Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Co sądzicie o nazwie naszego miasta?

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...

Co sądzicie o nazwie "Reda"?

Bardzo mi się podoba
4
31%
Ani mi się podoba, ani nie podoba
7
54%
Nie podoba mi się
2
15%
 
Liczba głosów: 13
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Tak się ostatnio zastanawiałem nad nazwą naszego "towna". Nie tylko nie ma nic wspólnego z rzeczywistością (gwoli przypomnienia: reda - obszar znajdujący się przed wejściem do portu morskiego), ale i moim zdaniem jest za... krótka. Osobiście nie lubię czteroliterowych nazw miast i do tego zaczynających się na "r". Odnoszę wrażenie, że byłoby lepiej, jakby zostawiono nazwę dawnej wioski z tych terenów: Gręźlewo. A Wy?
Jestem Redzianinem i nic co redzkie nie jest mi obce... poza obszarem pod Semeko :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

"Reda" jest ok. Zawsze mogło być gorzej, bo co powiecie o takich nazwach miejscowości jak Męcikał, Sworne Gacie, czy Złe Mięso? Może nieco dziwaczne, ale istnieją i to w sumie niedaleko nas. "Reda" to tylko nazwa, i to od nas, Redzian, będzie zależeć czy ta nazwa będzie kojarzona dobrze, czy źle. Osobiście odnoszę wrażenie, że "Reda" kojarzy się dobrze...

Swoją drogą dziwne, że nie lubisz 4-literowych nazw, bo jakby nie patrzeć "Jaro" ma 4 litery :lol:
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Gręźlewo? :shock: W życiu! :D Dawno nie słyszałam gorszej nazwy. Przyznam szczerze, że nad nazwą Redy się nigdy nie zastanawiałam... Pewnie dlatego, że ani mnie ona ziębi, ani grzeje :P. Nie powiedziałabym też, że jest za krótka.. Przynajmniej pisząc tylko 4 literki nie da się zrobić zbyt wielu "literówek":P
"Wujek"
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Gręźlewo chyba brzmi ladniej..
Jednak Reda kojarzy sie z bliskoscia portu a wiec z bezpieczenstwem a nawet z domem. O tak :) mnie kojarzy sie z domem :)
A na 4 litery jest tez "dupa" a ostatnio w Szkle kontaktowym przekonywano, ze to piekne slowo i wiecie co? Mnie tez nie kojarzy sie z niczym brzydkim :) No bo przeciez gdyby bylo brzydkie to by nie mowiono dupenka, co nie? ;)
pozdrawiam - "Wujek" :)
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Rany Grę.... :shock: :shock:
W takim wypadku uciekam znów do Gdyni!!!
Mike El
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Reda jest dobrą nazwą, w niczym gorszą od Rumi lub Wejherowa.
Awatar użytkownika
Artur1969
Początkujący
12 postów
Początkujący
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Reda.... Brzmi dobrze.... Może nawet lepiej niż Rumia i Wejherowo.... Zdecydowanie lepiej...... i niż Moście Błota również.... :D
Pozdrowionka......
Awatar użytkownika
Wilma
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Jak się komuś nie podoba nazwa Reda, to zawsze może zmienić miejsce zamieszkania, a nie proponować nam powrót do przeszłości (Gręźlewo-ale wiocha :(
darek95
Bywalec
196 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

zgadzam się z tobą wilma grężlewo to straszna wioch a reda jest ok[/i]
latexata
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

moze byc reda. w koncu mamy tam kupic mieszkanko, bo gdzie indziej nas nie stac. a tak poza tym to lubie takie mniejsze miejscowosci.pozdrowionka
Awatar użytkownika
otik
Ja tu zaglądam
25 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

17 lat temu

Z tego co wiem, to nazwa miasta wzięła się od nazwy rzeczki, nad którą jest ono położone. I bardzo dobrze, że ta rzeka nie nazywa się Gręźlewo. Kto by to wymówił.
ODPOWIEDZ