Honorowe oddawanie krwi w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
kapelusznik
Bywalec
161 postów
Bywalec
Rejestracja: 6 lat temu

8 miesięcy temu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku ma autokar przystosowany do oddawania krwi. Pewnie widzieliście: taki duży, czerwony ;) Nie widziałem go nigdy w Redzie, a szkoda, bo mielibyśmy blisko i wygodnie.

Zrodził się pomysł, by zorganizować taką zbiórkę w naszym mieście. Pytanie tylko czy są chętni i ilu nas jest? Bardzo proszę o deklaracje, żebym wiedział czy się za to brać czy dalej dylać do Gdyni. Oczywiście data byłaby znana z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wolny dzień od pracy, czekolady (teraz już nawet z orzechami i bakaliami, a nie jak kiedyś czekoladopodobne) i oczywiście dar serca :)

Dla dziewiczych w temacie - kto może oddać krew:
http://krew.gda.pl/kto-moze-zostac-dawca,127,pl.html
Major
Częsty Bywalec
465 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 6 lat temu

8 miesięcy temu

Taki mobilny pobór kwi czyli czerwony autobus w Redzie był najmniej ze trzy razy, w 2011 roku, a potem chyba ze dwa razy w 2016 organizowany przez Parafię Św.Antoniego oraz Strażacki Klub HDK i odbył się tradycyjnie na placu przed kościołem, ale czy ostatnio coś było ? ... nie pamiętam :?
Szkoda że taka zbiórka krwi w Redzie odbywa się rzadko, częściej się słyszy w Rumi albo Wejherowie.
Bardzo dobry pomysł na zorganizowanie takiej zbiórki w naszym mieście, ale myślę że taka akcja musi być bardziej nagłośniona do naszych mieszkańców, nie tylko w szkołach i kościołach, ale też choćby niewielka informacja przed dużymi sklepami czy też przed tunelem do dworca. :)
kapelusznik
Bywalec
161 postów
Bywalec
Rejestracja: 6 lat temu

8 miesięcy temu

Jeśli mogę potraktować tę odpowiedź jako deklarację, to jest na dwóch ;) TROCHĘ mało...
mieszkaniecReda
Ja tu zaglądam
31 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 1 rok temu

8 miesięcy temu

Zamiast do Gdyni można dylać do Wejherowa na Os. Kaszubskie.
ODPOWIEDZ