Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Budżet Obywatelski

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

a ja mam wrażenie, że miasto na silę robi ten budżet.
Taka pokazówka... inni mają więc my też, ale nawet lepiej, żeby mieszkańcy nie zgłaszali projektów.

Projekty zgłaszają Dyrektorzy Szkół, czy Bibliotek. Projekty które są zgłaszane przypadkiem także są w planie inwestycyjnym, czyli w teorii powinny być zrobione nawet bez tego budżetu...

Jak tak dalej pójdzie to wszystkie miejskie inwestycje będą robione w ramach BO.

Rany co to za BO remont chodnika. No kurcze remont chodnika to zadanie miasta, a nie BO. Co w przyszłym roku? Remont wiaty przystankowej, czy malowanie pasów na ulicy, a może odśnieżanie chodnika przy ul. Młyńskiej?

Remonty, inwestycje w obiekty publiczne czy budowa oświetlenia to nie BO... to podstawowe obowiązki miasta :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Wicek - co racja, to racja ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Jestem podobnego zdania że wszystko to wygląda sztucznie
Niby trochę lepszy wybór w tych projektach, ale podobnie jak poprzednich latach większośc projektów mogłoby a raczej powinno zrealizować miasto.
Co do mojego głosu to wybór padł ... tak jak wcześniej napisał Zigi - tylko ze względu bliskość, ale też się z tym wahałem czy jednak oddać głos na projekt z którego częściowo będzie korzystać placówka oświatowa, a ona i tak jest w rękach miasta.
... ale to i tak lepsze niż na jakiś chodnik czy też zadaszenie amfiteatru
Zdziwił mnie tylko projekt nr.14 "zamontowanie dodatkowych słupów oświetleniowych nad przejściami dla pieszych" ... no ludzie ! przecież jeszcze w tym roku Burmistrz zapowiadał że to właśnie Miasto ma w planach montowanie dodatowego oświetlenia nad najbardziej niebezpiecznymi przejściami, między innymi na Obwodowej, Łąkowej i innych ulicach,
oczywiście, pomysł jak najbardziej jest dobry, tylko jakim cudem znalazł się na liście zgłoszeniowej ?
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Bardzo podobajaą mi się projekty "Podwórko Betlejem" i podwórko "Harcerska" Otrzymały one mnej wiecej tyle głosów co co inne pododobne, a widac tam autentyczne zaangażowanie mieszkańców. Chce im im sie chcieć...Takim inicjatywom konieczne jest wsparcie. Wiecej punktów raczej nie zbiorą, ,za mało ich tam mieszka.
W przyszłym roku głosję na nich.
Warto dołożyc pare złotych na jakieś boisko do siatki czy do kosza,lub tez jakieś urządzenie gimnastyczne lub zakupić zieleń, którą sami posadzą. Bardzo to mi się podoba. Bardzo
Awatar użytkownika
myszkaaa_83
Forumowicz
47 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

4 lat temu

Romek pisze:
4 lat temu
Bardzo podobajaą mi się projekty "Podwórko Betlejem" i podwórko "Harcerska" Otrzymały one mnej wiecej tyle głosów co co inne pododobne, a widac tam autentyczne zaangażowanie mieszkańców. Chce im im sie chcieć...Takim inicjatywom konieczne jest wsparcie. Wiecej punktów raczej nie zbiorą, ,za mało ich tam mieszka.
W przyszłym roku głosję na nich.
Warto dołożyc pare złotych na jakieś boisko do siatki czy do kosza,lub tez jakieś urządzenie gimnastyczne lub zakupić zieleń, którą sami posadzą. Bardzo to mi się podoba. Bardzo
W imieniu Podwórka Betlejem dziekuję za miłe słowa :tongue: :wink: :D w tym roku niestety się nie udało, za mało głosów, ale to tylko dlatego, że z dzielnicy Betlejem startował drugi projekt "Bezpieczne, oświetlone i utwardzone przejście piesze przez las z dzielnicy Reda Betlejem do stacji SKM Reda Pieleszewo" i głosy mieszkańców Betlejem podzieliły się. Na szczęście ten drugi projekt przeszedł do realizacji, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku nasi mieszkańcy, którzy nie głosowali na Podwórko Betlejem oddadzą swoje głosy :o We wcześniejszych latach udawało się wygrać i naprawdę małymi kroczkami robi się bardzo fajnie, niestety kwota z budżetu nie powala, więc też dużego pola do popisu nie ma, ale trzeba się cieszyć z tego co jest :D :D
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Huherko pisze:
4 lat temu
Podoba mi się, ja bym nawet poszedł dalej - budowa pasażu pieszego/deptaka od końca ulicy 12go Marca, przez skrzyżowanie w lesie z ulicą Rzeczną aż do skrzyżowania ulicy Rzecznej z Gdańska - z wyłączeniem ruchu samochodowego (nie dotyczyłoby to mieszkańców np ulicy Zbożowej)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ten fragment o pomyśle zamknięcia ul. Rzecznej dla ruchu samochodowego.
Czyli mieszkając przy pętli na końcu 12 Marca i chcąc jechać np. do Wejherowa miałabym robić pętlę - 12 Marca -> Pucka -> Gdańska (prawie 5 km), zamiast Rzeczną dojechać do Gdańskiej (1 km)? I to nawet nie o podróż do Wejherowa chodzi, ale o to, że cała masa mieszkańców Betlejem dojeżdża tamtędy do SKM Pieleszewo, by zostawić auto na tamtejszym ... ekh ... Park&Ride.
Totalnie szalony pomysł i oby nigdy nie wszedł w fazę choćby tylko projektowania, nie mówiąc już o realizacji :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Romek pisze:
4 lat temu
No i znów się z tobą zgadzam Wicku.
kiedyś na terenie naszej parafii w Ciechocinie było boisko i dzieciaki grały tam w piłkę. Ustało to jednak podobno ze względów bezpieczeństwa (tak słyszałem) Teraz nie ma problemu, budują kościół.
Romku, chyba nie jestem w temacie. Gdzie na Ciechocinie budują kościół?
Kolejny??
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Salamandra pisze:
4 lat temu
Huherko pisze:
4 lat temu
Podoba mi się, ja bym nawet poszedł dalej - budowa pasażu pieszego/deptaka od końca ulicy 12go Marca, przez skrzyżowanie w lesie z ulicą Rzeczną aż do skrzyżowania ulicy Rzecznej z Gdańska - z wyłączeniem ruchu samochodowego (nie dotyczyłoby to mieszkańców np ulicy Zbożowej)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ten fragment o pomyśle zamknięcia ul. Rzecznej dla ruchu samochodowego.
Czyli mieszkając przy pętli na końcu 12 Marca i chcąc jechać np. do Wejherowa miałabym robić pętlę - 12 Marca -> Pucka -> Gdańska (prawie 5 km), zamiast Rzeczną dojechać do Gdańskiej (1 km)? I to nawet nie o podróż do Wejherowa chodzi, ale o to, że cała masa mieszkańców Betlejem dojeżdża tamtędy do SKM Pieleszewo, by zostawić auto na tamtejszym ... ekh ... Park&Ride.
Totalnie szalony pomysł i oby nigdy nie wszedł w fazę choćby tylko projektowania, nie mówiąc już o realizacji :)


Hmmm ... fakt, trochę mnie poniosło xD Niemniej, jak tamtędy jeździsz to widzisz jak wygląda tamta droga - ciężko się tam wyminąć a jak ta ulica zostanie wyremontowana, to nie tylko lokalni mieszkańcy 12-marca ale i mieszkańcy Wejherowa i okolic będą robili sobie tamtędy skrót.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Huherko pisze:
4 lat temu

Hmmm ... fakt, trochę mnie poniosło xD Niemniej, jak tamtędy jeździsz to widzisz jak wygląda tamta droga - ciężko się tam wyminąć a jak ta ulica zostanie wyremontowana, to nie tylko lokalni mieszkańcy 12-marca ale i mieszkańcy Wejherowa i okolic będą robili sobie tamtędy skrót.
Myślę, że nie ma niczego złego w robieniu sobie skrótów, jeśli jest to legalne, a dodatkowo ruch zostaje w ten sposób rozładowany w innych miejscach (tutaj na Gdańskiej i Wejherowskiej) :) Fakt, warunki na ul. Rzecznej wołają o pomstę do nieba, bo dotychczasowy remont objął tylko część nawierzchni + chodniki na długości jakichś 100 metrów (albo nawet i nie tyle). Nie sądzę, by dało się ją w jakikolwiek sposób poszerzyć ze względu na posesje stojące tuż przy drodze i lipy objęte ochroną konserwatora zabytków. Natomiast fajnie byłoby, gdyby zadbano o odcinek od mostku do ul. 12 Marca, ale głównie przez wzgląd na pieszych, którzy nie mają ani chodnika ani nawet pobocza, żeby spokojnie tamtędy przejść.
Innymi słowy - samochody dadzą sobie tam radę :) Dla pieszych to niestety nadal gehenna. A szkoda, bo miasto promując transport publiczny powinno dbać głównie o pieszych i osoby korzystające z takiego transportu.
Natomiast co do BO to bardziej chodziło o odcinek prowadzący na skróty od ul. Rzecznej przez lasek do ul. Karłowicza. Teraz jest tam wydeptana ścieżka, która w czasie deszczu zamienia się w błotnistą rzekę. Warto byłoby tam położyć choćby płyty jumbo a dodatkowo oświetlić ten odcinek, bo po 17:00 zimą jest tam ciemno jak w ... wiadomo gdzie. Były już pomysły na postawienie kilku latarni, ale podobno Energa, Lasy Państwowe i UM nie były w stanie sensownie się dogadać i zostało jak jest.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Salamandra pisze:
4 lat temu
Romek pisze:
4 lat temu
No i znów się z tobą zgadzam Wicku.
kiedyś na terenie naszej parafii w Ciechocinie było boisko i dzieciaki grały tam w piłkę. Ustało to jednak podobno ze względów bezpieczeństwa (tak słyszałem) Teraz nie ma problemu, budują kościół.
Romku, chyba nie jestem w temacie. Gdzie na Ciechocinie budują kościół?
Kolejny??
Ano budują obok istniejącego zwanego kaplicą.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Salamandra pisze:
4 lat temu
Romek pisze:
4 lat temu
No i znów się z tobą zgadzam Wicku.
kiedyś na terenie naszej parafii w Ciechocinie było boisko i dzieciaki grały tam w piłkę. Ustało to jednak podobno ze względów bezpieczeństwa (tak słyszałem) Teraz nie ma problemu, budują kościół.
Romku, chyba nie jestem w temacie. Gdzie na Ciechocinie budują kościół?
Kolejny??
Ano budują kościoł , gdyż istniejący nazywa sie kaplicą (ciekawe jak będzie nazywała sie ta istniejąca ogromniasta plebania)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Popieram Salamandre. nie bywam tam zbyt często, a jesli już to autem. Jednkze potrzeba utwardzenia i oswietlenia wydaje sie konieczna. Nie sądzę też, ze koszt tych robót powałiłby budzet miasta na kolana.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

Romek pisze:
4 lat temu
Salamandra pisze:
4 lat temu
Romek pisze:
4 lat temu
No i znów się z tobą zgadzam Wicku.
kiedyś na terenie naszej parafii w Ciechocinie było boisko i dzieciaki grały tam w piłkę. Ustało to jednak podobno ze względów bezpieczeństwa (tak słyszałem) Teraz nie ma problemu, budują kościół.
Romku, chyba nie jestem w temacie. Gdzie na Ciechocinie budują kościół?
Kolejny??
Ano budują kościoł , gdyż istniejący nazywa sie kaplicą (ciekawe jak będzie nazywała sie ta istniejąca ogromniasta plebania)
Ups. Jeśli to na zdjęciu to jedynie kaplica, to nie wiem jak nazwą ten 'prawdziwy' kościół. Może wg terminologii handlowej np. "Centrum Modlitewne Ciechocino" ;)
https://www.google.com/maps/place/Ko%C5 ... 18.3511772
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Czy wiecie może czy wygrane projekty z budżetu obywatelskiego będą realizowane ? a może wiecie kiedy ?
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Tak się zastanawiam - jakie "obowiązujące ograniczenia związane z epidemią koronawirusa" wpłynęły na odwołanie tegorocznego BO ?
https://bo.reda.pl/artykul/55/39/budzet ... 1-odwolany
ODPOWIEDZ