Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Unijne przedszkole

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
laki
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:W jaki sposób obniżkę? Skoro publiczne przedszkole sprawiłoby, że niepubliczne przedszkola byłyby w mniejszym stopniu dofinansowane (jeśli w ogóle), to w jaki sposób opłaty dla rodziców by spadły? Nawet jeśli przedszkola zrezygnowałyby z części marży, to z pewnością nie jest ona tak wysoka, jak poziom dofinansowania. Wzrost cen byłby zatem oczywisty.
Co mają wspólnego publiczne przedszkola z dofinansowaniem ? Przecież to jest obowiązek gminny, widać tu trochę nieznajomość tematu. W jaki sposób obniżkę ? To proste, miejsca w tańszych publicznych przedszkolach plus punkty przedszkolne przy szkołach, spowoduje walkę o klienta na bardzo opłacalnym i bogatym rynku przedszkoli w Redzie, a to spowoduje obniżenie marży właścicieli tych lokali. Dziwne że takie oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

laki pisze:
Zigi pisze:W jaki sposób obniżkę? Skoro publiczne przedszkole sprawiłoby, że niepubliczne przedszkola byłyby w mniejszym stopniu dofinansowane (jeśli w ogóle), to w jaki sposób opłaty dla rodziców by spadły? Nawet jeśli przedszkola zrezygnowałyby z części marży, to z pewnością nie jest ona tak wysoka, jak poziom dofinansowania. Wzrost cen byłby zatem oczywisty.
Co mają wspólnego publiczne przedszkola z dofinansowaniem ? Przecież to jest obowiązek gminny, widać tu trochę nieznajomość tematu. W jaki sposób obniżkę ? To proste, miejsca w tańszych publicznych przedszkolach plus punkty przedszkolne przy szkołach, spowoduje walkę o klienta na bardzo opłacalnym i bogatym rynku przedszkoli w Redzie, a to spowoduje obniżenie marży właścicieli tych lokali. Dziwne że takie oczywiste rzeczy trzeba tłumaczyć.
Dokladnie: albo obniżenie marzy albo ciągle podnoszenie jakości - wszystko by zdobyć i zatrzymać przy sobie klienta.
Jesli w ogole te przedszkola będą potrzebne...bo tak jak juz pisałem...GMINA MA OBOWIAZEK ZAPEWNIENIA DZIECKU MIEJSCA W PRZEDSZKOLU a walka o dobre warunki dla dzieciaczkow leży w rękach Rodziców. Ja jestem w szoku nt tego co sie wyprawia w Redzie.
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

rozwoj pisze:...Ja jestem w szoku nt tego co sie wyprawia w Redzie.
A masz dzieci w wieku przedszkolnym? Chodzą do przedszkola? Którego?

Pytam, bo jestem ciekaw, czy Twój "szok" jest z perspektywy rodzica dziecka przedszkolnego i jego doświadczeń, czy może perspektywy nauczyciela, czy urzędnika... Twój nick "rozwoj" niewiele mówi, a to, że wypowiadasz się wyłącznie w wątku na temat przedszkola unijnego, mówi wiele...
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zigi pisze:
rozwoj pisze:...Ja jestem w szoku nt tego co sie wyprawia w Redzie.
A masz dzieci w wieku przedszkolnym? Chodzą do przedszkola? Którego?

Pytam, bo jestem ciekaw, czy Twój "szok" jest z perspektywy rodzica dziecka przedszkolnego i jego doświadczeń, czy może perspektywy nauczyciela, czy urzędnika... Twój nick "rozwoj" niewiele mówi, a to, że wypowiadasz się wyłącznie w wątku na temat przedszkola unijnego, mówi wiele...
Masz bledne informacje(wystarczy poszukać na forum)-akurat w temacie przedszkoli jest duzoooo do zrobienia
MIASTO to MIESZKANCY
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Chodzi o uświadomienie ludziom co jest grane w Redzie i ze można to zmienic wystarczy sie skrzyknąć, wyrazić swój pogląd i zadac od Wladzy wdrozenia zmian
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

rozwoj pisze:Chodzi o uświadomienie ludziom co jest grane w Redzie i ze można to zmienic
Czyli rozumiem wybory samorządowe idą pełną parą
A już myślałem, że jesteś zatroskanym rodzicem, który chce posłać dziecko do publicznego przedszkola...
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Nawet gdyby (choc tak nie jest bo nie mam na to czasu) to jest cos w tym złego by wdrożyć politykę prorodzinna i zmniejszyc opłaty za przedszkola w Redzie?
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

rozwoj pisze:Nawet gdyby (choc tak nie jest bo nie mam na to czasu) to jest cos w tym złego by wdrożyć politykę prorodzinna i zmniejszyc opłaty za przedszkola w Redzie?
Jeszcze raz powtórzę, potencjalne uruchomienie publicznego przedszkola nie obniży cen w innych przedszkolach - nie ma na to szans. Będzie wręcz przeciwnie, bo ograniczy dopłaty do niepublicznych przedszkoli. Byłaby obniżka cen, gdyby w Redzie dzieci było mniej niż miejsc w przedszkolach, ale tak nie jest i mając na uwadze rozwój Redy, nigdy tak nie będzie. Tylko i tylko wtedy byłaby szansa na to, że przedszkola rzeczywiście będą pozyskiwać klienta kosztem swoich marż.

Ale jest jeszcze jedna kwestia. Sam jestem przedsiębiorcą i wiem, jak ludzie podchodzą do swoich biznesów. Jeśli rentowność prowadzenia przedszkoli w Redzie się zmniejszy, nikt nie będzie zainteresowany, by otwierać je właśnie tutaj. Ja, mając do wyboru rynek, w którym muszę zabiegać o klienta i rezygnować z marży, oraz rynek, gdzie popyt zdecydowanie przewyższa podaż - na przykład w miastach ościennych, wybiorę tą lokalizację, gdzie będę mógł więcej zarobić. Czysta ekonomia i prawa rynku.
Jestem za publicznym przedszkolem, o ile nie spowodowałoby to redukcji dopłat do przedszkoli niepublicznych. Tylko wtedy miałoby to sens. A nie wiem, czy budżet miasta ma takie możliwości - obawiam się, że nie.

To, co mogłoby rzeczywiście poprawić sytuację, to program rządowy ukierunkowany na finansowanie miejsc w żłobkach i przedszkolach. Niestety, trend jest odwrotny, gdyż rząd zdecydował się na wypłatę 500+ niezależnie od tego, czy ktoś tego potrzebuje, czy nie. I widzę, że dopłaty ministerstwa np. do żłobków są ograniczane - ceny dla rodziców rosną.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

No właśnie o to chodź ze Gmina ma obowiązek zapewnienia miejsca w przedszkolu tyle ile bedzie chętnych.
I nie ma możliwości ze kogoś nie przyjmą. Jak nie będą mieli miejc to będą musieli je stworzyć np. w przedszkolach niepublicznych (które w takim wypadku dostana 100%kwoty dotacji).
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Obowiązek, o którym piszesz obejmuje tylko 5 godzin dziennie.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Zobaczymy
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

rozwoj pisze:Zobaczymy
Nie wiem co zobaczymy. Tak jest w ustawie.
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

W ustawie jest ze 5h jest darmowych a za kazda dodatkowa godzine pobiera sie oplate max. 1zl/h.
Znalazłem w poradniku MEN ze godziny pracy przedszkola winny być dostosowane do potrzeb Rodziców...tak wiec zobaczymy.
MIASTO to MIESZKANCY
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

I tu rola Spoleczenstwa i Rady Rodziców
MIASTO to MIESZKANCY
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

A poza tym tak jak Pan /Pani zauwazyla...temat stworzenia przedszkoli publicznych jest doskonałym tematem na kampanie wyborcza do samorzadu...Nasza Wladza moze sobie zapewnic ciaglosc kadencji ku zadowoleniu Rodzicow
MIASTO to MIESZKANCY
ODPOWIEDZ