Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Inwestycja FTTH Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
daniel2016d
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Witam.

Jestem mieszkańcem miasta Redy.

Starałem się wiele lat, nawet aktualnie o przyłączenie i rozbudowę sieci FTTH ( światłowód ), w mieście Reda ale praktycznie na dużej powierzchni miasta takiej sieci nie ma. Orange cały czas posiada tylko i wyłącznie infrastrukturę miedziową, która na większości daje możliwości do 10Mb/s co w dzisiejszych czasach jest poniżej norm przepustowości. Starałem się aby to Orange wybudowało FTTH w Redzie ale moje pojedyncze starania nic nie dają. Dlatego jeżeli ktoś był by zainteresowany podłączeniem internetu w technologi FTTH czyli światłowodu od sieci Orange w Redzie co było by na pewno dla wielu osób bardzo dużym skokiem w nowoczesną szybką sieć i usługi to proszę jak i ja dzwonić na numer 800 606 606, lub w salonach Orange aby złożyć tzw. deklaracje o chęci aby w mieście powstała taka sieć i aby Orange zmieniło starą infrastrukturę na nową.

Z Poważaniem
Mieszkaniec Redy
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Przecież w Redzie są dwie firmy oferujące dostęp po światłowodzie Interkar i Plastcom. Sam korzystam z Interkaru i jestem bardzo zadowolony. Wolę dać zarobić lokalnej firmie, niż molochowi, który ma gdzieś klienta.
daniel2016d
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Witam.

To prawda ale proszę sprawdzić zasięg ich światłowodów, praktycznie nie ma ich w dużej części miasta.

Ma Pan/ Pani szczęście że może korzystać z FTTH, gdyby do mnie podłączyli co jest niemożliwe też bym korzystał.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Skoro lokalne firmy nie posiadają światłowodu w Pana okolicy, to tym bardziej nie zrobi tego duży operator. Bo to zwyczajnie nieopłacalne.
Z tego co wiem, to np. Interkar da się namówić na położenie kabla, oczywiście nie dla jednego odbiorcy. Pogadaj z sąsiadami, jak wiadomo w kupie siła.
btw. oto jak działa światło z interkaru (wewnętrznie po wifi, więc wolniej niż faktycznie) http://www.speedtest.net/my-result/5791278723

Zadzwoń do interkartu lub plastcomu, jestem pewien, że jedna z tych firm Ci pomogą. Pamiętaj, korzystając z usług lokalnej firmy wspierasz ich rozwój.
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

7 lat temu

Hej Danielu, jeśli chodzi o światłowody, to dofinansowania z UE szły na miejscowości które były czarnymi dziurami/białymi plamami (zdecydować się z kolorami nie mogą ) i dlatego operatorzy oferują prędkości rzędu 500Mb/s w Pikutkowie Dolnym, kiedy w Gdańsku max. 100 Mbit/s mogą zaoferować (oczywiście uogólniam).
Jeśli o Interkar chodzi, to chłopaki mówią że wystarczy zebrać kilku chętnych z ulicy i jeśli całość inwestycji im się zwróci, to nie ma większego problemu z dokopaniem się ze światełkiem. Jeśli jesteś sam jedyny, to niestety albo byś musiał partycypować w kosztach doprowadzenia łącza (nie chcesz tego ), albo skorzystać w łącza radiowego (ale jeśli przekaźnik radiowy jest zasilony światłowodem, to prędkości mogą po radiu być wyższe, chociaż wiadomo - to zupełnie inna liga jeśli chodzi o jakość i co do FTTH to nie ma porównania).

Daj znać o jaką ulicę chodzi (może być w prywatnej wiadomości), to się podpytam czy są jakieś plany w najbliższym czasie u Ciebie

Basta: odezwij się na PW, chłopaki z Interkaru chcą podziękować za promowanie idei wspierania lokalnych firm
Close the world...
                         ...txen eht nepO
daniel2016d
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Witam.

Pytałem się firmy InterKar z Redy jak i PlastCom, InterKar nie planuje, a PlastCom w ogóle nie odpowiada co jest też pewnie równe z tym że nie chcą odpowiadać że nie.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Ten światłowód oferowany przez Interkar, to de facto światłowód TVSKaszebe. Tak jak napisano wyżej, pewnie dostali dofinansowanie na rozbudowę sieci i się skończyło. Ja osobiście sam wysyłałem zapytanie do Orange, ale niestety u mnie nie mają nawet na kablu miedzianym.
ODPOWIEDZ