Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czujnik jakości powietrza w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

nie ma się co dziwić że reklamują, w pierwszej setce mają prawie 20 tysięcy adresów mail i telefonów, niech 3/4 z nich zaznaczyło, że wyraża zgodę na kontakt, niech jeszcze połowa z nich jest prawdziwa i już wychodzi 7,5 tysiąca potencjalnych klientów
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

redziaczki pisze:Ktoś w nocy nieźle się napracował bo 95 miejsca wskoczylismy na 54
Rzeczywiście. Byliśmy już na 100 miejscu, a teraz nas dzieli od ostatniego miejsca 70 punktów
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

nawet Wejherowo dostało się do 1 setki
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Ostatnie 15 minut na głosowanie! wciąż nie ma pewności...
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

głosowanie było do 22... o 21.55 padł serwer ale spokojnie byliśmy na miejscu w przedziale 60-70
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Zakończyliśmy na 65 miejscu! Walka była, ale daliśmy radę. O ile nie będzie żadnych niespodzianek, to czujnik jedzie do Redy!
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Z tego co wyczytałem (w linku z 1 posta) jakaś specjalna komisja ma wybrać 50 lokalizacji, z finałowej setki. Reda dopiero jest w finale...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Nie, ta setka dostaje czujnik i jeszcze z pozostałych zostanie wybrane dodatkowe 50
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Racja...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Jestem Wam winien nieco informacji w sprawie czujnika. Jak wiecie, czujnik jest wygrany i ma być zainstalowany na budynku SP4. Cały czas czekam na kontakt ze strony Wiceburmistrz Redy w sprawie podpisanie umowy z Aviva o użyczenie czujnika. Stroną umowy powinna być osoba reprezentująca podmiot rzeczywiście użytkująca czujnik. Stąd mamy opóźnienie. Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się zamknąć temat i będziemy mogli się zwrócić do Avivy o przesłanie czujnika.
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Mam nadzieję, że Miasto nie czeka na wiosnę... Przydałaby się informacja teraz, gdy powietrze jest stosunkowo najgorsze. W zeszłym tygodniu bywało kiepsko, dziś jest na szczęście super, szkoda, że akurat pada :D. Zresztą w tej chwili możemy sobie przynajmniej sprawdzić czujnik w Rumi, niedawno Aviva tam zamontowała (niezależnie od konkursu): https://map.airly.eu/pl/#latitude=54.56 ... 89&id=2231
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Dzis TVN powiedział, że w jakims mieście zamontowali sobie sami czujniki. Ich odczyty są dostepne na stronie UM. Jakie to było miasto, niestety nie pamietam. nie wiem też czy to były /są czujniki Airly stosowane przez Avive.
Zastanawiam sie ilez to moze kosztowac taki czujnik? Nie jest to przecież jakaś kosmiczna technika. Myślę, że 3-4 tysiaki mogłyby wystarczyć.
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Taki czujnik to wydatek niecałe 500 zł, wiem bo niedawno taki kupiłem i badam powietrze w okolicach łąkowej. Mógłbym nawet publikować wyniki w sieci, muszę jednak rozwiązać problem z zasilaniem na balkonie. Ściana jest za gruba, nie mam sprzętu do wywiercenia dziury, a niszczenie ramy okna nie wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
Tomasz_Jasinski
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

basta pisze:
6 lat temu
a niszczenie ramy okna nie wchodzi w grę.
A nie można zasilić przez okno cienkim kabelkiem tak, żeby nie przeszkadzał przy zamykaniu?
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Czujnik Airly to około 2 tys złotych, ale z tego co wiem nie można go kupić, o ile w pobliżu nie ma już sieci Airly. Tańsze czujniki oferuje LookO2, za ok 600 zł, przy czym nie jestem przekonana do ich wiarygodności. Kiedy popatrzy się na mapy, to zwykle widać drastyczne różnice w wynikach tych czujników, Airly i państwowych. Zresztą Airly wywołało niezłą aferę, blokując dostęp do swoich danych aplikacji Kanarek, która pokazuje m.in wyniki LookO2. Airly burzyło się, że te dane są niewiarygodne i psują wizerunek czujników jakości powietrza (w dużym skrócie).
ODPOWIEDZ