Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Trochę szkoda że więcej czasu zajmie przejazd przez osiedle ale mimo tego jestem zdecydowanie za - w końcu jestem u siebie i nie rozjeżdżam tu obcych pieszych tylko swoich, co nie? Jedno czego mi brakuje w mapce szczegółowej to lepszego oświetlenia niektórych przejść dla pieszych, bo przy takiej pogodzie jak dziś już trzeba poruszać się 10km/h żeby cokolwiek widzieć.
Coś takiego na przykład:
http://www.motofakty.pl/artykul/wlasciw ... _8230.html
Wiem wiem, koszty. Ale zastanowić się warto.
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja mieszkam na Łąkowej tam jest jedynie podniesione skrzyżowanie ze Spokojną(zwalnianie pojazdów) w nowym planie ujęto tylko boczne uliczki dojazdowe a na Łąkowej ruch bez zmian i bardzo żle,że tak będzie ,bo ograniczenia ulic bocznych spowodują zwiększenie ruch na mojej ulicy,którą i tak wszyscy jadą b.szybko mimo progu,hałas rano niemożliwy,zwłaszcza przez ciężarówki.Powinien być zakaz wjazdu ciężarówek wielkogabarytowych,droga dla dzieci do szkoły stanie się bezpieczniejsza.Na pewno będę za tym optowała przy zgłaszaniu opini.Pytanie do Was czy ktoś zna kontakt e-mail do radnego Kisiela.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

co do ciężarówek to nie zapominajmy, że na Obwodowej mamy parę hurtowni, w tym materiałów budowlanych, firmę drogową Nordvik i taki zakaz sprawiłby, że z ulicy Kazimierskiej zostałyby strzępki tego co jest dziś. A bezpieczeństwo dzieci ze względu na ruch cieżarówek chyba nie jest zagrożone, gdyż z reguły (pomijamy wyjątki) ciężarówki jeżdża wolniej niż wielu kierowców aut osobowych.

To pomysł nie do zrealizowania, po prostu, bo jeśli uważa Pani inaczej to proszę spotkać się zmieszkańcami ulicy Kazimierskiej i wytłumaczyć im, że ruch z Łąkowej zostanie przekierowany na ich drogę... a tamtędy też przecież spacerują dzieci, także w drodze do szkoły.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Dla mnie OK, ale nie odczuwałem potrzeby takich zmian. Zapewne będzie kilka ciekawych sytuacji, bo nie wszyscy połapią się, że są na skrzyżowaniach równorzędnych, a ci co się połapią, to nie będą wiedzieli jak się na nich zachować.

Jakby ktoś wymyślił sposób na wygospodarowanie większej liczby miejsc parkingowych, to byłbym mu bardzo zobowiązany...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

no dzisiaj to zaparkowałem pod blokiem Buby, spory kawał od mojej klatki:)
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wcale nie muszą jeżdzić Każmierską , z Obwodowej jest wyjazd na Gdańską i tamtędy dalej,ale chetnie jeżdżą i Każmierską i Łąkową,bo nie ma świateł i skracają sobie drogę.Taka ciężarówa ryczy po przejechaniu podniesionego skrzyżowania,bo daje w gaz i zionie z rury wydechowej czarnym dymem.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Lansiarze pseudo bezpieczeństwa 1:0 Brzezins
nie odczuwałem potrzeby takich zmian
No właśnie, to po je wprowadzać? Dlaczego inne miasta, w dodatku większe nie wprowadzają takich bajerów? Może większym miastom szkoda im pieniędzy, aby poprawić bezpieczeństwo? Dlaczego nie widziałem czegoś takiego np. w Gdyni. Może władze oraz część mieszkańców ma kompleks sypialni, a budową i wprowadzaniem takich cudów chce się go pozbyć?

Po pierwsze. Po co modyfikować ruch na całej sieci dróg skoro jest bezpiecznie? Czy od czasu utworzenia "Redzkiej Wysoczyzny" aż tak się pogorszyło bezpieczeństwo, że trzeba tworzyć kolejne dziwactwa? Czy może władze na pewnych już stołkach tworzą kolejne fiksum dyrdum i Lądek Zdrój?

Po drugie. Czy ktoś ma projekt finansowy takiego przedsięwzięcia? Chciałbym wiedzieć ile to będzie mnie jako podatnika kosztować?

Po trzecie. Może lepiej wyczarować mostek na skrzyżowaniu Obwodowa-Kazimierska przejezdny w dwóch kierunkach?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
sebus1
Forumowicz
56 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Kolejne dziwne pomysły naszego urzędu miasta. Ciekawe co będzie następne, zapewne sygnalizacja świetlna na każdym przejściu dla pieszych bądź przy każdej bramie wiazdowej na posesje radnych. :wink: . To ja mam kolejny pomysł..jak dla mnie to można by wprowadzić ograniczenie do 10 km/h i fotoradar na każdej ulicy, a nawet z 2 (jeden na początku a drugi na końcu) :lol: .
A tworzenie takich progów zwalniających (jak na Ul. Łąkowej) bądź wysepek pośrodku ulicy to już kompletna paranoja...ciekawe czy ktoś wogóle pomyślał co by się stało jak by auto najechało na wysoki próg takiej wysepki nawet przy prędkości 40 km/h (zapewne by się odbiło i skręciło w przeciwną stronę wprost na pieszych)- choć może się mylę bo nie miałem jeszcze przyjemności w to wjechać :wink: , ale na osiedlu Semeko przy Młynie już widziałem że parę aut w to uderzyło.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Swoje uwagi można w jakimś tam terminie wprowadzać do Urzędu Miasta.
Awatar użytkownika
darus
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Hm, cieszy systemowe rozwiązanie, choć kierowcom będzie ciężko się przestawić.
Nie bardzo widzę ograniczenia prędkości do 20 km/h na ul. Młyńskiej, chyba że powstaną progi zwalniające, o które wspólnoty wnioskowały już do SEMEKO. Może teraz UM je wykona. Niekonsekwentne wydaje się zachowanie znaków pierwszeństwa na rondzie, ale wtedy, kiedy ich nie było, kierowcy i tak jeździli, jakby one były, więc niech lepiej zostaną.
Poza tym cieszy propozycja drogi jednokierunkowej przy szkole nr 2. :thumright:
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

opisze mi ktoś w skróci o co chodzi bo mi nie chce to się otworzyć
z góry dziękuje :)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Skrzyżowania równorzędne to bardzo dobre rozwiązanie.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

W pierwszym czasie dojdzie pewnie do wielu kolizji bo ludzie będą jeździć z pamięci. No ale do każdych zmian idzie się przyzwyczaić.
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Niebezpieczeństwo w imię bezpieczeństwa? Absurd. Artur, to Ty jesteś autorem tego pomysłu prawda?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
ODPOWIEDZ