Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

od jutra głosujemy na jeden z 10 projektów
jeśli dobrze widzę, to nie ma ubikacji dla psów, więc nie jest najgorzej

lista zakwalifikowanych projektów:
http://miasto.reda.pl/wp-content/upload ... ANIA-1.pdf
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Jak na pierwszy raz, rzeczywiście mogło być gorzej. Myślę, że w kolejnych edycjach będzie ciekawiej, bo niektóre pomysły z pewnością "dojrzeją"
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

fajnie, że miasto wzorem sąsiadów stworzyło budżet obywatelski - za to brawo

minus jednak trochę za organizację
w Gdyni np. głosuje się przez stronę www podając po prostu swój PESEL... w Redzie trzeba albo osobiście jak w ubiegłym wieku, albo drukować, podpisywać i skanować - dla mnie ok... ale myślę, że wielu ludziom nie będzie się chciało
i druga sprawa, że mało szczegółowe są opisy.

Ja się zastanawiam między:
Projekt nr 7: Siłownia zewnętrzna wraz z placem zabaw (Budowa siłowni zewnętrznej oraz niewielkiego placu zabaw dla mieszkańców pobliskich osiedli pomiędzy ul. Osadniczą i ul. Obwodową, działka nr 682/10)

a


Projekt 16: Strefa Zieleni i Rekreacji - miejsce wypoczynku dla rodzin i młodzieży
(Stworzenie miejsca zieleni i rekreacji zlokalizowanego przy Osiedlu przy Młynie na działce nr 705/10, dostępnego dla ogółu mieszkańców Redy)

a

Projekt 19: Ogród miejski przy ul. Gdańskiej z funkcją służącą rekreacji i krajoznawstwu (Stworzenie miejsca do spędzania czasu wolnego przez młodzież, służące integracji i organizowaniu działań turystycznych/krajoznawczych dla mieszkań Redy i przyjezdnych przy ul. Gdańskiej 55)

zastanawia mnie tylko to, że miasto ma w swoim planie inwestycyjnym na drugi kwartał wpisaną inwestycję:
Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy ul. Obwodowej - etap I na terenie działki nr 682/10 w Redzie

bardzo podobna inwestycja do projektu 7

o projekcie 16 jeden z forumowiczów tutaj pisał. Wiem, że mają tam być piłkarzyki i wiata ogniskowa, natomiast o projekcie 19 nic nie wiem i nie wiem, gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Fakt, sposób głosowania jest przestarzały, przez co mało kto zagłosuje. A są jakieś wymogi w regulaminie ile osób/mieszkańców musi zagłosować?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

6 lat temu

Nie, nie ma wymogów, co do ilości osób, które muszą zagłosować Przy okazji jeszcze raz polecam:

Projekt 16: Strefa Zieleni i Rekreacji - miejsce wypoczynku dla rodzin i młodzieży (Stworzenie miejsca zieleni i rekreacji zlokalizowanego przy Osiedlu przy Młynie na działce nr 705/10, dostępnego dla ogółu mieszkańców Redy)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Uwaga! Dziś ostatni dzień na oddanie głosu w budżecie obywatelskim!

http://miasto.reda.pl/2017/uwaga-glosuj ... ywatelski/
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

zakończył się pierwszy budżet obywatelski.
Wybraliśmy 5 projektów do realizacji.
Głosy oddało 1942 osoby.

Nie wiem jak Wam, ale mi się wydaje, że jak na pierwszy raz to wyszło całkiem fajnie.
9 % głosujących może na kolana nie rzuca, ale pamiętajmy, że system głosowania był lekko archaiczny
Załączniki
PROJEKTY-BO.jpg
http://miasto.reda.pl/2017/budzet-obywatelski-komunikat/
River Man
Ja tu zaglądam
32 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

6 lat temu

Betlejem choć najmniejsza pod względem mieszkańców dzielnica w Redzie, wygrała I Budżet obywatelski, brawo także dla FitPark, reszta daleko w tyle. Mały może dużo, fajni tu ludzie mieszkają.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Dzięki inicjatywie mieszkańców powstanie kolejnych kilka ciekawych miejsc, gdzie można miło spędzic czas. Tym, którym się chciało dziękuję i gratuluję.
Inna sprawa to system głosowania. Gdyby bardziej wykorzystano możliwości jakie daje internet, to z pewnością głosów byłoby więcej.
pjotrek3
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Witam wszystkich co prawda mieszkańcem Redy będę za jakieś 3 miesiące (przeprowadzam się z Gdyni Dąbrowy) ale chciałbym napisać że w Gdyni budżet obywatelski sprawdza się w 100%. Na Dąbrowie dzięki temu powstało boisko do siatkówki plażowej, punkt do ćwiczeń. Fajnym pomysłem jest wybieg dla psów, taki ma powstać.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Witaj w Redzie
Mam nadzieje, że u nas też sprawdzi się BO... ale liczę na lepsze inwestycje niż "wybieg dla psów" bo akurat ja jestem przeciwnikiem wydawania publicznych pieniędzy na toalety dla psów pod oknami mieszkańców
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

i jest przetarg na pierwsze dwie inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Pojawił się przetarg na plac zabaw i siłownie zewnętrzną pomiędzy ulicą Osadniczą, a Obwodową, oraz na parking rowerowy przy Zespole Szkół nr 2.

Szczególnie wizualizacje placu zabaw i siłowni przy Obwodowej robią bardzo dobre wrażenie. Będę pozytywnie zdziwiony jak uda się to zrobić w kwocie zgłoszonej do BO (< 40.000 zł)

Przetarg ma się rozstrzygnąć 12.09.2017 r. i wykonawca ma zbudować to w 2 miesiące... czyli jeśli tym razem nie będzie przeszacowania to jeszcze w tym roku powstanie naprawdę fajny kawałek miasta.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

gdzie można zobaczyc te plany?
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

sorrki mogłem od razu zalinkować
http://bip.reda.pl/zamowienia/pokaz/2862

siódmy załącznik (ZALACZNIK NR 1_Zał. nr 2- Projekt zagospodarowania terenu działki.pdf)
od strony 20 zdjęcia zabawek i urządzeń
od strony 32 stan obecny
od strony 34 wizualizacje
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Faktycznie elegancko to wygląda
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ