Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Skrzyżowania równorzędne Reda

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Rozwiązanie? - Zrobić sygnalizację na krzyżówce Łąkowa-Gdańska.
Kurcze.. to fakt - tam by się przydała sygnalizacja...
Niemniej Reda stała by się miastem sygnalizacji..- Droga krajowa a na krótkim odcinku tyle świateł?
- Przy dworcu
- przy kantorze
- przy Szkolnej
- przy kwiaciarni
- przy Poczcie
- i ew. przy Łąkowej?
Trochę sporo tego....

Niemniej bardziej potrzebne byłyby światła na Łąkowej od strony Gdańskiej niż przy Obwodowej co ma niebawem nastąpić! Tam aż się prosi o rondo - a nie o światła....
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Faktycznie jest tych świateł trochę.... ale mamy, chyba mamy coś takiego jak "Zielona Fala" poza tym część z tych sygnalizacji zapala się tylko wtedy gdy zostanie przyciśnięty przycisk przez pieszego....

Co do sygnalizacji Łąkowa-Obwodowa, to powinno tam być rondo
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem na skrzyżowaniu Łąkowa-Obwodowa by było rondo
Redzianin od urodzenia
groszek
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Ja natomiast mam nieodparte wrażenie, że nasi włodarze wymyślili sposób na wykoszenie rowerzystów (może dlatego żeby nie musieli budować ścieżek rowerowych). Ogromna większość zmienionej organizacji ruchu nie dotyczy rowerzystów. Przykładowo jedziemy ul.Św. Wojciecha, chcąc dojechać na ul. Fenikowskiego, musimy skręcić kawałek za sklepem mięsnym w prawo. Jest to odcinek ulicy jednokierunkowej. Ale jakież może być nasze zdziwienie, (przy bardzo małej widoczności przy skręcie), że znajdziemy jakiegoś rowerzystę na masce, bo przecież te znaki nie dotyczą właśnie rowerzystów. Zwróćcie proszę uwagę, pod iloma znakami jest tabliczka - nie dotyczy rowerzystów.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Faktycznie jest tych świateł trochę.... ale mamy, chyba mamy coś takiego jak "Zielona Fala" poza tym część z tych sygnalizacji zapala się tylko wtedy gdy zostanie przyciśnięty przycisk przez pieszego....
To fakt - nie znam się na tym - ale te światła są ze sobą połączone..
Zielone dla pieszych włącza się - hurtem.. - Najpierw przy poczcie, następnie spokojna, i jak ktoś wciśnie przy szkolnej itp...
To pewnie ma spowodować wspominaną "Zieloną falę" - a właściwie czerwoną falę!
Bo jak wcisnąłem przycisk przy kwiaciarni koło Spokojnej..
To po chwili czerwone przy poczcie i dopiero koło kwiaciarni!
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Faktycznie jest tych świateł trochę.... ale mamy, chyba mamy coś takiego jak "Zielona Fala"
Masz rację - "chyba mamy" Zielona fala istnieje tylko w teorii, bo w praktyce to Reda na odcinku od Obwodowej do skrzyżowania z Pucką korkuje się niemiłosiernie właśnie z powodu źle wyregulowanej sygnalizacji świetlnej. Ale to nie tylko problem Redy, w Gdyni na Morskiej jest to samo.
poza tym część z tych sygnalizacji zapala się tylko wtedy gdy zostanie przyciśnięty przycisk przez pieszego....
Niestety, tylko jedna tak działa. Resztą zmienia się automatycznie, bo przecież to nie jest tylko sygnalizacja na przejściach dla pieszych, ale przed skrzyżowaniami z poprzecznymi uliczkami.
Tak właściwie to aż się prosi o odciążenie przejazdu przez Redę poprzez budowę normalnej, regularnej obwodnicy miasta. Niestety, ani ulica Obwodowa ani Leśna-Cegielniana nie spełniają tej roli.
adameq
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

A ja wyszedłem dziś na głupka. Jechałem uliczką (chyba ul. Cicha) przy SP4, która według nowej organizacji miałą być jednokierunkowa w stronę do al. JPII a ty pani mi wjeżdża pod prąd. Otwieram okno tłumacząc, że się zmieniło itd. a ona mi, że znaku już nie ma i można w oba kierunki jeździć. Zgłupiałem, znaku faktycznie nie było ;( Bez sensu jest co chwilkę zmieniać. Może zróbmy że w dni parzyste, i każdy pierwszy piątek jest w jednym kierunku a w pozostałe dni w drugim ... Stłuczki gwarantowane.
caterinas
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Mam pytanko czy ktoś może coś słyszał o ewentualnym oznakowaniu ( nie mówię o światłach bo zbyteczne) przejścia do ogrodów działkowych przy obwodowej obok Aquasfery. Chadza tam masa ludków i to nie tylko działkowiczów ale tez spacerowych psiarzy. Toż tam śmierć w oczach się ma nie raz! A kwestia dojścia na piechotę do warsztatu czy centrum ogrodniczego vis a vi biedronki, również obwodowa. Jest chodnik i owszem tylko jakoś tak dziwnie po stronie Semeko a przecież po drugiej stronie ludzie pracują i z usług korzystają.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Sygnalizacja na Łąkowej gdańskiej - GDDKiA się nie zgodzi bo oni chcą zlikwidowac nam to skrzyzowanie tak jak polikwidowano inne. GDDKiA najchetniej by wykupila dzialki/posesje , zburzyla je wzdloz Gdanskiej, zliwkidowala przejscia dla pieszych , wybudowala ekrany i podniosla kategorie drogi do GP albo S, jednoczesnie maksymalnei izolujac czesci miasta, dla nich Reda to problem, wrzod na d....
Na likwidacje nie zgadza się nasza władza na szczęście i ogolnie jest pat od lat, oni sie nie chca na nic zgadzac aby coklwiek poprawic na Gdanskiej, chyba ze porapwiac mialo by oznaczac zlikiwdowac w/w elementy wazne dla nas.
Artur
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

W jakim sensie można "zlikwidować skrzyżowanie"? Zaślepić ulicę Łąkową (bo przecież nie Gdańską)? I jakie inne skrzyżowania w Redzie polikwidowano?
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

No właśnie jak żyw nie słyszałem o takie propozycji gdaki. To jakieś kuriozum i tyle. Ale fakt, mieszkałem jakiś czas przy Gdańskiej, wiem jak tam głośno i niejeden pewnie by optował za ekranami (gdyby fizycznie, była taka możliwość...)

Póki co, mamy ciekawe sytuacje na drogach po zmianach. Ma ktoś info o stłuczkach wynikających ze zmian?

Wysłane z mojego N70HD
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

W środę na skrzyżowaniu Szkolnej z Norwida.Dość mocno gość wjechał pewnej Pani w bok.Dobrze ,że nikomu nic groznego sie nie stało.Ale mojemu męzowi na tym skrzyżowaniu już niejednokrotnie po zmianach skasowano by autko.Chciałabym uczulić forumowiczów ,że jezeli dojdzie do kolizji to zawsze wzywajcie policję.Bo ubezpieczyciel często pomimo przyznania się kierowcy-sprawcy nie chce przyjąć odpowiedzialności za powstałą szkodę.Jest to dość częsta praktyka przy szkodach z OC i zakonczenie sprawy ciągnie się miesiącami.
DIORKA
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Nabardziej bezmyślnie jeżdżą kierowcy wjeżdżający od strony ul. Gdańskiej na ul. Św. Wojciecha - chyba nadal im się wydaje, że są na głównej i w poważaniu mają wszystkich, którzy wyjeżdżają z prawej strony.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Najgorsza jest nie wiedza kierowców. Jadę samochodem, pierwsze skrzyżowanie równorzędne staję bo widzę, że ktoś z prawej wyjeżdza... a on?! Stoi i czeka... więc mu pokazuję że ma jechać a on się na mnie patrzy jakby nie wiadomo co... jadę dalej, kolejne skrzyżowanie i taka sama sytuacja.... dramat
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Gdzie są teraz Ci, którzy tak propsowali pomysł tej strefy skrzyżowań równorzędnych? Już widać, że to klapa....
ODPOWIEDZ