Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Czujnik jakości powietrza w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Hehe. Lepiej się nie przyznawaj, bo regulamin konkursu coś mówi na ten temat
cli1
Znam to forum
134 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

swoją drogą ... co da nam taki czujnik? ostrzeżenie "UWAGA DZIŚ JEST ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE!!" i co dalej ? nie pójdziesz do szkoły/pracy ? wątpię

Trochę taki gadżet, żeby w rozmowie utrzeć nosa ludziom z Rumii że "my mamy a wy nie"
EDIT:
przypomniał mi się klasyczek "... To jest miś na miarę naszych czasów... "
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Dokładnie tak jak piszesz. Kiedy jest wysoki poziom zanieczyszczeń, nie idziesz na długi spacer z niemowlęciem, a zamiast biegać po ulicach, pójdziesz na siłownię. Jako nauczyciel nie bierzesz uczniów na sanki tylko ćwiczycie na sali. No i nie wietrzysz mieszkania. Poza tym taki czujnik to pierwszy krok, stopniowo powinno się ich pojawić w mieście więcej, żeby dokładniej monitorować powietrze w różnych dzielnicach.

A jako "konkurencję" warto wybrać inne lokalizacje niż naszych sąsiadów. Im więcej czujników w okolicy, tym lepiej dla nas. Dlatego w pierwszej kolejności musimy utrzymać "naszą" lokalizację, a później glosować na Wejherowo (Rumia chyba daleko w rankingu?)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Głosowałem już. Myślę jednak, że taki czujnik, to trochę tak jak juz wyżej napisali. Przeciez siedząc w domu będziemy oddychali tym samych powietrzem, co na zewnątrz.
Informacje o stanie powietrza sa trochę niespójne. Byc może w różny sposóbi w różnych miejscach mierzone. Jesli w Wejherowie jest przekroczenie, a w Gdyni- jak to podała tvn najlepsze w Polsce-to zastanawiam sie co powoduje, że w Wejherowie jest tak żle? Byc może duża ilość starych domów i domków z kopciuchami? Może, moze...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

A ja jestem ciekaw co pokaże taki czujnik Bo obecne dane są jednak spoza Redy co ma się nijak do nas A zimą jak biegam to ulica 1 maja jak i Ciechocino potrafią zwalić z nóg smogiem
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

No własnie podobno w domu powietrze jest dużo lepsze, szczególnie jeśli wysokie zanieczyszczenie jest incydentalne. No chyba, że sami sobie nakopcimy w domu kominkiem czy piecem W Rumi prawdopodobnie powietrze też jest kiepskie. Tu jakieś dane sprzed kilku lat: http://airpomerania.pl/raporty/index/obszary.html Możliwe, że te problemy wynikają właśnie z nieefektywnego ogrzewania, ale może też z ukształtowania terenu? Poza tym Wejherowo przoduje jeśli chodzi o stężenie Benzo(a)pirenu, a tego niestety większość czujników nie bada
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

alanis pisze:No własnie podobno w domu powietrze jest dużo lepsze, szczególnie jeśli wysokie zanieczyszczenie jest incydentalne.
W jaki sposób powietrze w domu moze byc znacznie lepsze?
W domu przecież dodatkowo (opróćz smrodu z zewnątrz) mamy róznego rodzaju płyty wiórowe, środki czyszczace, dezynfekujace, kleje, farby, plastiki, acetony, aerozole itp. Czytałem gdzies o oczyszczaczach mechanicznych, ramkach antysmogowych na okna, czy konieczności posiadania kwiatków w domu. Myślę jednak, że to są wszystko "uspokojacze naszego sumienia"
Tak długo jak ludzi nie bedzie stac na ogrzewanie gazowe lub z sieci miejskiej, tak długo bedziemy mieli kopcące kominy w domkach. Zakazy, nakazy niewiele zmienią, nie w naszym kraju
Jak ci Niemcy zrobili, że ogrzewanie prądem jest w miarę dostepne dla przecietnie zarabiajacych ...tak tylko pytam
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

No wiesz, to czy masz w domu acetony, aerozole, środki dezynfekujące, to już zależy od Ciebie (przynajmniej w jakiejś części). Pewnie powietrze w domu nie jest znacząco lepsze (były zresztą na ten temat różne badania), ale może być lepsze, jeśli o to zadbamy.
Najważniejsza jest wiedza. Ja bym chciał przede wszystkim wiedzieć jak jest. Ten czujnik niestety nie powie nam wszystkiego, ale jest to jakiś początek. On mierzy tylko zawartość pyłów, ale na przykład nie powie nam, jaka jest zawartość bezno(a)pirenu
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

90. Reda Tak nisko jeszcze nie bylismy
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

głos oddany
FranzMaurer
Forumowicz
49 postów
Forumowicz
Rejestracja: 10 lat temu

6 lat temu

Oddałem głos
lukasz79
Forumowicz
58 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

ja też głosujcie Redzianie!
łuki79
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

ja już 3 oddałem
Redzianin od urodzenia
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Niedobrze, sam koniec listy Jeśli ktoś jeszcze nie głosował, to teraz właśnie jest taka potrzeba Aviva niestety reklamuje akcję gdzie się da, w wielu lokalizacjach głosy się mnożą, Reda jakby się wyczerpała Szkoda byłoby stracić te 230 już oddanych głosów. Mobilizujcie kogo się da. Jeszcze 4 dni...
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Ktoś w nocy nieźle się napracował bo 95 miejsca wskoczylismy na 54
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ