Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rekolekcje w św Antonim

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

W tym roku ksiądz proboszcz zadbał o "odpowiedniego" księdza rekolekcjonistę!
Seks analny, zoofilia, nekrofilia... te i inne tematy na mszy pełnej dzieci!
Spora dyskusja na ten temat na reda online..

Post Matki
"
_20180214_220825.JPG
_20180214_220825.JPG (41,6 KiB) Przejrzano 12848 razy
mieszkanka.
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 6 lat temu

6 lat temu

Było gorąco, księdza trochę poniosło.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

6 lat temu

"Trochę" poniosło? Przez dwie godziny nie mogłam dojść do siebie. Szok! Jak proboszcz mógł nam to zrobić!
pi
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Obawiam się, że proboszcz myśli podobnie do tego pseudo rekolekcjonisty..
Tylko czemu nie interweniował, widząc że w kościele jest pełno dzieci? Jak można to tolerować?
Może niedługo na komuni dla dzieci też da fajną przemowę o seksie?
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

6 lat temu

Czasami bywam na mszy włąśnie z udziałem ks.
proboszcza, i przez te bodajże 17 lat nigdy w kościele
nie słyszałem z jego ust coś w temacie seksu ,
skąd nagle taka zmiana by zaprosić Ojca egzorcyste
i wygłaszał rekolekcyne nauki z takim tematem ?
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

6 lat temu

Trudno to właściwie nazwać rekolekcjami. Ten egzorcysta wyłożył publicznie swoje poglądy na temat seksu, uchodźców, rządu, homoseksualizmu itd. Na przykład powiedział, że chłopcy wychowywani przez samotne matki zostają homoseksualistami.
Czytałam o takich kaznodziejach, ale usłyszenie tego na żywo powala.
pi
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

To nie jest ważne, co proboszcz myśli. On ma wykonywać zalecenia Kościoła, który tworzymy my. Jego obowiązkiem tez jest dopilnowanie, aby w parafii, w której jest zarządcą było wszystko jak należy. Jego szefem jest biskup.

To, że czasem w kościołach na ambonę dostają sie rózni "mówcy" nie jest nowością. Sami sobie szkodzą.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Niewiarygodne! Nie dość, że tak układają te rekolekcje, że są w środku zajęć szkolnych (żeby komuś nie przyszło do głowy się urwać), to jeszcze narażają dzieci na przemoc słowną ze strony jakiegoś faceta, któremu się wydaje że może więcej, bo nosi sutannę! Mam obowiązek chronić swoje dziecko, więc nie pozwolę mu na udział w takich przedstawieniach.
Kiedyś ludzie chodzili na rekolekcje do kościoła wieczorami po pracy, po zajęciach szkolnych - z własnego wyboru. Dziś - szkoda słów. To jest świeckie państwo ?!
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Powiem krótko, proboszcz Kowalski stracił u mnie wszelki szacunek!
Sprowadził psychola, toleruje jego chamskie zachowanie a nade wszystko pozwala na to wszystko w kościele pełnym dzieci! Porażka..
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Czy ten sam pan będzie "edukował" uczniów sp 4?
alcy
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 8 lat temu

6 lat temu

Czytam co piszecie z wielkim zdziwieniem. W mojej ocenie Rekolekcje z o. Marcinem Ciechanowskim były znakomite!!! Dziękuję Ks. Proboszczowi za zaproszenie na ten dobry Czas. Myślę, że protestują ci, których prawda dotyka. Zasłanianie się obecnością dzieci na naukach rekolekcyjnych jest wg mnie "kombinatorstwem" i uciekaniem od problemu. Rekolekcje dedykowane były dla dorosłych! Ponadto dzieciom także można mądrze wytłumaczyć każdą okoliczność. Zło należy nazywać po imieniu. Nie ma innej drogi, temat ten jak najbardziej należy do Kościoła. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność i szacunek Ks. Janowi, wspaniały proboszcz i duszpasterz.
parafianka
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

alcy pisze:
6 lat temu
Czytam co piszecie z wielkim zdziwieniem. W mojej ocenie Rekolekcje z o. Marcinem Ciechanowskim były znakomite!!! Dziękuję Ks. Proboszczowi za zaproszenie na ten dobry Czas. Myślę, że protestują ci, których prawda dotyka. Zasłanianie się obecnością dzieci na naukach rekolekcyjnych jest wg mnie "kombinatorstwem" i uciekaniem od problemu. Rekolekcje dedykowane były dla dorosłych! Ponadto dzieciom także można mądrze wytłumaczyć każdą okoliczność. Zło należy nazywać po imieniu. Nie ma innej drogi, temat ten jak najbardziej należy do Kościoła. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność i szacunek Ks. Janowi, wspaniały proboszcz i duszpasterz.
parafianka
Nie byłem tam, nie słyszałem. Jesli jednak taka tematyke poruszano na mszy w środę popielcową, to z pewnością mówca widział audytorium. wiedział do kogo mówi.
Omawianie takiej problematyki w obecności "małolatów" jest dużym błędem Trzeba jednak wiedzieć to, kto mówi, do kogo mówi, jak mówi i gdzie mówi.
Zoofilia, nekrofilia, seks analny, oralny, homoseksualizm to akurat nie sa tematy, które chciałbym usłyszeć w kościele i nie z ust księdza. Te zjawiska występują i nie trzeba od ich omawiania uciekać. Czy kościół to jest odpowiednie miejsce? Czy referujący zagadnienie posiada odpowiedni zasób wiedzy? Nie wiem, może tak. Ja w kazdym razie nie jestem zainteresowany wysłuchiwaniem takich rekolekcji.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

alcy pisze:
6 lat temu
Czytam co piszecie z wielkim zdziwieniem. W mojej ocenie Rekolekcje z o. Marcinem Ciechanowskim były znakomite!!! Dziękuję Ks. Proboszczowi za zaproszenie na ten dobry Czas. Myślę, że protestują ci, których prawda dotyka. Zasłanianie się obecnością dzieci na naukach rekolekcyjnych jest wg mnie "kombinatorstwem" i uciekaniem od problemu. Rekolekcje dedykowane były dla dorosłych! Ponadto dzieciom także można mądrze wytłumaczyć każdą okoliczność. Zło należy nazywać po imieniu. Nie ma innej drogi, temat ten jak najbardziej należy do Kościoła. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność i szacunek Ks. Janowi, wspaniały proboszcz i duszpasterz.
parafianka
Nie da się normalnym językiem pisać postów na forum? Styl jak z ambony albo ze znanej stacji radiowej. Jakiego rodzaju "prawdę" masz na myśli? Teksty wspomniane wcześniej rzucone w takim miejscu i do takiego grona odbiorców nie zasługują na nic innego niż ostra krytyka. Nie wszystko wolno - nawet jeśli nosi się czarną sukmanę w takim kraju jak Polska.
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

Czytam co piszecie z wielkim zdziwieniem. W mojej ocenie Rekolekcje z o. Marcinem Ciechanowskim były znakomite!!! Dziękuję Ks. Proboszczowi za zaproszenie na ten dobry Czas. Myślę, że protestują ci, których prawda dotyka. Zasłanianie się obecnością dzieci na naukach rekolekcyjnych jest wg mnie "kombinatorstwem" i uciekaniem od problemu. Rekolekcje dedykowane były dla dorosłych! Ponadto dzieciom także można mądrze wytłumaczyć każdą okoliczność. Zło należy nazywać po imieniu. Nie ma innej drogi, temat ten jak najbardziej należy do Kościoła. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność i szacunek Ks. Janowi, wspaniały proboszcz i duszpasterz.
Niestety, nie podzielam tej opinii. Wg mnie był to jeden z najsłabszych rekolekcjonistów, z grona tych, których mogliśmy posłuchać w naszej parafii. Jeśli ktoś ma ochotę, może sobie odsłuchać poprzednich z archiwaliów umieszczonych na stronie internetowej www. antoni-reda.pl. Między np. o.Knabitem lub ks.Przyborkiem a o.Marcinem widzę różnicę kilku klas jak między Ligą Mistrzów a naszą rodzimą III ligą (stosując terminologię z piłki nożnej). "Tabloidyzacja" rekolekcji poprzez wprowadzenie przykładów czy terminologii z dziedziny seksu wcale nie musi zwiększyć siły i powagi argumentacji. Droga parafianko, wszyscy jesteśmy grzesznikami i każdego z nas rekolekcje powinny "dotknąć", bo po to są i po to przychodzimy do naszego kościoła w te dni. Jeśli ktoś uważa się za wyjątek, to grzeszy pychą. Tym większe zadanie dla rekolekcjonisty, aby podołać temu zadaniu, dotrzeć do wiernych i nimi "potrząsnąć", a nie rozmieniać się na drobne w dość miałkiej argumentacji. Może efektownej ale niekoniecznie efektywnej. Ponadto odniosłem wrażenie, że czasem o.Marcin rozmawiał sam ze sobą, a nie zwracał się do zgromadzonych wiernych. Co do dzieci w kościele, to skład parafian jest jaki jest i trzeba to brać pod uwagę.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

6 lat temu

alcy pisze:
6 lat temu
Zasłanianie się obecnością dzieci na naukach rekolekcyjnych jest wg mnie "kombinatorstwem" i uciekaniem od problemu. Rekolekcje dedykowane były dla dorosłych!
Bzdura! Ten Paulin - wyszedł na kazanie na mszy dedykowanej dzieciom z okazji "Środy Popielcowej" i gadał to samo!
Ba - za przyzwoleniem księdza Proboszcza. Bo jak inaczej nazwać fakt, że ks Kowalski widział i słyszał jak przebiega kazanie na wcześniejszych mszach i wypuścił o Marcina na mszę dla dzieci z tym samym kazaniem o seksie analnym, zoofilii itd..
Sorry - dla mnie te "nauki" nie były znakomite - a dodając jego postawę - ręce w kieszeniach i siorpanie nosem pozostaje mi wierzyć, że ks Kowalski wyciągnie z tego wnioski...
ODPOWIEDZ