Przekształcenie terenów zielonych w zespół garaży

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
Awatar użytkownika
brzuchal
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 1 tydzień temu

1 tydzień temu

Wg nowego projektu MPZP https://bip.reda.pl/dokumenty/5269 tereny aktualnie zielone porośnięte sosnami w różnym wieku, które zasiedlają rozmaite ptaki co szczególnie słychać w okresach lęgowych - mają dostać nową funkcje określoną w projekcie MPZP jako KS - infrastruktura obsługi Komunikacji Samochodowej - dalej w dokumentach zaznaczająca wyraźnie iż otwiera drogę do budowy na tym terenie zespołu garaży.
Jeżeli uważacie tak jak ja, że nie tędy droga, aby wycinać drzewa, betonować parkingi i budować zespoły garaży w miejscu zieleni, ciszy, spokoju z którego tak aktywnie korzysta ptactwo, inne zwierzęta oraz my - wesprzyjcie moją małą akcję apelacyjną.

Wczoraj udało mi się nagrać krótki filmik który obrazuje zieleń i urodzaj ptaków, który z tego terenu korzysta https://www.facebook.com/brzuchalski.mi ... 1493637795

Pomiędzy drzewami ktoś prywatnie urządził sobie urządzenia do ćwiczeń na powietrzu, to doskonale jak nic pokazuje że ten teren jest dla mieszkańców szczególny i że chcą korzystać z ich uroków.

Niestety jest to teren prywatny który ma kilku właścicieli, którzy jak wynika z moich informacji już otrzymali ofertę kupna od dewelopera który prawdopodobnie jest właścicielem działek w obrębie Polna - Trzcinowa - Tatarakowa i już wiadomo że będzie tam budował bloki, które wg nowego projektu MPZP mają uzyskać dużo większe możliwości zabudowy pod kątem ekstensywności.

Obszar na którym dopisuje się w projekcie MPZP funkcję KS sąsiaduje z osiedlem domków jednorodzinnych i z blokami na ul. Trzcinowej z których to okna szczególnie zwrócone są w stronę terenów na których będą powstawać garaże.

Dodam tylko, że dodatkowy hałas i wzmożony ruch na wąskich uliczkach ul. Wiklinowej oraz ul. Miętowej to dodatkowo spore niebezpieczeństwo w przypadku nasilenia się ruchu samochodów na tym obszarze.

Postanowiłem utworzyć petycję online którą to dostarczę do adresatów przed terminem składania skarg który mija 21 maja, proszę o wsparcie
https://podpisz.to/petycja/apelujemy-o- ... mnroks,794
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2771 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 14 lat temu

1 tydzień temu

Petycja podpisana!
ODPOWIEDZ