Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Unijne przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

rozwoj pisze:
Oddział przedszkolny w szkole nie moze być zlokalizowany na pierwszym piętrze, mówi o tym rozporządzenie (wejście w życie z dniem 01.09.2017r.) http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1642/1
Tak wiec jest niezgodność z przepisami i realne zagrożenie bezpieczenstwa...
Dziwny przepis swoją drogą. Przecież wiele jest przedszkoli piętrowych i tam już oddziały mogą być zlokalizowane na piętrze? Czym się piętro w przedszkolu różni od tego w szkole?
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

W normalnym przedszkolu na piętrze( musialbym sprawdzić) ale wydaje mi się ze tez nie moze być...generalnie budynki dla dzieci w wieku przedszkolnym winny spełniać kategorie ZL II (kategoria dla przedszkoli, żlobkow, przychodni, ludzi o ograniczonej sprawności)...

Oczywiscie wiadomo ze przepisy przepisami (nie są doskonale, wszystko musi być w granicach rozsadku)...osobiscie bym sie nie czepial gdy z pietra sa co najmniej dwa zejscia ewakuacyjne...

Tak czy inaczej nie ma opcji by w szkole podstawowej nr 4 byly przedszkolaki...
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Co najwyżej jak ktoś zacznie drążyć temat to przeniosą ich gdzieś niżej... ale to i tak nie ma sensu bo np świetlica też jest na piętrze....itp itd idąc tym tokiem to największe przedszkola w Redzie tj. przy parku i na Gdniewowskiej też mają piętra i pewno są niezgodne.....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

W Gdyni również są piętrowe przedszkola, od lat, nadal normalnie i bez żadnych zmian funkcjonują, więc sądzę, że ten przepis to jakiś wymysł nadgorliwego biurokraty.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Dzieki Salamandra...najwazniejszy jest zdrowy rozspadek...jak pisałem nie czepial bym sie gdyby byly dwa zejscia ewakuacyjne...proszę sobie wyobrazić co się bedzie dzialo w przypadku pożaru w SP 4 (jak te 3, 4-letnie a nawet i starsze dzieci jak się wydostana w pietra po tych stromych i wąskich schodach)...ta część budynku gdzie jest SP4 to w ogóle jest jakas porażka...
MIASTO to MIESZKANCY
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Najtańszym rozwiązaniem jest wykupienie miejsc w przedszkolach niepublicznych (wiele gmin tak robi tam gdzie nie maja swoich właściwych obiektow)...wilk syty i owca cala tj. Osoby które prowadza prywatne przedszkola nie stracą dzialanosci (mieliby ciut nizsze dochody ale moze trzeba isc na kompromis)jak by się to moglo wydarzyc w przypadku zorganizowania publicznych prawdziwych przedszkoli, Rodzice zamiast 500-600zl misiecznie placiliby ok 200zl miesięcznie za pobyt ok 8-9 h dziennie, a dzieciaczki będą mialy stabilizacje i właściwe warunki (bo w tym wszystkim dzieciaczki sa najważniejsze)
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

@rozwój widzę, że masz wielką wiedzę w tym temacie dlatego radzę Ci, zadzwoń do UM i umów się na rozmowę z Burmistrzem.... bo tu na forum jest tylko gdybanie.... a i tak nic z tego nie będzie....

Jeszcze wracając do tego co piszesz, że cała SP4 to jakaś porażka pod względem bezpieczeństwa to tak jak pisałem, były w zeszłym roku ćwiczenia strażaków i myślę, że taka placówka jak szkoła spełnia jakieś tam kryteria i nie jest tak źle jak myślisz ale i tu możesz wybrać się do Pani Dyrektor i poprosić o wszelkie papiery potwierdzające bezpieczeństwo itp it

A jak już odwiedzisz te dwie instytucje to zapraszam na forum z dowodami
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Tak jak wczesniej pisałem walczymy...ale ważne jest tez by Rodzice sie wlaczyli i tez zglosili nieprawidlowosci do Dyrekcji lub Burmistrza lub do Rady Miejskiej...
MIASTO to MIESZKANCY
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Oczywiście że nie stanowi problemu dla ciebie. Z pewnością ciebie stać na prywatne przedszkole za 600 zł więc nie ma problemu ale dla wielu rodzin brak państwowego przedszkola za połowę tej stawki problemem jest. Bo "syty głodnego nigdy nie zrozumie".
rozwoj pisze:
Zigi pisze:Bo rozwoj uświadamia rodziców, a ci się uświadomić nie dają Biedni rodzice... To może jakaś ankieta wśród rodziców, czy rzeczywiście brak przedszkola państwowego stanowi dla nich istotny problem? To będzie argument w dyskusji. Bo jak na razie znamy Twoją opinie i jak sam przyznałeś, nie masz dzieci w wieku przedszkolnym.
Cos czuje nutkę złośliwości!

A do Rodziców...nie ma co się przejmować takimi komentarzami (to jest walka z "przedszkolnym interesem w Redzie" wiec będzie opor, trzeba powalczyć o dzieciaczki bo samo z nieba nie spadnie...

Aaa właśnie, prośba do administratora o zmianę tematu dyskusji...z "Unijne przedszkole"bo jakos tak naturalnie zeszliśmy z tematu (przepraszam) na "PRZEDSZKOLNY INTERES W REDZIE"...
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

W srode na sesji Rady Miasta bedzie glosowanie w sprawie kolejnego oddania w nieodplatne uzytkowanie na czas nieoznaczony nieruchomosci przy ul.Gniewowskiej (przedszkole akademia pana kleksa) i przy ul.Lakowej (Przedszkole przy parku) z przeznaczeniem na prowadzenie niepublicznego przedszkola. Proponuje sie zebrac I zaprotestowac...ja napewno bede
http://www.bip.reda.pl/dokumenty/menu/13
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

A dlaczego nieodpłatnie?czy miasto nie może zrobić przetargu?to duże przedszkola, w każdym jest po kilkadziesiąt dzieci więc czynsz na poziomie kilku tysięcy miesięcznie nie powinien stanowić problemu.

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

Uzyczenie nieodplatne bo podobno placowki oswiatowe sa zwolnione z oplat (np.podatki, trwaly zarzad itp) tak mowi ustawa o systemie oswiaty.
Ale Ja caly czas daze do tego by:
1. Albo nie oddawac wogole tych nieruchomosci w uzytkowanie osobie prowadzacej dzialalnosc gospodarcza tylko stworzyc tam publiczne przedszkola.
2. Albo oddac w uzytkowanie osobie prowadzacej dzialalnosc gospodarcza ale z przeznaczeniem na prowadzenie przedszkola funkcjonujacego jak Przedszkole publiczne tj. 5h darmowe + 1zl/h za nadprogramowy pobyt + oplata wyzywienie = ok 200zl miesiecznie za 1dziecko

Apeluje o przyjscie na srodowa sesje (kazdy ma prawo udzialu) i oprotestowanie tych uchwal. Ja bede.
http://www.bip.reda.pl/dokumenty/3031
MIASTO to MIESZKANCY
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

O tym skandalu piszę już od ładnych paru lat. To jest chore ale kto ma tam się sprzeciwić w RM jak jedna z radnych jest właścicielką dużego przedszkola. To jest przecież ewidentny konflikt interesów, dostawać dotację od miasta i być jego kontrolą.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

6 lat temu

laki pisze:O tym skandalu piszę już od ładnych paru lat. To jest chore ale kto ma tam się sprzeciwić w RM jak jedna z radnych jest właścicielką dużego przedszkola. To jest przecież ewidentny konflikt interesów, dostawać dotację od miasta i być jego kontrolą.
Ta osoba nawet zasiada z Komisji do spraw oswiaty i w komisji do spraw polityki prorodzinnej...
Ale mysle ze w obliczu przyszlorocznych wyborow mamy szanse na zmiany z systemie przedszkolnym...i mysle ze teraz kazdy radny i burmistrz beda myslec jak tu sie wybielic w oczach wyborcow by zapewnic sobie nastepna kadencje...nie sadze by dalej brneli w interes jednej Pani Radnej...trzeba tylko stworzyc presje i powalczyc o "publiczne"przedszkola...zobaczymy co jutro bedzie na sesji,jaka dyskusja i jakie argumenty...ja bede
MIASTO to MIESZKANCY
Urszula
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

Z chęcią spotkam się z Panem/Panią "rozwój" i przybliżę temat, bo to co jest wypisywane na forum jest jedną wielką prowokacją i pomówieniem........Proszę o priv
ODPOWIEDZ