Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Samozwańczy szeryf grasuje w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Dowiedziałem się, że w Redzie działa "sygnalista", który robi zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanym samochodom i zgłasza takie przypadki na policję. Ulubionym miejscem jego polowań jest uliczka osiedlowa przy Fenikowskiego (w tzw.strefie zamieszkania), gdzie często parkują ludzie udający się do kościoła. (W strefie zamieszkania parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych - konia z rzędem temu, który nigdy nie zaparkował tak, gdy zabrakło wyznaczonych miejsc). Podobno zrobił ze setkę zgłoszeń w różnych miejscach w dniu koncertu plenerowego 28.07.19. Redzka policja w tym dniu nie reagowała zdając sobie sprawę z problemów z parkowaniem, ale zastąpił ich nasz szeryf. Policja, gdy otrzyma zgłoszenie ma obowiązek nadać bieg sprawie i zamiast zajmować się ważniejszymi sprawami musi w takich błahych sprawach obsługiwać papierki (wezwania, wystawianie kwitków itp. a każdy pojazd to odrębna sprawa).
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Ja tym szeryfem nie jestem, ale rozumiem gościa bo w Redzie parkuje się jak chce. Ani policja, ani UM nie będą na takie rzeczy reagowały więc jak było byle jak, tak dalej będzie byle jak.

Wspominałem o tym w tym poście:
viewtopic.php?f=1&t=1639&start=466


Nie zawsze da się znaleźć miejsce pod samą klatką, a osoby idące do kościoła najlepiej by w kruszganku zaparkowały. Parkują jak im się podoba, nie zwracając uwagi, że powodują niebezpieczeństwo dla innych, jak dla mnie to zwyczajnie egoizm i głupiota.

Też mieszkałem na osiedlu przy Młynie i wiem, jak tam wygląda z parkowanie, ale to nie znaczy, że mam zezwolenie na parkowanie byle gdzie, bo liczę się tylko ja. Od czasu, kiedy ostatni problem zgłosiłem na policję i nie zareagowali a potem do UM i oni stwierdzili, że oni nie chcą nic z tym robić, bo raczej to nie przyniesie żadnych efektów to ręce mi opadły i stwierdziłem, że mam na to wylane - jak chcę jechać do sklepu to nie staję na parkingu tylko zostawiam samochód na ulicy i inni niech się martwią, jak mnie ominąć - skoro jest przyzwolenie miasta i policji na takie zachowanie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

4 lat temu

W innych miastach są specjalne aplikacje, które umożliwiają mieszkańcom zgłaszanie źle zaparkowanych samochodów.
Także nie mam nic przeciwko takim szeryfom ;)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Zigi - ogólnie jest taka aplikacja:

http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen ... 0,dok.html
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

4 lat temu

Obywatele mają prawo i powinni zgłaszać wykroczenia. Jednak ten podobno zasypuje policję zgłoszeniami. Rozumiem, że są przypadki, które stwarzają zagrożenie albo notorycznie utrudniają ludziom życie. Ale jeśli ktoś zgłasza masowo wykroczenia w jednym dniu, w którym w wyniku braków organizacyjnych (nie wyznaczono parkingów dla imprezy masowej) powstała szczególna sytuacja i gdy sama policja przymyka na to oko, to jest nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Ciekawe, czy ten "szeryf" sam jest taki correct?
dario1
Ja tu zaglądam
35 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

dario1
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

dario1 - wniosek z tego jest prosty, nikt takich szeryfów tak naprawdę nie lubi, ale z drugiej strony, gdyby każdy zachowywał się tak, by innym nie przeszkadzać, to by takich szeryfów nie było.

Myślę, że najprościej będzie "Zachowywać się tak, aby nikt nie miał o co Cie podkablować" ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
lila76
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 4 lat temu

4 lat temu

Moim zdaniem dobrze jest zgłaszać niekiedy takie sprawy, ale jeśli wspomniany wyżej "szeryf" robi to nagminnie czatując tylko na jakieś większe wydarzenia to uważam to za chamskie zachowanie.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

4 lat temu

nie wiedziałem, że działa u nas taki samozwańczy Szeryf :)

Ale ja akurat rozumiem tego człowieka i nawet chyba popieram :)

Naprawdę z roku na rok kierowcy pozwalają sobie na coraz więcej.

Coraz bardziej w poważaniu mają pieszych.

Przykładów można mnożyć.
Choćby droga między Lidlem, a Kościołem na osiedlu Przy Młynie (w kierunku dworca / rossmanna). Kiedyś chodziło się tam swobodnie, kierowcy respektowali znak "Strefa zamieszkania" dzisiaj coraz częściej trzeba uciekać przed wariatami na trawnik przy płocie bo z obu kierunków jedzie jaśnie Państwo i nawet nie zamierza zwolnić... oczywiście o ile to możliwe bo często jedna strona jest zastawiona autami tak, że przejście pieszego i auta graniczy z cudem... w takiej sytuacji na ogół kierowca jest gotów pieszego rozjechać jak jaśnie Panu/Pani nie ustąpi drogi chowając się między autami... a zdarza się też trąbienie na pieszych.
Inny przykład. Wejście do Aquaparku. Z tyłu Aquaparku wielki parking... ale co tam. Ostatnio na chodniku przed wejściem do Aquaparku stały 4 auta. W efekcie żeby wejść do Aquaparku trzeba było chodzić między autami... bo przecież parking był całe 150 metrów dalej.
Itd. itd.

Dlatego bliżej mi z sympatią do tego Szeryfa niż do biednych kierowców, którzy zawsze są poszkodowani :)
Będą respektowali przepisy = Szeryf nie będzie miał roboty.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Też jestem za takimi Szeryfami
gdyż wielu kierowców nie tyle że nie respektuje znaków, ale mają je głównie w d... w którym miejscu i jak postawią swoje auto,
dobry przykład dzisiaj po 15-tej przy aptece na Osiedlu przy Młynie, jeden z kierowców zaparkował swoje auto całkowicie w poprzek zastawiając dwa miejsce postojowe,
już byłem skłonny zwrócić uwagę bo sam nie mogłem zaparkować, ale jak się potem okazało był to znany osiedlowy listonosz który całkiem zlekceważył kierowców, normalnie niepoważny,
więc jak tu się nie dziwić że ludzie czasami reagują na takie czy inne bezmyślne zachowania.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

Major - to miejsce o którym piszesz jest straszne - via a vis apteki po drugiej stronie uliczki zawsze stoją jakieś samochody, podobnie sprawa się ma przy bankomacie 50 metrów bliżej ronda - ostatnio widziałem, jak kobieta idąc do bankomatu zostawiła samochód na wyjeździe z ronda (tak, na środku ulicy) także w stronę apteki jechać nie dało rady ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
209
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Tylko on zgłasza również że samochód stoi w miejscu niewyznaczonych bo np jedno koło wystaje, sam za to nagrywając i fotografując te samochody jeździ po chodnikach między dziećmi nie zwracając na nich uwagi mimo tego że obok jest ścieżka rowerowa. Widziałem te jego filmiki. Jego respektowanie przepisów pozostawia dużo więcej do życzenia niż osoby które nagrywa.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

4 lat temu

209 - masz jakieś namiary na te filmiki?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
209
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Niestety nie.
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

4 lat temu

Po pierwsze: co to znaczy "dowiedziałem się"??? Zakładam, że ten/ta osoba nie opowiada o tym w spożywczaku, więc mówią o tym policjanci. A to BARDZO ŹLE świadczy o policji w Redzie. Tajemnica służbowa to nie tylko nie podawanie danych osobowych...
Po drugie: mam nadzieję, że jest/będzie ich więcej. Sam mam ochotę to zrobić, gdy widzę zastawiony w całości chodnik na ul. Leśnej przy dworcu. Kur..... wielki parking przy głównej, dodatkowy na Prefabecie i naprawdę trzeba stawać na chodniku "bo ja na chwileczkę" i dzieciaki muszą po ulicy chodzić, bo nie ma jak przejść? Na Semeko też nie jest lepiej, parkowanie na przejściach, w strefie ruchu itd. Skoro policja przejeżdża i olewa to niech się nie dziwi, że potem ludzie biorą sprawy w swoje ręce. I jeśli uważają, że przez to mają więcej roboty, to niech wpadną na genialny pomysł i robotę zrobią sami - szybciej, bez papierów, przesłuchań, wzywania.
ODPOWIEDZ