosował za przeprowadzeniem konkursu na murale w tunelu w Redzie ;)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

1 rok temu

... bardzo dobry pomysł Zigi :)

Jakieś 2-3 lata temu rozmawiałem z panem Tomaszem Wiśniewskim z Fabryki Kultury właśnie w sprawie tunelu pod Gdańską,
zaproponowałem mu by zaprosił ponownie grafficiarzy ale też artystów murali i szablonu
... no i od tamtej pory cisza :?

Może niektórzy pamiętają, ale ostatnia zmiana oblicza redzkiego tunelu była w 2011 r. czyli aż 11 lat temu,
wtedy to odbyło się wydarzenie "Street Art Jam" na którym gościło wielu artystów ... i tunel wówczas wyładniał.
Organizatorami tego wydarzenia był Urząd Miasta i MOKSiR Reda.

Oczywiście wiem aby powstały nowe malowidła to ściany muszą przejść renowację, czyli znowu koszty,
ale Urzędnicy mogli by wyszukać sponsorów ... tak jak poprzednio. :wink:
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Pewnie tak, co nieco trzebaby połatać.
Myślę też, że te oprawy oświetleniowe możnaby wymienić na nowe, ledowe. Byłoby ładniej, jaśniej i taniej (co przy obecnych kosztach energii ma niebagatelne znaczenie).
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Major pisze:
1 rok temu
... bardzo dobry pomysł Zigi :)


Oczywiście wiem aby powstały nowe malowidła to ściany muszą przejść renowację, czyli znowu koszty,
ale Urzędnicy mogli by wyszukać sponsorów ... tak jak poprzednio. :wink:
Dobre. Firmy walczą o przetrwanie (oprócz tych państwowych, energetycznych), myślą jak dotrwać do jutra, a Ty chcesz szukać sponsorów na malowanie tunelu .... Powodzenia. Za chwilę będziemy mieli ciemno na ulicach, a tu taki problem jak malowidła ....
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Akurat malowanie miałoby być w ramach budżetu obywatelskiego. Chyba nie chcesz dotować przedsiębiorców z budżetu obywatelskiego, prawda?
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

No i to się nazywa obrócić kota ogonem. Brawo
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

No to mamy już listę projektów z opinią pozytywną, które zostaną poddane głosowaniu. Jako że mieszkam w centrum, to w zasadzie nie ma projektu, na który mógłbym oddać swój głos.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

ja także nie specjalnie mam na co głosować...
pewnie z braku laku zagłosuje na coś zielonego w mieście, albo na Taras Widokowy, ale muszę najpierw poczytać opisy :P

Ale widzę, że jest jakaś inwestycja w tereny przyszkolne więc w sumie z góry wiemy który projekt wygra :) aż dziwne, że nie przeszedł żaden projekt budowy parkingu, chodnika czy malowania pasów na jezdni...

Projekt "Świat leśnych zwierząt. Ścieżka edukacyjna." wydaje się fajny - może przy okazji udałoby się schody wyremontować :P
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Są wyniki głosowania do budżetu obywatelskiego:

Renowacja i modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie przy ulicy Rekowskiej 36 - głosów 796
Wykonanie bezpiecznej nawierzchni do siatkówki z wykorzystaniem do badminton i innych gier zespołowych - głosów 312
Podwórko Betlejem - rozbudowa miejsca dla sportu i rekreacji w dzielnicy Betlejem - głosów 292
Więcej zieleni – miasto odmieni! Parki kieszonkowe przy ul. Norwida - głosów 291
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

ja ostatecznie głosowałem na "Więcej zieleni – miasto odmieni! Parki kieszonkowe przy ul. Norwida".

Dobrze, że wygrał ten projekt bo skoro w tej części miasta nie ma większych szans na Park / teren rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia to może chociaż takimi małymi kroczkami coś uda się poprawić.
To kropla w morzu potrzeb... ale lepsze to niż nic.

Czekam na realizację i zobaczymy jak wyszło :P
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

1 rok temu

Wiem, marudzenie - ale jak można było dopuścić do powstania takiego syfu w i przy rowie melioracyjnym przy Obwodowej od wysokości Młyńskiej do Gdańskiej... Syf kiła i mogiła, a to wjazd do miasta...
ODPOWIEDZ