Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Opieka zdrowotna w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

W Rumi Janowie była przychodnia - kalka z tej redzkiej, może minimalnie większa. I już wieeele lat temu zaczęła się zmieniać na lepsze, czyli można.
Lea
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Faktycznie przychodnia na Derdowskiego w Rumi robi wrażenie.Niestety przychodnia na ul łąkowej pamięta czasy komuny i mimo upływu lat nawet obsługa tam,ma taki sam sposób traktowania pacjenta jak 20 lat temu.Szkoda bo wiele osób przez to rezygnuje z ich usług.Co do przychodni na Semeco mam tylko dobre spostrzeżenia i mogę wystawić pochwałę.A nie jestem pracownikiem przychodni:)))
Lea
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

To prawda,że w Redzie nie ma lekarzy specjalistów,ja ze wszystkim jeżdżę do Rumi.Ginekolog ten sam od lat (Reda) do którego rzadko kto ,z własnej nieprzymuszonej woli chce iść,nie ma żadnego wyboru,dostanie się do endokrynologa też graniczy z cudem.mogę pochwalić punkt rentgenowski tam raczej bez zastrzeżeń.największa bolączka brak specjalistow.ortopeda ,raz w tygodniu,tylko za pieniądze :/
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Od jutra czyli od 1 października 2017 jak może niektórzy wiedzą zmieniają się miejsca udzielania nocnej
i świątecznej pomocy medycznej.
Na liście opublikowanej przez pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia są 33 placówki.
Trochę się zdziwiłem że nie ma na liscie naszego miasta, mimo że jeszcze 2 tygodnie temu była informacja
że w Redzie taki punkt raczej powstanie, ale coś się nagle zmieniło bo Redy na wykazie nie ma.
Najbliżej będzie nam do Rumi na Derdowskiego 23, albo do Wejherowa na Gdańskiej 47 (ZRYW) tam do 30 listopada, a od 1 grudnia przyjmować będą już w szpitalu
... z drugiej strony ciekawy jestem jak po zmianie będzie to działać, czy zmniejszą się kolejki w SOR. ?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Ale jaka to zmiana? Przecież jeśli chodzi o nocną opiekę, Reda podlega pod Rumię Derdowskiego właśnie (przynajmniej od jakiegoś czasu).
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Tak Zigi, to że Reda podlega pod Rumię to wiadomo od dawna, ale ja czekam na zmianę by w Rumi
można było uzyskać każdą pomoc 24 h, a nie że czasami lekarz ogólny nie zawsze sobie poradzi, i odsyła do szpitala bo brakuje lekarza w danej specjalizacji.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

2 lat temu

Na stronie NFZ Gdańsk pojawiła się bardzo zła wiadomość dla pacjentów należących do Przychodni Zdrowia na Obwodowej (Przy Młynie)
Ukazała się tam lista siedniu poradni na Pomorzu ...w tym Przychodni na Obwodowej w Redzie że od 1 lipca pacjenci mogą zostać pozbawioni lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. :?
Minister Zdrowia poinformował że NFZ nie przedłuży kontraktów dla tych Przychodni, a przyczyną jest bardzo wysoki ponad 90 proc., poziom nadużywania teleporad.

I wszystko się zgadza z nadużywaniem w tej Przychodni, sam podlegam pod ten punkt opieki i nadal ta Przychodnia udziela teleporad, mimo że prawie wszystkie punkty opieki zdrowotnej już się otworzyły i prośba Ministra by otworzyć drzwi dla pacjentów, to Przychodnia na Obwodowej się "zabunkrowała" :(
Można co prawda zarejestrować się przez stronę internetową, oraz przez tradycyjną formę czyli wczesne poranne stanie w kolejce, ale co z tego jak lekarz i tak nie ma bezpośredniego kontaktu wzrokowego z pacjentem.
Wydaje mi się że to kara dla redzkiej Przychodni, ale najgorsze to że mogłoby ucierpieć około 5 tysięcy pacjentów i nie będzie miało kontaktu ze swoim lekarzem.
Słyszałem że wielu pacjentów próbuje przenieść się do innych Przychodni, ale na próżno bo często one odmawiają przepisania twierdząc że są przepełnione.

Miejmy jednak nadzieję że Przychodni nie zamkną. :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Podobno już przychodnia się dogadała i nie ma być zamknięta (zasłyszane).
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Może wszystkim pacjentom ta akcja wyjdzie na dobre, bo rzeczywiście z tą przychodnią i paniami z recepcji to "słabo" było od zawsze...
ODPOWIEDZ