Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Samozwańczy szeryf grasuje w Redzie

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

... wracając do sprawy parkujących aut na Fenikowskiego
Kilka dni temu na odcinku przy kościele zamontowano znaki zakazu zatrzymywania się i postoju, znaki są po obydwu stronach ulicy.
Ten odcinek ulicy był problemem ciągle parkujących samochodów, ograniczało to ruch w jednym kierunku i zasłaniało widoczność przy przejściu dla pieszych.

Ciekawe czy ma to związek z przebudową Obwodowej czyli zmianą organizacji ruchu ... bo też na wysokości kościoła będzie tymczasowy przystanek 17 -tki, czy może jednak znaki ustawiono na wniosek mieszkańców i zostaną tam na stałe ?
enty
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 rok temu

1 rok temu

Jeśli Szeryf nadal grasuje, to zapraszam na osiedle Aquasfery. Tutaj czujne oko Szeryfa będzie niezastąpione i przez wielu docenione. Przypadków, które można sfotografować znajdzie na pewno bez liku :)
Zachęcam do zwrócenia uwagi na srebrnego Mercedesa parkującego na miejscu dla niepełnosprawnych przy ul. Morskiej 6 (obok sklepu z ubraniami). Właścicielami samochodu jest zdrowa, młoda para, która niepełnosprawna na pewno nie jest (brak oznaczeń na samochodzie) - rosły mężczyzna i sprawnie poruszająca się blondynka.
Ich uparte parkowanie na tych miejscach sugeruje być może inne problemy, ale na pewno nie takie, które uprawniają do parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych.
Ponadto, Szeryf znajdzie mnóstwo przypadków parkowania na pasie zieleni czy w inny wymyślny sposób.

Tak więc... Szeryfie, zapraszamy!
kapelusznik
Bywalec
183 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

1 rok temu

Chyba jest ich więcej, tzn. szeryfów i nieogarniętych kierowców...

https://tv.trojmiasto.pl/Szczyt-bezczel ... 69755.html
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

1 rok temu

enty - to, że ktoś chodzi prosto, to nie znaczy, że jest pełnosprawna - ja po operacji też dostałem umiarkowany stopień niepełnosprawności i pomimo tego, że chodziłem prosto to miałem problemy z sercem przy dłuższym przemęczaniu się i problemy ze wzrokiem (czego nie widać z okna balkonu) i teoretycznie też mogłem stawać na takich miejscach. Także z ocenianiem ludzi to bym tak uważał, bo czasem można się przeliczyć.

Ale co do stawania "gdzie popadnie" to się zgadzam - u mnie na osiedlu stawanie pod drzwiami klatki to też standard, pomimo wolnych miejsc na parkingu szlachta stawia na ulicy pod klatką. Na Redzie to samo ...
Na przeciwko Żabki na Kosynierów (ale to już chyba w Rumi) trawnik zamienił się już w bagno, bo klienci Żabki parkują na tym trawniku. Niestety redzka policja jest tylko na papierze i wystawia noc zza posterunku pod wieczór jak się ciemno robi, żeby nie widzieć co się na Redzie dzieje i ewentualnie tropić młodzież pijącą piwo w krzakach.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

1 rok temu

enty pisze:
1 rok temu
Jeśli Szeryf nadal grasuje, to zapraszam na osiedle Aquasfery. Tutaj czujne oko Szeryfa będzie niezastąpione i przez wielu docenione. Przypadków, które można sfotografować znajdzie na pewno bez liku :)
...
sam możesz zostać Szeryfem :P
Policja jakiś czas temu udostępniła "Krajową Mapę Zagrożeń" - możesz on-line bez kontaktu z policjantem zgłaszać nieprawidłowości

szczegóły przeczytasz tutaj:
https://pomorska.policja.gov.pl/pom/inf ... olicy.html
Huherko pisze:
1 rok temu
enty - to, że ktoś chodzi prosto, to nie znaczy, że jest pełnosprawna - ja po operacji też dostałem umiarkowany stopień niepełnosprawności i pomimo tego, że chodziłem prosto to miałem problemy z sercem przy dłuższym przemęczaniu się i problemy ze wzrokiem (czego nie widać z okna balkonu) i teoretycznie też mogłem stawać na takich miejscach. Także z ocenianiem ludzi to bym tak uważał, bo czasem można się przeliczyć.
...
na pewno masz rację - nie każdy niepełnosprawny na pierwszy rzut oka tak wygląda, ale ja trochę rozumiem entego.
Czasami widać, że na miejscu dla niepełnosprawnych parkuje auto (legalnie) na które przeciętny śmiertelnik nigdy nie zapracuje i wychodzi z niego mężczyzna pokroju kulturysty lub dama przypominająca modelkę :P
Ciężko uwierzyć, że te osoby są rzeczywiście niepełnosprawne i mimo to tak dobrze sobie radzą :)

ale fakt nie powinno się oceniać nie mając pełnej wiedzy - więc dla mnie to nie jest jakiś hiper problem... tym bardziej, że tych miejsc nie jest aż tak dużo, żeby nawet likwidacja tych miejsc mogła rozwiązać marzenia wielu kierowców... czyli zaparkować w klatce schodowej.
ODPOWIEDZ