Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nazwy rond na terenie Miasta Redy (konsultacje społeczne)

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin pisze:
3 lat temu
Można zatem podsumować ciekawą dyskusję stwierdzeniem że jesteśmy przeciwko zajmowaniu się głupotami tego typu .....?
Tak.
Zigi pisze:
3 lat temu
O, właśnie wpadłem na pomysł, który pogodzi wszystkich - może by tak nazwać ronda nazwami kwiatów. I takie kwiaty posadzić na tych rondach?
I tak byłoby rondo lawendowe, tulipanowe, różane, itp.
Jeżeli by była taka ustawa zakładająca, że np latem pojawią się takowe kwiaty na tych rondach to ja także jestem za - bo rondo na os. Semeko, kiedyś było rondem "przy młynie" - obecna konstrukcja mało przypomina młyn chyba, że ktoś ma dobrą wyobraźnię.

Ale kierunek Zigi ma bardzo dobry - ja ze swojej strony zaproponuję np stworzenie przez jakiegoś lokalnego rzemieślnika np przy rondzie przy torach jakiegoś (i tu pojawia się problem, bo nie wiem jak się to fachowo nazywa) wzoru wyciętego z grubej blachy np przy ul. Gniewowskiej wzoru pociągu postulującego, że jesteśmy przy torach. Wzoru olimpijczyków przy osiedlu na ul. Olimpijskiej. Wzoru związanego z wodą na rondzie przy aquasferze itd.

Czegoś, co wystarczy raz na rok pomalować Hameraidem czy inną farbą do blachy i będzie stało przez najbliższe 20 lat.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Też dobry pomysł. A jeszcze lepsze od malowanej rzeźby są te, które są pokryte naturalną korozją. I bez malowania postoi z 50 lat.
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

No przy aquaparku rekin - koniecznie :lol: :lol: :lol:
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

od poniedziałku można głosować na nazwy rond :(

Niestety nazwy nie są jakieś rewelacyjne.

http://miasto.reda.pl/2020/ii-tura-kons ... asta-redy/
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Tak to jest z konkursami. Moje zgłoszenie jakoś nie bardzo pasowało do koncepcji konkursu, bo w zasadzie nie pojawiło się w etapie II.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Robin - Twoja nazwa ronda przy Aquaparku się pojawiła, ja jestem za :D

Ogólnie, ktoś kto proponował nazwy rond miał chyba jakiegoś hopla na punkcie szałwii - chyba jakieś rondo będzie się w Redzie nazywać rondo szałwiowe :P

Nazwę ronda przy młynie też chcą zmieniać?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Też uważam że Rondo Rekina na Obwodowej przy Aquaparku będzie najodpowiedniejsze, i tak też zagłosuję. :D
Z całym szacunkiem dla wybitnych osób, ale ta część miasta jest za młoda by nazwać rondo jakimś królem czy poetą ... nawet by nie pasowało. :?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Huherko pisze:
3 lat temu
Nazwę ronda przy młynie też chcą zmieniać?
niestety tak:
Rondo "Przy Młynie" będzie nosić jedną z niżej wymienionych nazw:

„2”
Edmunda Niziurskiego
Goździkowe
Jacka Kaczmarskiego
Kpt. Leonida Teligi
Ks. Jana Kaczkowskiego
Legend Kaszubskich
Małego Trójmiasta Kaszubskiego
Pawła Adamowicza
Prof. Jerzego Tredera
Szałwiowe
Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

3 lat temu

Wicek pisze:
3 lat temu
niestety tak:
Rondo "Przy Młynie" będzie nosić jedną z niżej wymienionych nazw:
No i połowa z propozycji to nazwiska jakichś osób, które dzisiaj mogą być bohaterami, a jutro ... kto wie. Ludzie narzekają (wśród nich i ja jestem), że nazywamy ronda/ulice/skwery nazwiskami jakichś polityków, postaci historycznych, czy innych, a jak można zgłosić propozycję, to połowa z nich, to znowu nazwiska ... odnoszę wrażenie, że znowu robimy ten sam błąd.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Robin
Częsty Bywalec
464 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

3 lat temu

Huherko pisze:
3 lat temu
Robin - Twoja nazwa ronda przy Aquaparku się pojawiła, ja jestem za :D

Ogólnie, ktoś kto proponował nazwy rond miał chyba jakiegoś hopla na punkcie szałwii - chyba jakieś rondo będzie się w Redzie nazywać rondo szałwiowe :P

Nazwę ronda przy młynie też chcą zmieniać?
Słowo daję palców w tym nie maczałem :) Jeśli już koniecznie musiałbym je określić zwyczajnie nadałbym numery.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

można głosować on-line
https://docs.google.com/forms/d/1QkY4xl ... ested=true

ale dalej uważam, że nazywanie tych rond jest idiotyczne... a jeszcze nazwiskami polityków to już w ogóle będzie dramat

mam nadzieje, że pójdą za ciosem i w dalszej kolejności będą również zwykłe skrzyżowania upiększane nazwami :)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

w przyszłym tygodniu sesja po której dowiemy się jakie super nazwy będą miały nasze ronda

:P Myślę, że to zmieni nasze życie na zawsze :P
Na tą chwile czekały pokolenia Redzian :D
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

3 lat temu

Ja się normalnie boję.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

3 lat temu

Dzisiaj na Sesji Rady Miasta głównym tematem był projekt uchwały w sprawie nadania nazw rond w Redzie
Mimo dość długiej dyskusji i dla kilku radnych trochę kontrowersyjnej nazwy co jednego ronda to projekt uchwały został przyjęty większością głosów.
No i wiemy że rondo przy Aquasferze czyli przy skrzyżowaniu Obwodowa Młyńska Morska raczej będzie miało nazwę "Rondo Rekina" :D które zdobyło największą ilość głosów czyli 247 :D
Niestety nie poinformowano jakie nazwy będą miały pozostałe cztery ronda.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

3 lat temu

Z facebooka Radnej Teresy Tkaczyk można wyczytać, że będą to:

Rondo Nr 1 w rejonie ul. Gniewowskiej i Jana III Sobieskiego otrzymuje nazwę - 100-Lecia Niepodległości Polskiej.

Rondo Nr 2 w rejonie ul. Gniewowskiej i Drogowców otrzymuje nazwę - Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Rondo Nr 3 w rejonie ul. Młyńskiej, Morskiej i Obwodowej otrzymuje nazwę -Rekina

Rondo Nr 4 w rejonie ul. Olimpijskiej, Rolniczej i Obwodowej otrzymuje nazwę - Polskich Olimpijczyków

Rondo Nr 5 w rejonie ul. Fenikowskiego i Młyńskiej otrzymuje nazwę - Ks. Jana Kaczkowskiego.
ODPOWIEDZ