Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Reda = Bieda. Zastój i brak pomysłów, chęci, radnych...

Reda i osiedla: Betlejem, Buczka, Ciechocino, Marianowo, Moście Błota, Pieleszewo, Przy Młynie, Reda Park, Rekowo Dolne...
mieszkaniecReda
Forumowicz
66 postów
Forumowicz
Rejestracja: 6 lat temu

2 lat temu

Tak jak w temacie. Reda to bieda. W Wejherowie powalczyli i dostali dofinansowanie na węzeł zryw. Tam co chwile słychać o nowych inwestycjach. A w Redzie, cisza. Brać kasę i nic nie robić bo przecież nic się nie da. Program budowy dróg był hasłem prawie każdego radnego a dalej nie ma i nie będzie. Jedyne inwestycje to budowy deweloperów.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Dużo ogólników, mało konkretów. Przypomnę, że w ostatnich latach Reda zakończyła dużą inwestycję węzła przesiadkowego w przy dworcu. Przypomnę też, że budowa węzła Zryw w Wejherowie rozpoczęła się już bodajże w 2017 roku, więc nie jest to nowa inwestycja, a jedynie dokończenie tego, czego nie udało się dokończyć.
Nie chcę się wypowiadać w imieniu radnych - może sami się wypowiedzą. Faktem jest natomiast, że nasz kochany rząd wprowadzając zmiany podatkowe istotnie ograniczył możliwości finansowe gmin takich jak Reda (kwota wolna od podatku ograniczyła wpływy z podatku dochodowego). Nie jest to usprawiedliwieniem dla braku kreatywności, ale trzeba trzymać się faktów.
Budowy deweloperów to w żadnym wypadku nie są inwestycje miejskie.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

2 lat temu

Zigi pisze:
2 lat temu
w ostatnich latach Reda zakończyła dużą inwestycję węzła przesiadkowego w przy dworcu.
Ja wiem ... dla mnie to raczej rewitalizacja z lekką korektą skrzyżowania na DK6 - jest ładniej, ale według mnie to nie jest żadne cudo, które może być argumentem dla obecnego redzkiego samonierządu ...

PS, też uważam, że w Redzie się totalnie nic nie dzieje i jest masakra - a jak już jest coś robione to "na odpierdziel" i bez pomysłu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Trochę w tym prawdy jest - brakuje tej kreatywności moim zdaniem. Są radni, którzy bardzo się starają, ale też wiem, jak łatwo pociąć im skrzydła. Wbrew pozorom, radni wcale nie zarabiają kokosów, a wysupłać coś z napiętego budżetu miejskiego nie jest łatwo.

I jestem przeciwny takim argumentom typu - "w Wejherowie wybudowali węzeł, więc u nas nic się nie dzieje".

Jak ktoś ma jakiś pomysł lub ma uwagi odnośnie tego, co zostało zrobione, to powinien to poddać dyskusji, np. tutaj.
Też mam wiele zastrzeżeń, ale są rzeczy, które doceniam. Wczoraj byłem na świetnym koncercie w Fabryce Kultury - mamy po rozbudowie świetną salkę koncertową. Super akustyka, coraz lepsi wykonawcy.

Wydaje mi się, że miasto ma też problem z promocją tego, co zostało zrobione.
radfar
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 9 lat temu

2 lat temu

mieszkaniecReda pisze:
2 lat temu
Tak jak w temacie. Reda to bieda. W Wejherowie powalczyli i dostali dofinansowanie na węzeł zryw. Tam co chwile słychać o nowych inwestycjach. A w Redzie, cisza. Brać kasę i nic nie robić bo przecież nic się nie da. Program budowy dróg był hasłem prawie każdego radnego a dalej nie ma i nie będzie. Jedyne inwestycje to budowy deweloperów.
A zadaszenie lodowiska? Jest to może nieduża inwestycja, ale na pewno przeczy to temu, że nic się nie dzieje. W ostatnich latach sporo pieniędzy poszło na inwestycje w infrastrukturę oświatową. Można byłoby budować więcej dróg, ale niestety oznaczałoby to zadłużanie się a to byłoby skrajnie nieodpowiedzialne.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

2 lat temu

Pomijając drogi - bo to szerszy temat, zagospodarowanie terenu widzimy jakie jest i do czego dąży się w Redzie. My jesteśmy sypialnią, dziurą i tak pozostanie. Wzorem w tej chwili już nie jest tylko Wejherowo, które choćby z racji bycia stolica powiatu ma "fory" ale tam rzeczywiście beton jest baaardzo głęboki i z każdym dniem go przybywa - miasto może się rewitalizuje ale też nie posiada żadnej oferty dla młodzieży (pomijając WCK, jedna duża sala w której naprawdę dużo się dzieje). Wzorem w tej chwili jest Rumia - po zmianie burmistrza widać zdecydowanie przyspieszenie. Na pewno mają łatwiej, bo bliżej Trójmiasta - ale to tam celują znane sieci gastronomiczne, to tam jest, mimo wszystko - kino wielosalowe, koncerty, wydarzenia sportowe (Gortat, olimpijczycy na bieżni itd).

A my dostaliśmy nowe lodowisko. Przebudowaliśmy Fabrykę Kultury - I za to "szacun". Mamy aquapark, który powstał u nas przypadkiem - Semeko tak zdecydowało - jest tam basen ale niestety nie ma woli miasta (Redy) by dzieciaki w ramach wfu mogli z niego korzystać. Naprawdę nie możemy się w żaden sposób porównywać z ościennymi miastami...

A, mamy jeszcze bieżnię na stadionie, remontujące się szkoły, i jeden pełnowymiarowy i mocno wyeksploatowany Orlik na MOSiR. I bibiliotekę. WOW.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

2 lat temu

nie jest tak, że nic się nie dzieje, bo faktycznie inwestycje w oświatę są widoczne.
Pojawiło się też zadaszenie lodowiska i ma pojawić amfiteatru.
Poprawiła się komunikacja publiczna, przebudowano Obwodową i zrobiono fajny Węzeł przy dworcu.

Ale zdecydowanie brakuje inwestycji w rekreacje i rewitalizację.
Takie inwestycje są widoczne u sąsiadów.

Wejherowo przykładowo buduje "Wodne Ogrody" i rewitalizuje śródmieście budując fajne ścieżki spacerowe wzdłuż Cedronu.
Rumia rewitalizuje Wzgórza Markowca i także buduje/planuje fajne tereny rekreacyjne wzdłuż swojej rzeki (Zagórskiej Strugi), planuje też budowę Parku "Błonie Janowskie".

A w Redzie były zapowiedzi ścieżki spacerowej (nawet do Kosakowa albo Rewy - już dokładnie nie pamiętam), były zapowiedzi budowy wieży widokowej, wspominano o terenach rekreacyjnych w okolicy granicy z Rumią... ale na zapowiedziach się skończyło i dzisiaj chyba nikt o tych projektach nawet nie myśli... no prawie nikt, bo widzę, że co jakiś czas ktoś za pomocą formularza https://miasto.reda.pl/samorzad/pytania-do-burmistrza/ zadaje Burmistrzowi pytanie o tereny rekreacyjne w okolicy Semekolandu, ale odpowiedzi nie są zbyt optymistyczne :P
ODPOWIEDZ