Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Estetyka przestrzeni miejskiej

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Co do masztu telefonii to pozwolenie na budowę wydaje Starostwo, ale zanim do tej procedury dojdzie Inwestor zazwyczaj musi uzyskać pozytywną decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego, którą wydaje gmina/miasto, więc pan Burmistrz musiał być doskonale poinformowany o zamiarach operatora.No i oczywiście wg KPA Starostwo na pewno drogą oficjalną poinformowało strony o wszczęciu postępowania o pozwolenie na budowę. Inna kwestia, że sprzeciw mieszkańców nic nie daje, mieszkańcy niestety nie są stroną w sprawie, a włodarze nie mogą odmówić wydania pozytywnej decyzji jeśli nie jest to niezgodne z przepisami (jedyne czego można tu się "łapać" to plan zagospodarowania , zabytki lub obszary chronione krajobrazu, ale i to potrafią obejść zdeterminowani inwestorzy).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Major pisze:
5 lat temu
Co będzie w przyszłości z naszą estetyką przestrzeni miejskiej, skoro tak ważne decyzje, jak pozwolenia na budowę czy też nowe zawarte umowy odbywają się za plecami p.Burmistrza.
A chodzi tu właśnie powstający maszt telefonii komórkowej przy ul.Garncarskiej czy też opisywane w innym wątku składowisko opału i sortownię przy ul.Gdańskiej które jak wiemy kilka miesięcy temu podpisało nową umowę na kontynuację swojej działalności.
W ostatniej wypowiedzi w TTM na temat masztu jak twierdzi p.Burmistrz ..odbyło się kolejne postępowanie o którym Myśmy (Samorząd) nic nie wiedzieli ...
...
Na pewno Burmistrz o tym wiedział. Źle by to świadczyło o powadze Urzędu, gdyby nic nie wiedział, a my o tym, że wniosek został zgłoszony rozmawialiśmy 8 miesięcy temu i że wydano zgodę 4 miesiące temu: viewtopic.php?f=1&t=7036&start=30

Byłem przekonany, że to powstanie - przywykłem do tego, że w Polsce ludzie o swoje własne podwórko nie walczą... gdyby to chodziło o przywileje dla sędziów to by na ulicach było pełno ludzi... ale to, że pod oknem będzie niechciany obiekt... etam :)

Bardziej mnie jednak zaciekawiło to zdanie "składowisko opału i sortownię przy ul.Gdańskiej które jak wiemy kilka miesięcy temu podpisało nową umowę na kontynuację swojej działalności.".
Przegapiłem chyba ten watek. Jednak dostali kolejną umowę? Ostatni watek, który zapamiętałem był o tym, że Nadleśnictwo mięknie, ale może jednak uda się wyciąć ten wrzut.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

I co? I maszt już stoi :shock: Nie liczy się opinia mieszkańców, nie liczy się estetyka miasta. Teraz na wjeździe do Redy stoi paskudna wielka rura, która do niczego nie pasuje. Winni? Zdecydowanie miasto. Kto pozwolił na takie zapisy w planie zagospodarowania? Taki bajzel mamy w mieście a tu jeszcze sobie pogarszamy sprawę. Co to za prawo, skoro jakieś tam Wejherowo decyduje o tym czy w Redzie coś może powstać czy nie?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

A mi się ta rura podoba, jest wysoka (nie spodziewałem się, że to takie wysokie będzie) i wygląda inaczej niż standardowy maszt telefoniczny. Jakby tam u góry jakąś orbitkę podświetlaną zamontowali to by było bardziej "kosmicznie"
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

5 lat temu

Rzeczywiście, ładnie komponuje się ze składem węgla i kopcącymi kominami. Taki industrialny klimacik. W końcu miasto przez duże "M", a nie jakaś tam pipidówa...

/dla osób nie czujących ironii - to była ironia/
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

hehe
dobrze napisane Zigi :)

Przyznaje, że wygląda to lepiej niż myślałem, ale dalej to nic pozytywnego niewnoszący słup :(
Mogli to zrobić w porozumieniu z miastem w jakimś punkcie widokowym i udostępnić ludziom jako wieże widokową - wtedy byłoby to akceptowalne :)
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Sąd nie miał wątpliwości – skład opału ma zniknąć z Redy.

https://www.telewizjattm.pl/dzien/2019- ... Cz22XfabVw
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

5 lat temu

Pozytywna wiadomość
Już myślałem, że ten temat jest przegrany.

ale szampana bym jeszcze nie otwierał.
Polskie Sądy to po NFZcie i ZUSie kolejne Państwo w Państwie.
Końcówka materiału właśnie to pokazuje - wydano wyrok... teraz ewentualna apelacja może trwać kolejny rok :)

Mam nadzieje, że w końcu uda się ucywilizować ten teren.
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

A ja zastanawiam się nad "straszakiem", przy pętli autobusowej, mam na myśli, bodajże spaloną restaurację, która od kilku już lat, stoi sobie odłogiem i nikt nie widzi chyba problemu.. raz, że zagraża to bezpieczeństwu, dwa, że wygląda paskudnie, a trzy, że służy tylko jako wypisko odpadów i miejsce dla amatorów spożycia zimnego piwka.. (nie żebym miał coś przeciw zimnemu piwku ;) ) ktoś coś w tym temacie ?
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Wicek pisze:
5 lat temu
Pozytywna wiadomość
Już myślałem, że ten temat jest przegrany.

ale szampana bym jeszcze nie otwierał.
Polskie Sądy to po NFZcie i ZUSie kolejne Państwo w Państwie.
Końcówka materiału właśnie to pokazuje - wydano wyrok... teraz ewentualna apelacja może trwać kolejny rok :)

Mam nadzieje, że w końcu uda się ucywilizować ten teren.
Chciałbym zwrócić uwagę, że możliwość wnoszenia apelacji wynika z ustanowionego prawa, które powstaje w parlamencie, a przepisy niższej rangi w urzędach. Nie można o to winić sądów. Od sądów oczekujemy usprawnienia pracy, skrócenia terminów itd, ale trudno spodziewać się tego za kadencji aktualnej władzy, która raczej dezorganizuje ich pracę. W dodatku jakość prawa uchwalanego w bieżącej kadencji pozostawia wiele do życzenia, co wprowadza dodatkowy bałagan.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

cóż tu więcej komentować :(
... węgla już na słynnym składowisku opału w ostatnich dniach znów sporo przybyło
szymus127
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 5 lat temu

5 lat temu

A czy jakiś "mistrz świata" (mam tu na myśli np. Radnego dzielnicy Ciechocino, bądź Burmistrza miasta)mógłby zawniskować do MZK o wymianę ochydnego i zdewastowanego przystanku MZK na pętli ?.. aż przykro się na to patrzy..
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Telewizja TTM podała dzisiaj informację że składowisko opału i materiałów sypkich prawdopodobnie przenosi się z Redy do Wejherowa w dzielnicę przemysłową,
tylko że Władze Wejherowa też nie są z tego zadowolone gdyż obawiają się nie tyle co dużego zapylenia, ale głównie zagrożenia ze względu na zanieczyszczenie i skażenie środowiska bo skład który już częściowo istnieje znajduje się tuż przy rzece Reda.

Chodź widać że na placu w Redzie materiałów trochę mniej, to sprawa jakby nadal nie miała jeszcze oficjalnego swojego końca.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

czyżby w końcu zbliżała się wyprowadzka składu opału z Redy?

Skład opału przegrał w sądzie. Wyrok ostateczny i prawomocny.
Nadleśnictwo ma nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca 2019 roku skład węgla zniknie z Redy. W jego miejsce najprawdopodobniej pojawi się działalność handlowa. Nowy plan przeznacza teren pod handel o powierzchni nie mniejszej niż 2000 metrów.

Więcej pod linkiem https://nadmorski24.pl/aktualnosci/4156 ... e-na-dobre
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Czy wie ktoś może coś więcej na temat powstającego ''rynku'' w miejscu gdzie kiedyś był autohandel na ul.Puckiej?
Znalazłem w sieci takie oto ogłoszenie:
https://www.otodom.pl/oferta/rynek-reda ... 45Ebf.html?
dario1
ODPOWIEDZ