Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Marcin pisze:Zgadza sie, tez mam z tym problem. Ale ArturB. wyjasni bo jako chyba jedyny na tym forum uważa, że z oznakowaniem i całą tą hecą w Redzie wszystko jest jak należy. Ktoś z "ustawodawcow" powinien przejechać się uliczkami (choćby tą Mlynską- toż jeden z młodych radnych mieszka przy takiej problemowej sytuacji wjazdowo-wyjazdowej!), może gdzieś zapaliłaby się lampka...
Bo problem polega na tym, że przy takiej geometrii dróg, przyzwyczajeniach mieszkańców i licznych wyjazdach nie tworzy się skrzyżowań równorzędnych! W tej strefie nie ma i nigdy nie będzie porządku z powodu różnej geometrii dróg, a każda jedna osoba, która ignoruje przepisy jest znacznie większym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników dróg niż przy drogach z pierwszeństwem przejazdu.

Najpierw stworzyliśmy praworządne zagrożenie na skrzyżowaniu Młyńska-Osadnicza, a teraz utworzymy super spowalniacz. Gratulacje!

Co oznakowania pionowego i jego usunięcia - zobaczymy jakie jaja będą zimą pod przykryciem białego puchu, może komuś wrzątek wyleje się na głowę

Zmarnowaliśmy tyle kasy na ten bubel, zamiast zainwestować w porządny chodnik lub utworzenie wysp kanalizujących przy wyjazdach na ul. Obwodową (miasto może dogadać się z powiatem i wspomóc finansowo)
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

brzezins pisze: Co oznakowania pionowego i jego usunięcia - zobaczymy jakie jaja będą zimą pod przykryciem białego puchu, może komuś wrzątek wyleje się na głowę

Zmarnowaliśmy tyle kasy na ten bubel, zamiast zainwestować w porządny chodnik lub utworzenie wysp
No cóż zgadzam się w 100% - to bubel!!!
ArturB pisze:
Nie rozumie twojego toku myślenia.
Dojeżdżając do skrzyżowania musisz się upewnić w kwestii prawej strony, ktoś Ci broni dodatkowo spojrzeć w lewo, skoro i tak zwalniasz ?
Nie rozumie?!
To ja nie rozumiem w jakim języku Ty piszesz - no cóż język polski - trudna sprawa!

Czyli co - ten który zna przepisy to według Ciebie ma wszystkich gamoni przepuszczać?! i przewidywać co komu wpadnie do głowy?! To chyba nie jest ideą kodeksu drogowego !!!

Jak już napisał ktoś wcześniej - jesteś JEDYNĄ osobą zaciekle broniącą tych skrzyżowań!
Może to ty jesteś ich pomysłodawcą?!
dorotka
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Salamandra pisze:Problem w tym, że w niektórych miejscach po prostu nie widać, czy to wyjazd z parkingu, czy wąska uliczka, czy jeszcze coś innego. I nie wiadomo - puszczać kogoś takiego czy jechać.
Tak, ja też nie wiem, gdzie jest co... jakaś mapka by się przydała, ale nigdzie nic nie znalazłam. Skoro już wprowadza się takie zmiany, to chyba powinny być przeprowadzone od A do Z, a nie tak, jak niestety jest to w naszym mieście.
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Cała ta zmiana organizacji ruchu miała podobno na celu poprawę bezpieczeństwa.
A pod tym pretekstem stworzono grupę której nie obowiązuje prawo ani przepisy.
Pod każdym znakiem tabliczka - NIE DOTYCZY ROWERÓW
Taka tabliczka nawet pod znakiem - STREFA ZAMIESZKANIA -
A może ktoś ma zakład produkcyjny i tym sposobem zapewnił sobie pracę???
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:Cała ta zmiana organizacji ruchu miała podobno na celu poprawę bezpieczeństwa.
A pod tym pretekstem stworzono grupę której nie obowiązuje prawo ani przepisy.
Pod każdym znakiem tabliczka - NIE DOTYCZY ROWERÓW
Znaki drogowe wyznaczają zasady ruchu, więc gdzie tu masz brak obowiązywania prawa, przepisów ?
Tabliczka T-22 pod zakazem wjazdu oznacza dwukierunkowy ruch rowerów jednośladowych na jezdniach na których obowiązuje jedno-kierunkowość dla pojazdów silnikowych.
Po prostu rowery mieszczą się bez problemu obok innego pojazdu z naprzeciwka więc mogą jeździć w ruchu 2 - kierunkowym i nie ma zbytnio sensu kazać ludziom jeździć rowerami na około a już na pewno lepiej aby jechali jezdnią niż łamali prawo i jechali chodnikiem z powodu takiego zakazu.
Artur
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

strfibur pisze:Cała ta zmiana organizacji ruchu miała podobno na celu poprawę bezpieczeństwa.
A pod tym pretekstem stworzono grupę której nie obowiązuje prawo ani przepisy.
Pod każdym znakiem tabliczka - NIE DOTYCZY ROWERÓW
Taka tabliczka nawet pod znakiem - STREFA ZAMIESZKANIA -
A może ktoś ma zakład produkcyjny i tym sposobem zapewnił sobie pracę???
tak cała 10 osobowa rodzina będzie teraz opływała w luksusie za wyprodukowanie parunastu, parudziesięciu małych tabliczek. Już sobie kupili Jaguara...
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

A co znaczy taka tabliczka pod znakiem Strefa Zamieszkania?

Oczywiście przyznaję że tabliczki te są zgodne z prawem tylko że nadużywanie jest już co najmniej śmieszne.
A w prowadzenie ruchu przeciwnego na ulicy jednokierunkowej bez kontrapasa jest niebezpieczne.
Ciekawe jest również Twoje określenie - "Po prostu się mieszczą bez problemu" -
Ciekawe czy wiesz jaka jest szerokość ulic jednokierunkowych w Redzie i jak to się ma do szerokości pojazdów i wymaganej odległości między pojazdem a rowerem -celowo piszę pojazdem bo tą ulicą może jechać nie tylko samochód osobowy.
Wiesz kiedy prawo jest skuteczne? Jak nie ma zbyt wielu paragrafów, jest proste i dotyczy wszystkich.
Troszkę lat temu Kodeks drogowy był cieńszą książeczką . A ani kierowcy samochodu ani rowerzyście nie przyszło by do głowy przejeżdżać obok znaku Zakaz Wjazdu czy Zakaz Ruchu. Pisanie o jakimś jeżdżeniu na około jest śmieszne
strfibur
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

dodam tylko że nie jestem przeciwnikiem ani rowerów ani rowerzystów
nie lubię fanatyków i przeginania
rowerem jeździłem 50 lat temu i rowerem jeszcze jeżdżę
Jeśli chcesz być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu to zachowuj się jak pełnoprawny uczestnik ruchu
zachowując tą zasadę nie miałem do tej pory problemów
ani jako kierowca samochodu ani jako rowerzysta
Adasko_192
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Witam chciałbym poruszyć kwestie skrzyżowań równorzędnych które pojawiły się w naszym mieście tj. Łąkowa Wojciecha oraz całe semeko. Dużo jeżdżę po Redzie i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że kompletnie się nie sprawdzają wręcz przeciwnie powodują zagrożenie. Uważam że dla ludzi którzy jeżdżą po Redzie od wielu lat jest to kwestia przestawiania się i to jest do przeżycia. Uważam jednak że skrzyżowania nie spełniają swojego zadania w naszym mieście z powodu sporego natężenia ruchu. Są sytuacje w których stoją 4 auta na skrzyżowaniu i nie wiadomo jak się zachować i działa to na zasadzie kto pierwszy ruszy ten jedzie. Są też skrzyżowania na których jest straszne ograniczenie widoczności (Brzechwy przy terwicie ustąpienie pojazdowi wyjeżdzającemu zza słupa ogłoszeniowego z jednokierunkowej od strony wojciecha). Niejednokrotnie byłem również świadkiem sytuacji w której tylko odrobina szczęścia bądź doświadczenie (przeczucie) kierowcy uchroniło przed kolizją spowodowaną wymuszeniem. Myślę ze warto by było żeby pochylić się nad tym problemem aby zwiększyć bezpieczeństwo. Proszę tylko o merytoryczne wypowiedzi (najlepiej kierowców)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Chciałem tylko zauważyć, że to, że nie ma znaków o strefie skrzyżowań równorzędnych nie oznacza w cale, że nie mamy z takimi skrzyżowaniami do czynienia. Także w innych częściach Redy jest wiele skrzyżowań równorzędnych i ludzie jeżdżą tam jak popadnie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Adasko mi nie podoba się ten pomysł ze skrzyżowaniami równorzędnymi. Wolałbym, aby wszystkie były oznakowane, ale to co wynika z Twojego postu, akurat przemawia za tą zmianą "Są sytuacje w których stoją 4 auta na skrzyżowaniu i nie wiadomo jak się zachować i działa to na zasadzie kto pierwszy ruszy ten jedzie" dzięki temu właśnie, wszyscy którzy nie są pewni jadą bardzo ostrożnie. Nie dochodzi do wypadków, a możliwe są tylko delikatne kolizje - ale nie zmienia to faktu, że dla mnie to jest słaby pomysł i wolałbym normalnie dobrze oznakowane skrzyżowania.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Mnie zawsze zastanawia to skrzyżowanie przy Terwicie. Wystarczy chwilę popatrzeć, gdy ludzie wracają z pracy i ruch jest tam większy. Ilu się zastanawia, czy jadąc jednokierunkową od strony Konkola w stronę Młyńskiej to jadą na wprost, czy skręcają i kto w tym miejscu ma pierwszeństwo - oni, czy ci, którzy jadą od strony kościoła. Tu też często zasadą jest - kto pierwszy. A jak jeszcze się zdarzy, że z każdej strony ktoś jedzie, to dopiero jest masakra.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Mnie również nie podoba się ten system (niedawno podobny wprowadzono do centrum Gdyni i tam to dopiero jest totalna porażka). Masa ludzi gubi się, rozgląda na boki z niepewną miną "jechać czy nie jechać?" albo dla odmiany prują jak szaleni ulicami, które wcześniej były drogą główną i nie patrzą na to, że wcale niekoniecznie mają pierwszeństwo. Pomysł poroniony - być może miał zwiększyć bezpieczeństwo w tym rejonie, ale wg mnie w ogóle to nie zadziałało.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

7 lat temu

Nie rozumie Adasko skąd taka niechęć do skrzyżowań równorzędnych, ja jako kierowca jestem zadowolony,
a w otoczeniu sąsiedzkim nie słychać jakiegoś narzekania, i widać że naprawdę duża większość
już zdążyła się przyzwyczaić do tej zmiany, która trwa już ponad trzy lata.
Ruch odbywa się dosyć płynnie i w miarę spokojnie , a co ważne nie ma szaleństwa tych miejscach.
Nie jesteśmy tak dużym miastem żeby nam to aż tak przeszkadzało w poruszaniu się po osiedlowych uliczkach.
Może w dużych miastach jak pisze Salamandra czyli w Gdyni to może tak, ale nie przesadzajmy że w Redzie
Jeśli ,jak piszesz spotykają się cztery samochody z każdej strony, to wiadomo że z reguły rządzi uprzejmość
pokazaniem ręką byś jechał, no ale są wyjątki że ktoś rozmawia przez telefon i powoduje zamieszanie
bo nie wie na czym się skupić.
Zgadzam się z Tobą co do niektórych skrzyżowań ze słabą widocznością, no ale wiadomo trzeba
mimo wszystko bardziej wytężyć wzrok by bezpieczniej przejechać.
Zastanawiam się, czy na tych skrzyżowaniach w Redzie doszło kiedyś do kolizji ...no może 1
więc przedstawić argumenty że takie skrzyżowania jak napisałeś "powodują zagrożenia" będzie ich mało.
Przypominam sobie jak budowali rondo na Obwodowej, ile było jęczenia, "o rety","a po diabła to" itp.
a teraz wszystkim pasuje (no, tylko nie marudom) , tak samo będzie ze skrzyżowaniami równorzędnymi,
że za parę lat każdy się do tego przyzwyczai.

Skandynawii istnieją podobne skrzyżowania, i widać niesamowitą kulturę jazdy w tych miejscach,
nikomu się nie śpieszy, u nas niestety zdarzają się jeszcze wyjątki króla szos dla którego przepisy i znaki drogowe nie istnieją.
Adasko_192
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

Major podaje przykład skrzyżowanie Brzechwy/Norwida tam wymuszenia są nagminne a wiem bo tam mieszkam oraz wspomniane skrzyżowanie brzechwy przy terwicie.Przy obu skrzyżowaniach niedawno były kolizje spowodowane wymuszeniem. Po za tym jest jeszcze wiele takich skrzyżowań na których byłem świadkiem że ktoś przyjezdny jedzie przekonany że ma pierwszeństwo. Oczywiście jest to paradoks że z powodu zamieszania i dezorientacji każdy zwolni i nawet w przypadku kolizji jest to zwykła stłuczka ale czy tak to powinno wyglądać??? Wg mnie przepisy powinny być jasne klarowne i dostosowane jak mówisz do kultury jazdy i umiejętności których niestety u nas u wielu kierowców brakuje. W moim otoczeniu sąsiedzkim jednak słychać narzekania i będę dążył do tego żeby ktoś z włodarzy pochylił się nad ta sprawą.
ODPOWIEDZ