Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ul.Tatarakowa a rzeka

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Mam pytanko
Czy ulica Tatarakowa jest narażona zalaniem przez rzekę, jest to pierwsza ulica od strony rzeki i się zastanawiam czy budowa domu w tamtych rejonach jest bezpieczna. Czy kiedykolwiek te tereny były zalane przez rzekę czy nie było takich sytuacji?
Czy po wiekszych opadach deszczu jest tam w miarę Ok czy błoto i zalania?


Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Lukasz
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

http://mapy.isok.gov.pl/imap/
Możesz sobie poszukać
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Dzięki ale nie idzie tego powiększyć aby odczytać dokładnie czy daną ulice zalewało czy nie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

lukasz8881 pisze:
5 lat temu
Dzięki ale nie idzie tego powiększyć aby odczytać dokładnie czy daną ulice zalewało czy nie
Tego, co było na tej mapie nie znajdziesz. Tam jest to, co może być. Pogadaj z okolicznymi mieszkańcami, oni z pewnoscia bedą wiedzieli.
zygzan
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

5 lat temu

Znajdziesz na http://polska.e-mapa.net/ tam są różne warstwy, interesujący cię fragment:
Obrazek
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Nie wiem jak jest w Betlejem, ale w Ciechocinie, gdzie mieszkam, to w/g mapy ISOK wiele istniejacych juz budynków jest zagrozonych zalaniem (zaznaczone na niebiesko) np przy Olchowej, Nowej, Parkowej czy końcówka Kazimierskiej przy Obwodowej a także prawie cały park. Tak zresztą było w trakcie dwóch ostatnich powodzi (juz nie pamietam kiedy to było , ale w sieci sa jeszcze fotki)
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

5 lat temu

... to było Romek w 2011 i 2015 roku ,
szczególnie to pierwsze było większe, gdzie rozlewisko za helskim wiaduktem kolejowym (w stronę Wejherowa) sięgało od pasa drogowego DK 6 czyli ok. 2 - 3 metrów od krawędzi jezdni, i z drugiej strony aż prawie po ulicę Polną, czy też w innych miejscach, to zalany redzki park i tereny aktualnego osiedla Reda Park.

... sporo pisaliśmy kiedyś też w wątku "Ulewa" :)
viewtopic.php?f=1&t=6973&p=70841&hilit=ulewa#p70841
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Tak szukałem i nie znalazłem żeby Tatarakowa była kiedyś zalana, podtopiona.
Może ktoś z mieszkańców się wypowie czy tamte rejony były kiedyś zalewane?
ODPOWIEDZ