Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

zgadzam się z Wami...
choć w sumie już sam nie wiem, czy wolę wychodek dla psów, czy budowę przystanku...

ale fakt, że BO powinien bardziej służyć rekreacji, niż typowo miejskim inwestycją.
Za chodniki, ulice czy przystanki powinien być odpowiedzialny Wydział Dróg, a nie sami Obywatele...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Od 17 kwietnia rozpoczyna się zbieranie wniosków
do Budżetu Obywatelskiego 2019
Łączna pula na przyszły rok zwiększa się z 250 tys.
do 375 tys.
natomiast kwota na projekt pojedyńczy zmienia się
z 50 tys. do 75 tys.

http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/3 ... kiego.html
szym911
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Szału nie ma z tym budżetem, budowe prostego placu zabaw trzeba robić etapami przez 2 czy 3 lata aby wyglądał on jako tako, Rumia na budżet przeznacza 1,5mln, Wejherowo blisko 2mln, nawet 15 tysięczne Władysławowo przeznacza po 100tyś na projekt...no ale dobrze że w ogóle jest.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Cóż, Rumia z samego Auchan ma kilka mln rocznie a my nie. My wolimy przyjmować do swoich zasobów kolejne domki jednorodzinne, które generują tylko koszty. To trochę brutalna prawda, ale jednak tak to jest. Moim zdaniem chyba trochę musieliby zmienić zasady BO, żeby nie dublować zadań gminy.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Tak po prawdzie to wszystkie zadania BO mozna zaliczyć do tych, którymi powinien zając się UM. Jeśli obywatele sobie zażyczą budowę chodnika i zadanie to zyska duże poparcie, to dlaczego nie. Niech robią.

Z pewnością jestem dziwakiem (a któż nie jest?) lecz plac zabaw w dzielnicy domków jednorodzinnych trochę mnie zastanawia i prawdę mówiąc dziwi. Miejsce na huśtawkę, grę w kometkę, piaskownicę, kosz do koszykówki itp chyba kazdy znajdzie na swojej działce. Mieszkańcy wybrali, przegłosowali, będą mieli. Taki plac zabaw moze oczywiście spełniac również rolę integracji mieszkańców, to bardziej rozumiem :-)
Jako dziwak :-)) moge dodać, że jeszcze nie tak dawno ludzie sie sami integrowali. Kłaniali sie sobie nawzajem, zagadywali, zapraszali na kawę, czy inne napoje. Teraz brama automatycznie zamykana, pies spuszczony, rolety również...no cóż takie czasy. Ogólnie je4dnak jest ok.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Oj piszemy tu o mniejszych i większych marzeniach, ale bez przesady. Żeby kłaniać się sobie nawzajem, uśmiechać, a jeszcze na kawę zapraszać :shock: !!!? Łeb w dół, albo jeszcze lepiej bezczelne spojrzenie prosto w oczy, ale za nic w świecie "dzień dobry". 10 lat w sąsiedztwie bez żadnego kontaktu. Takie są tu standardy.
W sprawie dziwactwa łączę się z kolegą, gdyż w dziwaczny sposób staram się zachowywać odwrotnie niż w/w. Polecam każdemu - naprawdę bywa milej :D :sunny:
Dlatego wszelkie place integracyjne niezależnie od zabudowy wielo, lub jednorodzinnej są jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Harmonogram-prac-nad-Budżetem-Obywatelskim-2019-630x205.jpg
Harmonogram prac nad budżetem obywatelskim 2019 :D :o

http://miasto.reda.pl/2018/harmonogram- ... skim-2019/
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Obserwuje dzieci (10-14 letnie i starsze) moich sąsiadów i stwierdzam-one sie nie bawią razem. Nie grają w klasy, w kometkę, w piłkę, w palanta, w dwa ognie i inne takie. Boisko przy Brzozowej po południu puste, przy szkole puste, przy kościele puste. Widuję je (te dzieci) czasem na rowerach lub wrotkach. Jeszcze kilkanaście lat temu dzieciarnia bawiła się. Na pustej działce zrobili sobie boisko i grali az do wieczora w piłkę. Grali tez w "kosza" przy Brzozowej. Co dzieci i małolaty teraz robią w ciepłe wiosenne i letnie popołudnia? Może w to się juz nie gra. Moje dzieci już są dorosłe, a wnuczęta to jeszcze jeżdżą w wózkach
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Chciałem zauważyć jedną rzecz. Wszyscy po kolei płaczą, że jeden projekt lepszy od drugiego i że część tych zadań miasto powinno zrealizować samo.
Z ciekawości, na stronie bo.reda.pl kliknąłem w zakładkę "Budżet Obywatelski - co to jest?", a tam jak byk są wypisane cele:

"Celem konsultacji jest:
1) uzyskanie od mieszkańców Gminy Miasto Reda propozycji projektów inwestycyjnych, dotyczących zadań znajdujących się w zakresie zadań własnych Gminy Miasto Reda,
2) dokonanie przez mieszkańców miasta Redy wyboru projektów do Budżetu Obywatelskiego."
Nie ma tu słowa o tym, że kasy nie można przeznaczyć na remont chodnika, wiaty przystankowej czy kastrację psów i kotów.

Nie zapominajmy, że to są cały czas środki z budżetu miasta, a Miasto zasięga opinii co jest najpilniejsze do zrobienia.

Pozdrawiam i smacznej porannej kawy życzę.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

cli1 pisze:
6 lat temu
Chciałem zauważyć jedną rzecz. Wszyscy po kolei płaczą, że jeden projekt lepszy od drugiego i że część tych zadań miasto powinno zrealizować samo.

Pozdrawiam i smacznej porannej kawy życzę.
Gwoli ścisłości nie "wszyscy po kolei płaczą" Ja nie płaczę, przynajmniej z tego powodu :-)
Poranna kawa była ok, z pewnością dzięki twoim życzeniom :-)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

cli1 pisze:
6 lat temu
Chciałem zauważyć jedną rzecz. Wszyscy po kolei płaczą, że jeden projekt lepszy od drugiego i że część tych zadań miasto powinno zrealizować samo.
Z ciekawości, na stronie bo.reda.pl kliknąłem w zakładkę "Budżet Obywatelski - co to jest?", a tam jak byk są wypisane cele:

"Celem konsultacji jest:
1) uzyskanie od mieszkańców Gminy Miasto Reda propozycji projektów inwestycyjnych, dotyczących zadań znajdujących się w zakresie zadań własnych Gminy Miasto Reda,
2) dokonanie przez mieszkańców miasta Redy wyboru projektów do Budżetu Obywatelskiego."
Nie ma tu słowa o tym, że kasy nie można przeznaczyć na remont chodnika, wiaty przystankowej czy kastrację psów i kotów.

Nie zapominajmy, że to są cały czas środki z budżetu miasta, a Miasto zasięga opinii co jest najpilniejsze do zrobienia.

Pozdrawiam i smacznej porannej kawy życzę.
... spokojnie - cli1 -
Nikt tu nie ma pretensji do wybranych projektów, a nawet
przecież nie będzie podważać regulaminu
... z płaczem też nie przesadzaj
ale podoba mi się Twój opis, normalnie jak urzędnik z
wykładem co to jest BO i jakie ma zadanie, super :) :)

Ja akurat dałem przykład , że tych wygranych projektów
jest za mało, mamy TYLKO PIĘĆ ! no i pula finansowa niska
(ten rok jeszcze 250 tys.) trochę śmieszna .
Dlatego piszę - inaczej gdyby tych wygranych projektów było
więcej, może nie 20, ale z 10 - 12 to by projekty związane np.
z rekreacją albo sportem miały też szanse, a nie tylko remonty.
W tym rzecz, że widać jak Miasto remontuje gdzieniegdzie
chodniki z normalnego budżetu, ale np. parków już nie buduje.

... i teraz dopiero napiję się kawy, bo porannej dziś wyjątkowo nie było :D
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

UFF CO ZA TEMPO !!

Jeszcze nie opadł kurz i emocje po BO2018, a już od dziś można składać projekty na BO 2019.

Termin składania wniosków mija 18.05.2018. Tym razem może uda się zainteresować większą liczbę mieszkańców - miasto dało sobie na akcję promocyjną 3 i pół miesiąca.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

wszystko pięknie ładnie
+ że większy budżet
+ że dostosowanie do pozostałych miast

ale po co ten pośpiech... projekty zbieramy do 18.05 a głosowanie we wrześniu
Nie można było projektów pozbierać do sierpnia, albo chociaż do połowy czerwca?

Kurcze nie każdy ma przygotowany na biurku gotowy projekt... może jakby dali 2 miesiące to ktoś zgłosiłby jeszcze coś ciekawego... a nie tylko kolejne wychodki dla psów i chodniki pod domkami - które i tak będą robić za parking.
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Pozdrawiam wszystkich, którym nie podobał się projekt remontu chodnika w Rekowie ;)
https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/zadania/1/10
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Wow, poszaleli. Budowa ronda z budżetu obywatelskiego? Mam nadzieję, że ludzie jednak na to nie zagłosują...
ODPOWIEDZ